burçlar

Astroloji : Boğa Burcu

Boğa Burcu ilk baharın ortasında, keyfin, sakinliğin, rahatlığın hüküm sürdüğü dönemdedir. Bahar boyunca hayvanlar doğaya çıkar; doğa adeta kıştan sonra huzur bulmuştur. Toprak elementi olan Boğa Burcu işte bu doğa ile ilgili tüm durağanlığı ve somutluğu ortaya koyar. Topraktan aldığı güçle kuvvetini, güvenilirliğini ve sağlamcılığını ortaya koyar. Boğa Burcu sabit bir yapıya sahiptir. Adeta bir Boğa’yı yerinden oynatmak kadar zor olabilir Boğa Burcunu yerinden oynatmak. Sahip olduğu maddi-manevi tüm değerleri elinde tutmak için faydalı bir çözüm olabilir. Ancak esnek olmaması hayatta zorlayıcı bir nokta olabilir. Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burçları için beş duyumuzla hissettiğimiz her şey çok

önemlidir. Hayatları duyuları üzerine kuruludur diyebiliriz. Zira duyuların uyanmaya başladığı dönemde doğmuş olmaları onları bu konuda daha duyarlı yapıyor. Bu sebeple evlerini dekore ederken tüm duyulara hitap etmesine önem vereceklerdir. Sabırlı, sağlamcı ve kuvvetli kişiliğin altında sahip olduğu her şeyi koruma güdüsü yatmaktadır. Başta parası ve somut varlıkları ile ailevi-bireysel tüm değerlerini koruma altında tutmak ister. Günlük rutinde süreklilik bu burç mensupları için önemlidir. Hayat tahmin edilebilir ve sağlam olmalıdır. Evleri ve aslında tüm yaşamları da buna göre tasarlanmalıdır.

Boğa Burcu ve Dekorasyon

Boğa ve Yükselen Boğa Burçlarını evlerinde ziyaret etmek adeta beş duyu ziyafeti gibidir. Her duyumuza hitap edecek bir unsuru kendisi için yaratmıştır mutlaka. Keyifli, rahat, güven veren, sağlam, hoş kokulu, harika yemekler yaratabileceği bir mutfağı olan ve doğayla baş başa kalabileceği bir bahçesi olan evleri tercih edecektir. Boğa ve Yükselen Boğa Burçlarının evlerini bir kilit kelime ile tanımlamak istersek herhalde bu konfor olacaktır. Elindeki değerlere tutunmayı seven Boğa ve Yükselen Boğa’lar daha ziyade geleneksel, konservatif ve sakin

tasarımlardan hoşlanırlar. Kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri önemlidir. Diğer burçlara nazaran evin genelinde natürellik daha ön planda olmalıdır. Beş duyuya birden hitap etmeyi arzulayan Boğa ve Yükselen Boğa’ların evlerine adım attığınızda kendinizi huzurlu ve sakin bir ortamda hissedersiniz. Sizin duyularınıza da hitap edecek bir yanı mutlaka olacaktır. Venüs yönetimindeki Boğa Burcu sanata yatkınlık ve zevk verecektir. Evlerinde sanatlarını uygulayabilecekleri ya da sergileyebilecekleri alanlar mutlaka olmalıdır.

Salon ve Yemek Odası

Kendilerini dünyanın merkezine alıp yerlerinden kalkmadan tüm işleri halledebilmeleri için salon ve yemek odasının büyük olmasını arzu ederler. Özellike toprak tonları ve natürel dokularla döşenmiş olan bu mekanlarda büyük, lüks ve konforlu mobilyalar kullanılacaktır. Dokuların hissedilmesi ayrıca önem taşır. Bu sebeple kadife, deri, saten, ipek gibi kendini gösteren dokular seçilecektir. Ayağınızı yere bastığınızda bile hoş ve yumuşak bir his alabilmek için yüksek halılar seçilebilir. Hayatta sahip olduklarını, özellikle maddi yatırımlarını, görmekten ve göstermekten hoşlanan Boğa ve Yükselen Boğa’lar olabildiğince geniş, büyük ve heybetli mobilya ve teknolojik aletlere yöneleceklerdir.

Eee ne de olsa sahip olmayı seviyorlar!

Mutfak ve Bahçe

Doğadan mideme Bir Boğa veya Yükselen Boğa’nın en keyif alacağı model olabilir. Hem doğada vakit geçirdiğini hissedecek kadar toprakla uğraşabileceği bir bahçe; hem de bunları zevkle, keyifle, damak tadı ile birleştirerek sunabileceği bir mutfağı arzu eder. Her Boğa ve Yükselen Boğa bir gurme olmayabilir ancak yemekten, yemek yapmaktan çoğunlukla keyif alırlar. Mutfakta da toprak tonları ve country tarzını arzu ederler. Mutfaklarında olmazsa olmazlar onlarca baharat ve yine yatırım yaptıkları yıllanmış içkileri olabilir. Bir Boğa veya Yükselen Boğa için içki dolabı güzel bir hediye olabilir.

Yatak Odası

Boğa veya Yükselen Boğa’nın hayatını huzurlu geçirebilmesi için yatak odasında kendini güvende, keyifli ve şefkatli hissetmesi gerekmektedir. Kendini gösteren bir yatak, büyük dolaplar, keyif aldığı konuları sergileyebileceği raflar, gösterişli mobilyalar ve puf yastıklar olmalıdır.

Doğanın yansıması, romantizm ve sevginin aktarımı için pastel tonların yatak odalarında kullanımı önemlidir. Boğa veya Yükselen Boğa’nın aşkı diğer burçlara nazaran daha tensel, daha şefkatlidir. Bunu yatak odasında hissetmelidir. Lüks ve duyulara hitap edebilmesi için kullanılan nevresim takımları olabildiğince özgün kumaş ve renklerden seçilmelidir. Mumlar ve tütsülerden bahsetmeye gerek var mı?

Boğa Burcu Çocuklarının Odaları Nasıl Tasarlanmalı?

Başak Burcu çocukları da doğaya en az büyükleri kadar meraklı ve düşkündürler. Odalarında doğa temalarını kullanmanız Boğa Burcu çocuklarını mutlu edecektir. Kendilerini güvende hissetmeleri en önemli unsur olabilir. Ağaçlar, hayvanlar ile duvarlarını süsleyebilirsiniz ancak onları küçük yaşlarda ürkütücü olmamalıdır. Kendilerini rahat hissettikleri bir köşe yaratmalısınız. Özellikle çalışan anne-babanın çocuğu ise odasında ebeveynlerinin fotoğraflarını görmek hoşuna gidebilir.

Beş duyularını geliştirebilecekleri oyuncaklar ve aktiviteleri onlara yaratabilmek ve kendilerini odalarında kendi alanlarında hissettirebilmek için onlara özel bir köşe hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında kendinize de bir köşe hazırlamanız faydalı olabilir. Sevmekten, sevilmekten, sarılmaktan hoşlanan Boğa ve Yükselen Boğa çocukları günün bir kısmında ebeveynleri ile sarmaş dolaş vakit geçirmek isteyecektir.

Oyuncak seçimi sizi çok zorlamayacaktır çünkü şefkat ve yüksek tensellik ihtiyacı Boğa Burcu çocuklarının ayıcık vb yumuşak oyuncaklardan hoşlanacağını gösteriyor.

BOĞA                               

Nitelik:                           Sabit

Element:                        Toprak

Yönetici Gezegen:   Venüs

İlgili Olduğu Ev:        2. ev

Madeni:                Bakır

Uygun taşı:         Zümrüt, Topaz

Ayşegül Kuyumcu Türker

dfot

 

ASLAN BURCU

Günlük hayatımızda ufak ya da önemli kararlarımızı alırken kadim bir öğreti olan astrolojiden sıkça yararlanıyor ya da iç dünyanızı yansıtmadığı düşündüğünüz için inanmıyor olabilirsiniz. Astroloji yüzyıllardır “Gökte ne varsa yerde o vardır” dan yola çıkarak gezegen ve yıldızların ışığında insanlara yol göstermiştir. Gökyüzünde her an yeni bir an’dır. Bu gök kubbe altında doğan her birey ise bir diğerinden farklıdır.

 

Yıldızların, gezegenlerin, yani gökyüzünün aynı an’a geri dönerek aynı noktalarda bulunması mümkün olmadığından; her bireyin doğduğu an yeni bir an ve doğum haritası “kişisel” bir haritadır. Bu harita adeta bireyin barkodu gibidir. Aynısından bir tane daha olmadığı için aynı burcu paylaştığınız kişilerle az ya da çok benzer özellikleriniz olsa da aynı değilsinizdir. Ancak yüzyıllardır insanoğlunun incelemeleri sonucu ortaya koyduğu, burçların hayatımıza etki eden, benzer özellikleri mevcuttur.

 

Yaşam tarzımızı, kendimizi ifade ediş, kendimizi ortaya koyma şeklimizi genel olarak Güneş Burcu belirler. Burcumuz olarak bildiğimiz aslında Güneş Burcudur. Güneş bizi en çok etkileyen gezegen olduğu için hayatımızdaki rolü de büyüktür.

Aslan burcu ise Güneş tarafından yönetilen Zodyak’ın 5. burcudur. Aslan burcu insanı Ateş’in Sabit halindedir. Yani yaşam enerjisi, kendini gösterme en üst seviyededir. Aslan Burcu insanı hayatını sahnede gibi yaşama ya da sosyal çevresine kendini ispat etme durumundan kendini alıkoyamaz. İlginin merkezi olmak arzusu ağır basar çünkü onlar güneşin enerjisini içinde tutar. Doğal liderlik yeteneği ile etrafındakileri etkilemeyi de başarabilecektir.

Güneşin tüm sıcaklığını içinde barındıran Aslan Burçları hayattan zevk almayı ve eğlenmeyi çok iyi bilirler. Neşesi her daim kulaklarınızda çınlayacak türden bir kahkaha ile tamamlanır. Bütün bu özellikleri ile Aslan Burçları, Yükselen Aslan burçları, doğum haritalarında Güneş’in kuvvetli olduğu kişiler ya da kuvvetli bir 5. Ev sahibi kişiler için evlerinin en önemli mekanı salonları, oturma odaları ya da misafir ağırladıkları tüm mekanlardır. Yani bir veranda, bar, havuz başı da önemli bir mekan olabilir.

Aslan Burcu ve Mekan Tasarımı:

 

Astrolojik göstergelerin evinizde uygulanması sizi “kendiniz gibi ve evinizde” hissettirecektir. Yaşam tarzı olarak Güneş’in liderliğinde bir Aslan Burcu olarak yaşıyorsanız evinizde de onun ihtişamı, karizması ve büyüklüğünü ortaya koyacak bir tasarım kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Sıcak renkler, özellikle sarıdan kırmızıya giden tonların kullanımı çok önemlidir. Küçük de olsa altın dokunuşlar, ışığı yansıtan objeler evinizde kişiliğinizi yansıtmanızı sağlar.

 

Mobilyaların ünlü bir mimarın ya da tasarımcının çizimi olması size keyif verebilir. Ancak ünlü bir otelde ya da beğendiğiniz bir ünlünün evinde gördüğünüz mobilyaları yaptırmanız da aynı etkiyi yaratacaktır. Büyük ve ihtişamlı olması en önemli noktadır.

Evinizin salonunda bir şömine yine rahatlamak ve huzur bulmak için önemli olabilir. Zira tüm yıl boyunca Güneş alan kış bahçeleri ya da aydınlık bir salon da aynı etkiyi yaratacaktır.

 

Aslan Burcu Çocuklarının Odaları Nasıl Tasarlanmalı?

 

Doğumdan itibaren çocuklarımızın kendini daha huzurlu hissettiği mekanları ebeveynler olarak hissederiz. Bazı yerlerde sakin ve neşeliyken bazı yerlerde gergin olabilirler. Hatırlamamız gereken en önemli nokta bir ortamın enerjisini içindeki insanlar ve dekorasyonu oluşturur. Çocuğunuzun en çok zaman geçirdiği odası, oyun odası ya da oturma odası gibi yaşam alanlarına ne gibi değişiklikler yaparsam kendini daha huzurlu hisseder bir bakalım:

Aslan burcu çocukları doğdukları andan itibaren sıcak, sevgi dolu ve kuvvetlidirler. Varlıklarını belli ederek ortamda ilgi odağı olurlar. Görselliğe hitap eden oyuncaklardan keyif alır. Sesli, çok sesli, renkli, çok renkli oyuncaklar ve öğelerle odasını süsleyebilirsiniz. Sarının tonlarını unutmamalısınız. Sınırları sevmediği için yeni yürümeye başladığı zamanlarda evinizi ona minimumda “hayır” diyecek şekilde güvenli hale getirmelisiniz. Sosyalleşme çağına geldiğinde ise arkadaşlarını odasına davet edebileceği büyüklükte bir odası olması onu mutlu edecektir.

Aslan Burcu Özellikleri:

 

NİTELİK: Sabit

 

ELEMENT: Ateş

 

YÖNETİCİ GEZEGEN: Güneş

 

MADENİ: Altın

 

DEĞERLİ TAŞI: Pırlanta, Elmas, Yakut, Sarı Safir

 

RENKLER: Altın Sarısı, Sarı, Turuncu, Kırmızı