dfot

 

Tarih, doğa ve eşsiz şaraplarla Kasım’da Siena…

 

Castello Banfi İtalya Siena’da yer alıyor. 2007 Mart ayında açılmış. Küçükçe bir şehir olan Montalcino’ya arabayla 12 dakika mesafede, Floransa’nın 130 km güneyinde ve Roma’nın 250 km kuzeyinde, yani arabayla 3 saatlik bir yol aldıktan sonra kolayca ulaşılabiliyor. Ortaçağ tarihinde “Poggio alle Mura” olarak bilinen hisar boyunca dizilmiş evlerden oluşmuştur.17. ve 18.yy’da kalın duvarlar dışında yaşamanın artık güvenilir olduğu, fakat yine de tehlikelere karşı önlem alınması gereken bir dönemde yapılmıştı.

Castello Banfi diye yeniden isim verilen kale, 2.830 hektarlık üzüm bağı arazisinin konaklama merkezi olmuş.

Misafirler ile sıcak ve rafine bir atmosferde, detaylı bir şekilde ilgileniliyor. Kaliteli şarabın servis edildiği, hoş bir ortamda ağırlanıyorlar. Bir kültürel yemek macerası, aşçılık dersleri, şarap tadımları, bağ gezileri bu büyüleyici keyfin alamet-i farikaları.

Castello Banfi il Borgo’nun sahipleri Mariani ailesi. Binaların mimarlığını Montalcino’dan Marco Matteucci yapmış. Süitlerin ve odaların elegan, rahat iç mimari tasarımını ve bahçeleri Cetona’dan Federico Forquet uygulamış.

14 oda ve süit, farklı lokasyon, dekor ve büyüklüktesize sunuluyor. Özenle seçilmiş kumaşlar, mobilyalar, klasik demirbaşlar, gösterişli ve lüks kolaylıklardan yararlanılıyor.

Geleneksel şeflerle özel derslerde yemekler yapılıyor. Brunello ve Montalcino özel toskana şaraplarının tadımı yapılıyor.