Lego Mindstorms | Home Tech

Geleceğin robot tasarımcıları için…

Her yaştan bireyin tutkunu olduğu LEGO, hızla gelişen robot teknolojisinden esinlenerek ürettiği MindStorms serisinin en güncel versiyonu olan EV3 ile hayalgücünüzün sınırlarına ulaşmanızı sağlıyor. 10 yaş ve üstü çocukların, robot teknolojisi ve yazılım ile tanışmalarının en eğlenceli hali olan bu seri sayesinde, tasarladığınız robotlar yürüyecek, konuşacak, dönüşecek. Kısacası bu roboların limiti sizin hayalgücünüz. Sonsuz Lego kombinasyonlarınızdan tasarlayacağınız robotlarınıza, kolayca programlanabilen bir işlemci sayesinde hayat verebilirsiniz.

Robot Commander Uygulaması ile akıllı telefonlarınızdan da kumanda edebileceğiniz bu robotlar, geleceğin mühendislerini ve tasarımcılarını daha küçük yaştan keşfetmenize olanak sunuyor. Çocukların yaratıcılığını, hayalgücünü, el becerilerini ve analitik düşünme gibi kabiliyetlerini geliştiren Lego ürünlerinin ülkemizdeki satış temsilcisi Adore Oyuncak firması.

Dokunmatik sensör, renk sensörü, kızılötesi sensörü ve 550+ teknik LEGO parçasıyla bu inanılmaz LEGO MINDSTORMS EV3 robotunu inşa edin ve komut verin!

MINDSTORMS EV3  kutusu içinden çıkan ve ekstra olarak satın alabileceğiniz birçok sensör ve parça ile tasarlanmış robotların galerisini yukarıdan görebilirsiniz.

 

Eğer bir MINDSTORMS EV3, sahibiyseniz bir sonraki sayfada paylaştığım faydalı bilgiler linklerine tıklayarak, tasarımlarınızı daha da geliştirebilirsiniz.

Enes Türk