Kvardrat

Kvadrat özel tasarım tekstil sektöründe Avrupa’nın lider üreticisidir. Özel ve kamusal alanlar için yüksek kaliteli çağdaş tekstil ve tekstil ile ilgili ürünler üretiyorlar.

Tasarımları, estetik, teknolojik ve sanatsal sınırlarını zorlayan bağlılıklarını yansıtmaktadır ve bu karakterlerini şu üç öge ile özetleyebiliriz: basitlik, renk ve yenilik.

İşlerine tutku ile bağlı lider tasarımcılar, mimarlar ve sanatçılar ile sık sık inovatif projeler üretiyorlar. Bu projelerde yer alan bazı isimler Alfredo Haberli, Peter Saville, Akira Minagawa, Tord Boontje, David Adjaye, Patricia Urquiola, Finn Sködt, Olafur Eliasson, Roma Signer, Thomas Demand ve Ronan ve Erwan Bouroullec şeklindedir.

Ürünleri Londra’daki Swiss Re: Modern Art gibi dünyanın en çok beğenilen birçok mimari yapılarında anahtar rol oynarlar; New York Müzesi; Walt Disney Konser Salonu, Los Angeles; Reichstag, Berlin; Çin’de Guggenheim Müzesi, Bilbao ve Guangzhou Opera House bunlardan birkaçıdır.

 

Son zamanlarda, sanayileşme ile birlikte Kvadrat da yeni bir dönem başladı. Wooltex ve Gaudium gibi Avrupa’nın iki önemli tekstil tedarikçileri Kvadrat tekstil üretim süreçlerine doğrudan dahil olmuştur. Bu işbirliği üretime birçok fayda sağlamıştır. Örneğin, giderek artan global müşterilere ürünler direkt olarak tezgahtan satışı yapılarak teslim edilebiliyor.