Arik Levy

Markalar

Markalar Bâb-ı Zen Deli İşler Stüdyosu TASARIM STÜDYOSU Hatice Oral 1978 Gaziantep doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde yükseköğrenimini tamamladıktan sonra toplamda 13 yıl dizi sektörü & sahne sanatlarında asistan ve akabinde sanat ...

dfot

Bunlar Living Divani markasının ayırt edici başlıca özellikleri. Dinamik ve enerjik aile şirketi döşemecilikte bir marka haline gelmiş. 1970’lerde kurulan şirket, temiz ve şeffaf bir yol izlemiş. Çağdaş dünya ile yoğun bir diyalog içine girmişler  ve tasarım dünyasında bir dönüm noktası yaratmışlar.

Piero Lissoni 1988’den beri sanat direktörü ve tasarımcı olarak firmanın eşsiz stilini dikkatlilik, dinamizm, doğallık ve hafiflik üzerine kurmuş. Sade çizgileriyle, fonksiyonel, rahat ve her zaman yeniliklere açık ürünler ile yeni jenerasyon tasarımların izini sürmüş.

Ekiplerinde oldukça prestijli tasarımcılar ile çalışmışlar. Bunlar arasında, Arik Levy,  Claesson Koivisto Rune, Francesco Rota, Harry&Camila, Junya Ishigami, Piergiorgio e Michele Cazzaniga ve genç tasarımcılar Nathan Yong, Victor Vasilev, Mario Ferrarini, Giopato & Coombes, Studio Juju, Victor Carrasco ve David Lopez Quincoces yer alıyor. Hepsi de markanın stili ve tasarıma yaklaşımına katılıyor. Yıllar boyunca Living Divani oldukça gelişmiş, sürekli çeşitliliğini artırarak bir yaşam alanında gerekecek ve bütün stillere uyum sağlayacak bütünleyici ve karakter sahibi iç ve dış dekorasyon parçalarını geliştirmişler. Oteller, bankalar, havaalanları, ofisler, showroom ve bekleme alanları gibi ortak alanlarda da aktif şekilde ürünleri yer alıyor.

dfoit_mayis

 

 

 

  • inovasyon
  • evrim
  • renk

2014 Salone del Mobile’de sunulan koleksiyonlarının üç temel çıkış noktası inovasyon, evrim ve renk. Uzun yıllara dayanan bir geleneğe ve de teknik bilgiye sahip köklü bir şirket Emu. Kaliteyi elegansla birleştiren ve her türlü yaşam tarzına uygun olabilmesi için farklı materyallerin birlikte kullanımıyla çözüm üreten, stil evrimini çoktan başlatmış ve geliştirmekte olan köklü bir marka.

Emu 1951’de İtalya’nın Umbria bölgesinde kurulmuş. Metal işçiliğinde çok fazla deneyim ve yeteneğin sonucunda geldikleri nokta tesadüf değil. Teknolojiye yaptıkları bilnçli yatırımlar sayesinde 80’ler ve 90’larda bahçe mobilyaları sektöründe pazar lideri olmuşlar. O günden bugüne outdoor mobilya konusunda dünyada hatırı sayılır bir yere sahipler.

2005’te Emu başkan ve kurucu ortağı Ricardo Biscarini, LVMH firması ile birlikte Emu’yu yeniden yapılanma sürecine sokmuş . Bu birleşmenin resmi olarak gerçekleşmesiyle, 2011’de markanın 60.yılıyla beraber yeni bir sürece girmişler.

70.000m2’lik alanda 150 çalışanla Marsciano’daki fabrikada üretiliyor tüm mobilyalar. Kalitesi “Made In Italy” olması ile teknolojik araştırma, farklı materyal ve prodüksiyon teknikleri üzerine yaptıkları çalışmalarıyla garantileniyor. Kendilerini metal işinde sürekli gelişmeye adamışlar. Bu sayede çok geniş bir pazarda kullanıcıya ulaşıyorlar.

Ürünleri arasında sandalye, masa, koltuk, dinlenme köşeleri, oturma odası ve aksesuarlar bulunuyor.

Alüminyum, metal, tik, hasır ve daha birçok malzeme kullanılıyorlar. Böylece her bütçeye ve zevke uygun zenginlikte ürün çeşitliliği ortaya çıkarıyorlar. İstanbul’daki Le Meridien dahil dünyadan sayısız otelde Emu koleksiyonları teras ve açık alanlarda kullanılmış. Avrupa’dan yaklaşık 1.000 nokta perakende satışını gerçekleştiriyor. Yeni koleksiyonlarda ünlü tasarımcılar, Carlo Colombo, Paolo Navone, Patricia Uquiola, Christophe Pillet, Jean Nouvel, Arik Levy gibi isimlerin katkısı olmuş.

 

dfoit_mayis