dfoit_mayis
NAZZ CAKES & BAKES

Herkesin tatlı bir kaçamağa ihtiyacı vardır…
Bu ay Bast Home’a, Marmara Güzel Sanatlar Seramik Bölümü mezunu, tasarım meraklısı Nazlıhan Akçay’ın, 2 sene önce açtığı “Nazz Cakes&Bakes“ takıldı.
On yıl kadar özel sektörde kurumsal satış yöneticiliği yapmış olan Nazlıhan Akçay, 2005’te işten ayrılıp yiyecek içecek sektörüne yönelmek amacıyla MSA’nın sertifika programını bitirmiş. Önceden sadece yakın çevresi için hazırladığı pastaları, daha sonra özel bir kulüp için hazırladığı süreçte profesyonelleşme yolundaki ilk adımını atmış. O sıralarda çiçeği burnunda bir anne adayı olduğundan, sektöre 2 yıl kadar ara vermek zorunda kalmış. Üretmekten fazla ayrı kalamayan Nazlıhan hanımın kızına hazırladığı pastalar ve okuldaki etkinlikler için yaptığı tasarım pastaları gören veliler, ciddi bir talep oluşturmuş. Çevresinden gelen teşvik ve destek ile hayallerindeki dükkanı açmaya karar vermiş Nazlıhan hanım.
‘Nazz Cakes&Bakes‘ adı altında açtığı Göztepe’deki ufak ama bir o kadar samimi olan dükkanın dekorasyonu da kendisine ait.
Nazlıhan hanım siparişle çalıştığını özellikle belirtiyor. Ancak büyük ve temalı tasarım gerektiren isteyen siparişlerin, önceden sipariş sahibi ile beraber kararlaştırılması sonucunda, son derece güzel işlerin çıktığını biz katalog sayfalarından ve etrafımızdaki maketlerden de görmüş olduk.
Farklı çeşit ve zenginlikte bu özel tasarım pastaları daha detaylı incelemek isterseniz www.nazzcake.com ve www.facebook.com/nazzcakespastatasarim sayfalarından ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda; nazlihan.deniz@gmail.com adresinden de fikirlerinizi ve siparişlerinizi paylaşabilirsiniz.
dfoit_mayis