dfot

 

Isvea

Tasarımları, kalitesi ve farklı fonksiyonel yaklaşımları ile İtalyan tarzını en iyi şekilde yansıtan banyo markalarından Isvea, artık Türkiye’de.

Isvea 1962 yılında Angelucci ailesi tarafından Roma’ya 200 km uzaklıkta Eusanio Del Sangro yakınlarında kuruldu. İtalya’nın 7. vitrifiye seramik fabrikası olarak devreye giren Isvea, vitrifiye seramik alanında dünyanın önde gelen ülkesi olan İtalya’da, tipik bir İtalyan üreticisi olarak faaliyetlerini yürüttü. Özellikle Güney İtalya’da yaygın bir marka olarak, pazarda ilk 10 üretici arasında yer aldı.

Isvea, yarım asrı aşan deneyimi ile 2013 yılı başında Ece Holding tarafından marka, tasarım, tüm entelektüel sermaye hakları ve İtalya’daki bayi ağıyla birlikte satın alındı.

Isvea, dünyanın her yerinde insanın “iç arayışının” sembolü olan; yeniden uyanışı ve küllerinden doğmayı temsil eden Zümrüd-ü Anka amblemli logosu ile banyolarda bambaşka bir deneyim yaşatmayı hedefleyen farklı bir marka. Isvea’nın vitrifiye seramik ve banyo mobilyalarından oluşan ürünleri; İtalya’nın başarılı tasarımcıları ve tasarım ofisleri arasında bulunan Nativita Design House, OMC2 Design Studios, Simone Valsecchi, Ettore Giordano ve Meneghello&Paolelli Associati tarafından tasarlanıyor.

ISVEA markası vitrifiye seramik ürün kategorisinde 12 koleksiyon ve banyo mobilyaları kategorisinde 7 modelden oluşan oldukça geniş bir ürün portföyüne sahip.

Isvea, Avrupa’nın en prestijli tasarım yarışmalarından olan A’ DESIGN AWARD‘ın geçen seneki yarışmasında 2 altın ve 3 gümüş tasarım ödülü kazandı. Bu seneki yarışmada ise ödül sayısını artırdı ve 6 ödül daha kazandı.

Geçen sene, genç İtalyan tasarımcı Simone Valsecchi tarafından tasarlanan Diamante serisi banyo ürünleri ve grubun tasarım ofisi olan Genesis Design Studio tasarımı e-motion asansörlü klozet, Altın Tasarım Ödülü alırken Nativita Design House tasarımı Sott’Aqua serisi, Simone Valsecchi tasarımı Eleganza ve Valente vitrifiye serileri Gümüş Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

İtalyan Isvea, Türkiye’yi Üretim Üssü yapıyor!

Roma’dan Hattuşa’ya Bir Başarı Öyküsü!

Ece Holding tarafından, tüm marka, tasarım, entelektüel sermaye hakları ve İtalya’daki bayi ağıyla birlikte satın alınan İtalyan Isvea markası, Çorum’u ana üretim üssü yapıyor. Isvea’nın; yeni dönemde 45 ülkeye gerçekleştireceği ihracat Türkiye merkezli olacak.

Kalitesi, değişik alan çözümlerine farklı fonksiyonel yaklaşımları ve ödüllü tasarımlarıyla vitrifiye seramik ve banyo dolaplarında İtalyan tarzını en iyi şekilde yansıtan Isvea’nın Çorum Üretim Üssü’nde, İtalya Ülke Müdürü Dr. Alessio Scacaroni, ödüllü tasarımcısı Dr. Ettore Giordano ve Isvea’nın kurucusu Angelucci ailesinden Ada Lucianni Angelucci’nin konuşmacı olarak katıldığı, konuyla ilgili gelişmelerin ele alındığı bir etkinlik düzenlendi.

Türkiye’den vitrifiye ve sağlık banyo gereçleri sektöründen önemli konukların katılımı ve 3 günlük bir programla gerçekleşen “Roma’dan Hattuşa’ya Isvea Çorum Buluşması”ında konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ece Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz; Isvea gibi önemli bir markayı Türkiye’ye kazandırmanın büyük sevincini yaşadıklarını ve bundan sonraki ana hedeflerinin, markayı sektörünün dünya liderleri arasına sokmak olduğunu vurguladı.

 

Isvea, Çorum’dan 45 ülkeye ihracat yapacak

 

Çenesiz, tasarım gücüyle köklü İtalyan markalarından biri olan Isvea’nın tüm dünya pazarı için üretim üssünün artık Çorum olacağının altını çizerek; “Çorum’dan 45 ülkeye ihracat yapacağız.‘Türk firmaları yabancı markaları satın alarak yabancılardan daha iyi yönetiyorlar.’ tezinin iyi bir örneğinin daha hayata geçmesi en büyük mutluluğumuz olacaktır. Isvea markasının bundan sonraki marka stratejisi, ‘Türk banyo kültürünü İtalyan tasarımı ile bütünleştirerek, tüketicilere modern, özgün banyo mekânları sunmaktır.” dedi.