Rochebobois

1950 yılında, Philippe François Roche ve Jean-Claude ve Patrick Chouchan, Kopenhag Mobilya Fuarı’nda tanıştıktan sonra Paris’e İskandinav mobilyalarını almak için birleşmeye karar verdiler. Yelpazelerine tekstil, sofra, duvar halısı gibi ürünlere, hediyelik eşyalarda eklendi. ‘Tamamlayıcı nesneler’ olarak bilinen, bu aksesuarlar kendilerine yakın butiklerde satıldı.

1961’de ilk uluslararası reklam kampanyalarını Elle dergisinde yayınladılar. Yılda iki kampanya yayınlayan marka bu politikasını yaklaşık elli senelik bir periyoda yaydı. İlk birleştirilmiş katalog yayınlandığında, bu katalogta uluslararası ağları ve franchiseları barındırarak o yıllarda eşi benzeri olmayan yenilikçi bir iş modeli sundular.

1965 yılında Fransa dışında ilk defa bir showroom’u Belçika’da açtılar.

1970 yılında Philippe Roche ve iş arkadaşları, Almanya yolculuklarında tasarımcı Hans Hopfer ile tanıştılar. Daha sonrasında yer seviyesinde otumanızı sağlayan yeni koltuk tasarımları, ilk ismi  “Lounge” sonrasında “Mah Jong”,  Roche Bobois’nın 1990 yılına kadar en çok satan tasarımı oldu.

1973’te Amerika ve ispanyada, 1974’te de Kanada da ilk showroomlarını açtılar.

1980’lerde country tarzı evlere özel Provinciales koleksiyonunu sundular.

1990’şarda Voyages koleksiyonu şekillendi ve etnik stilde tasarlandı.

1995’te ilk İtalya showroomu açıldı.

21. Yüzyıla girildiğinde ise Roche Bobois iki önemli gelişme yaşadı bunlardan birincisi, yurtdışı showroom ağının genişletilmesi, ikincisi ise sadece Roche Bobois için özel tasarım yapan, tasarımcılar mimarlar ve ortak firmalarla iş ortaklıkları geliştirildi.