dfot

 

designmixer baby’ nin danışmanı Bal bebek aramıza hoşgeldin!

Hayatta bazı dönemler vardır ki daha önce yaşanılan hiçbir deneyim veya duygu ile karşılaştırılamaz. Sanki adeta önünüzde yepyeni bir kapı açılmış, yepyeni keşifler için dünya size kendini hazırlamıştır. İşte bende şu an tam da böyle bir dönemden geçiyorum. Daha henüz 10 gün önce sevgili Balı’ ımız dünyaya geldi ve yepyeni bir serüvene adımımızı atmış olduk.

Son 2-3 aydır Bal hanımı rahat hissettirebileceğimiz, konforlu bir ortam sağlamak için hummalı bir şekilde çalışmaya başladık. Tüm hazırlıklarımız sonunda ise bugün kızımızın kendine has bir tarzı oluştuğunu bile söyleyebilirim. Organik yumuşacık kumaşlardan minicik kıyafetleri, rengarenk, huzur dolu bir odası, sevimli oyuncakları derken bizde bu yepyeni insana taptaze hayatında mutlu olabileceği bir ortam sağlamaya çalıştık. Boyları küçük ama ihtiyaçları büyük olan bu miniklerin tahmin edildiğinden fazla alana ihtiyaç duyduklarını ise tüm aşamalarda deneyimledik. Estetik kaygılarımızın peşinden giderken, yaratılacak depolama alanlarının ne kadar önemli olduğunu da unutmadık. Küçük çekmeceler, raflar, askılıklar, kutular hepsinin birbirinden değerli olduğunu kullanım sırasında yaşayarak gördük. Tüm bu fonksiyonelliğin yanında ise stil ve renkler açısından ise yaratıcılık da sınır tanımadık. Kızımızın odasını hazırlarken parlak ve canlı renklerden ve eklektik tarzdan yola çıktık. Tavana desenli duvar kağıdı, uzak doğu stilinde metal kilitli giysi dolabı, renkli mobilyalar tasarladık.

Bebeklerin, siyah beyaz desenlere ve kontrast renkli malzemelere daha tepkili olduğu, çevrelerindeki renkli objeleri daha hızlı algıladıkları ve tepki verdiklerini unutmadık. Bebeklerin uçuk tonlara karşı çok da ilgili olmadığından dekorasyonumuzda canlı renklere mümkün olduğunca yer verdik. Şimdi ise Bal’ ın hayatımıza kattığı bambaşka bakış açısı ile bebekler için yepyeni ürünler tasarlamaya, eğlenceli ve yaratıcı ortamlar oluşturmaya başladık. Bu yolda ilerlerken sizlerle designmixer için ayrılan köşemizde dekorasyon ile ilgili diğer konularımızın yanında bebek ve çocuk odaları için yaratıcı ve pratik bazı bilgileri ve eğlenceli keşiflerimizi paylaşıyor olacağım. Bu stil yolculuğu sırasında ise Bal bizim en önemli danışmanız olacak hiç kuşkusuz. Designmixer baby stil önerilerimizi keyifle takip edeceğinizi umuyorum…