Sezonun Çağrışımlarıyla Uyumlu Dekotrendler

Nisan ayı geldi çattı, yaklaşık 3 dört aydır içimize attığımız, kendimize sakladığımız doğa sevdamız yüreklendi, kendini hissettirmeye başladı. Kışın kar, kış, fırtına derken kendine dönen, işe güce yapılacaklara odaklanan ruhumuzda heyecanlı bir kıpırdanma var. İçimizde açan çiçeklere ve yeşeren canlanan doğaya uygun dekotrendler imdadımıza yetişiyor Allahtan da evlerimiz de bu duruma ayak uydurma şansı yakalıyor.

Geçtiğimiz yılın ortalarından beri malum 2015 delince özellikle tekstilde bütün trend set eden ajansların tartışmasız hem fikir olduğu bir konu var: yaza çiçekli desenler damgasını vuracak. Büyük iri desenlilerinden, bahar dallarına; pastel tonlarından keskin neon renklerine kadar çeşit çeşit çiçek desenlerine kadar bir çok çeşit, bu yıl ev tekstilinde de çok moda. Üstelik çiçekler, sadece tekstilde değil, sofra tasarımından, ahşap objelere, dekoratif duvar kağıtlarından perdeye kadar birçok alanda evlerimize hayat ve ruh katmak için bizleri bekliyor.

İster bohem bir stiliniz olsun isterse de gayet formal şık tasarımları sevin size uygun bir çiçekli dekoratif obje bulma konusunda zorlamayacaksınız bu yıl, bundan emin olabilirsiniz. O zaman kıştan çok sıkılanlar ne duruyorsunuz? Nisan ayında doğayla birlikte evlerimiz de çiçek açsın diyorsanız, hemen harekete geçin.

Yine Yeşillendik… 

Bu yıl, podyumlardan, vitrinlere yeşilin bir çok tonunu hayatımızda sık sık kullanıldığı bir yıl. Çimen yeşilinden, ağırbaşlı nefti yeşiline, fosforlusundan matına kafamızı nereye çevirsek yeşil bir objeye rastladık kış ayı boyunca bütün sektörel fuarlarda da. Sarıya çok yakışan, siyah ve griye göz kırpan, toprak tonlarına hayır demeyen bu uyumlu renk, evde mevsimsel çağrışımlar yaratmak isteyenlerinde de yardımına koşacak bütün bahar ayları ve hatta yaz mevsimi boyunca.

Kolay değil; hava ılınıyor, doğa canlanıyor, yeşilin her tonuyla doğa adeta gövde gösterisi yapıyor. Peki evlerimiz bu kadar güçlü bir rakibe karşı kendini korumasın mı? Korusun elbette.

Özellikle zümrüt ve çimen yeşili dekoratif objelerle evinizin havasını canlandırıp, kış boyunca eve basan yoğunluğu azaltıp, kolayca fresh ortamlar yaratabilirsiniz. Bizden söylemesi…