dfot

 

ESTETİK VE ZERAFATİN MÜKEMMEL BİR HİZMET KALİTESİYLE BULUŞTUĞU YER:

ALAVYA OTEL

 

Bu yaz Alavya’nın adını sık sık duymanız muhtemel, Otel Alaçatı’nın en gözde mekanlarından biri olmakla yetinmemiş bütün dünyanın konuştuğu bir yer halini almış. Öyle ki, Alavya Forbes dergisinin Türkiye’ye gitmek için 10 neden” listesinde 3. Sırada yer almayı başarmış.

 

Peki nedir bu oteli bu kadar özel ve güzel kılan gelin birlikte keşfedelim.

 

Alavya sadece bir otel değil, geniş bir avlunun içinde, ufak bahçeler, su kuyuları, geçmişi boyunca bir dolu anıya sessizce ev sahipliği yapmış, sakız, dut, zeytin, hünnap ağaçları ve bunların arasına her detayı sevgi ve özenle düşünülüp serpiştirilmiş çok özel altı taş evde yer alan 25 farklı odasıyla eşsiz bir diyar.

Alavya’nın bulunduğu yer bir zamanlar çocukların gizlice ağaçlardan meyve koparıp yedikleri bereketli bir bahçeymiş, daha sonraları ise, yaz aylarında yerli halkın güzel vakit geçirebilmesi için açık hava sineması olarak yaşatılmış.

Ve 1195 yılında, yörenin kaderini değiştiren isim olan Leyla Figen, Alavya’da günümüzde Ruby adını alan ve tek bir yatak odasına sahip olan taş eve taşınmış, Alaçatı’nın taze havasını içine çeken Figen, burada yörenin ilk turistik restoranını açmış. (sonradan Agrilla olmuş).

Leyla Hanım, Alaçatı aşkını ve inancını yıllar içinde çevresindekilere yansıtarak ve paylaşarak bu küçük köyün vazgeçilmez bir turistik mekan olmasında şüphesiz ki en büyük katkıyı sağlamış.

Bugün ise, tüm bu sıra dışı tarihten ilham alarak çıkılan  yolda, Alavya projesini hayata geçirmiş olmanın verdiği heyecan ve mutluluğu yaşayan Rana Erkan Tabanca ve Erol Tabanca, Hakan Ezer tarafından özel olarak tasarlanan Alavya Otel’de, bu mekanın sihrini yaşatarak devam ettirmeyi amaçlıyor.

Alavya’da güne  erkenden Yoga ile başlayabilir, bisikletlere binebilir, dünyanın en eğlenceli rüzgarı ile buluşup sörf yapabilir, Ege’nin en keyifli coğrafyasının el değmemiş doğal dokusunu seyre dalabilir veya Alavya’dan hiç çıkmadan günü ve geceyi bu büyüleyici mekanda geçirebilirsiniz.

Hangisini yapmak isterseniz isteyin yol göstericileriniz; İlknur İçingir ve güler yüzlü ekibi olacak. İşletme Direktörü olan İlknur İçingir hem Alaçatı’ya gönül vererek yerleşmiş, hem 2000 Sydney Olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil etmiş bir sörf şampiyonu, hem de daha önce yine Alaçatı’da işletmecilik deneyimi olan çok yönlü bir isim…

Geçmişe, yöresine ve doğaya saygılı bu benzersiz yerde,12 ay boyunca keyif, sadelik, zarafet ve unutulmaz anılarla dolu bir deneyime davetlisiniz.

Alavya’da odalardan bahçeye, spadan havuza, dinlenme alanlarından restoranlara her detay incelikle düşünülmüş. Bunların yanı sıra Alaçatı’nın kalbinde yer alan altı taş binadaki odaların her biri özgün bir tasarım dekore edilmiş.
Otelde 4 tip oda bulunuyor: Verandalı, manzaralı ya da şömineli olmak üzere her birinin kendine özgü atmosferi olan rahat ve samimi Classic Collection.

Özel açık teraslarından harika Alaçatı manzaraları olan Premium Collection ve jakuzi keyfini sunan More Than Suites.

Otelin en eski binasında yer alan yüksek ahşap tavanlı oturma, yatak ve yemek odası gibi geniş alanlara sahip Turquoise Loft ve de Alavya’nın kraliyet odası olan, muhteşem manzaralı Jade Loft.

Tüm odalarda misafirlerin tüm ihtiyaçları düşünülmüş: iPod ve hoparlörleri, kahve makinası, TV, mini bar, rahat ve konforu berjerler, banyo kozmetikleri ve mis gibi doğa kokusu…

Otelde yer alan iki farklı restoranda birbirinden güzel lezzetlerin tadına varabiliyorsunuz. Akdeniz lezzetleri sunan sıcacık bir bistro olan “Mitu” da Çarşamba & Cuma’ları caz solisti Derya Meltem’in harika caz ve soul yorumlarını canlı olarak dinleyebilirsiniz. Ayrıca mekanın girişinde yer alan  ve moda duayeni Fatoş Yalın imzalı FEY giyim – aksesuar koleksiyonunu içinde barındıran Mitu Dükkân’da isterseniz turlayabilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

“Foryu” ise gece boyunca iyi müzik dinlemek ve hafif bir şeyler atıştırmak isteyenler için  bir tapas lounge.

Otelin kapıları sadece konaklayan misafirleri için değil tüm Alaçatı severler ve misafirleri için açık. Gün boyu kafesinde, spasında veya havuz başında huzurlu dakikalar geçirebilir, her sabah gerçekleşen Karma Yoga’nın derslerine katılıp, dönem dönem  Gülin Zeytunlu, Şenol Topuz, Nicole Ohme, Alexis Kiresepi ve Mey Elbi gibi yoga masterları ile workshoplara dahil olabilirsiniz. Ayrıca rehber Uli ile bisiklet turlarına da çıkabilmek mümkün.

Gelelim otelin ismine: Alavya, Rana Tabanca’nın oğlunun ilk kez seni seviyorum’un İngilizce karşılığı olan “I love you” derken ağzından dökülen sözler. Mitu ise aşkı ilanın yoldaşı olan ‘ben de’ anlamına gelen İngilizce “Me Too”nun söylenişi. 
Alavya, yaşam kalitesi yüksek olan yabancı misafirlerin tüm yıl boyu Alaçatı’yı ziyaret etmesini sağlayarak sezonun uzamasına en çok destek olan otel. Bu yüzden ki bu projede emeği geçen herkese büyük bir hayranlık beslememek mümkün değil.

alavya.com.tr– 0 232 716 6632