dfot

Sizler de bize katılacaksınız. Bohem ve eklektik kavramları yan yana gelince bir stilden, bir dekorasyon biçiminden çok daha fazlası canlanıyor gözümüzde. Dekorasyonla evlerimizde hayat bulan bu tarzların altında derin bir felsefe, bir duruş, bir dünya görüşü yatıyor. Trish Bygott ve Nathan Crotty’e ve ailelerine ait olan Avustralya’da Perth’de konumlanan bu evde de aynı durum söz konusu. Burayı aslında “ev“ diye de sınırlandırmak doğru değil. Burası için, içerisine 1950 model bir otobüsün ve 1970 model bir karavanın da büyük bir ustalıkla entegre edildiği bir  “yaşam alanı” tanımını kullanmak daha doğru olacak sanırız.

Trish ve Nathan burada çocukları kedileri, köpekleri, çeşitli bitkileri, farklı tarzdaki tasarım objeleri ile inandıkları yaşam biçimine uygun özgün bir hayat sürüyorlar.

Evin mutfağından başlayacak olursa oldukça standart beyaz dolapların verdiği etki dev bir doğal ahşap masayla ve farklı tarzdaki tabure ve sandalyelerle altüst edilmiş demek yanlış olmaz. Aksesuarlardaki renkli detaylar ve ev sahibemize ait kapı resmi, olayı kendi içinde farklı boyutlara taşımaya yetmiş. Siz ne dersiniz? Bahçedeki Austin marka 1970 beyaz model otobüs, bahçedeki oturma düzenine ve peyzaja, çarpıcı ve uzlaşmasız bir estetik bakış açısı kazandırmış. Bohem ruh, bahçenin dört bir köşesine hakim duyguyu tanımlayacak en doğru kelime. Trish ve Nathan, daha ilk görüşlerinde birbirlerine aşık olan ve daha önceki evliliklerine ait 6 çocukla bu evde yaşamaya karar verdiklerinde ev sadece bir odalıymış. Karavanın, otobüsün ve farklı odaların dahil edilmesiyle, bugün hepsinin tüm ihtiyaçlarına cevap veren özgür ve özgün bir ev ortaya çıkmış. Sonuçtan tüm aile fertleri çok memnun. Biz de gördüklerimizden çok memnun kaldık. Etnik ev tekstilini, el yapımı objelerin, geri dönüşüm hikayelerinin, sanatsal değeri olan her türlü yaratıcı faaliyetin ve doğallığın her fırsatta öne çıkarıldığı ev, sadece ilham verici değil, aynı zamanda mistik ve büyüleyici atmosferiyle bizi çoktan etkisi altına aldı bile.