dfot

 

Sia, adını kurucu olan Sonja Ingegerd Andersson’un baş harflerinden alıyor.

Bu modern peri masalı Sonja Ingegerd Andersson’un ipek kağıt ile el yapımı çiçekler yaptığı mutfağında başladı. 1963 yılında “Flower Power” gelişme dönemindeydi ve bir kadın dergisi olan Femina’nın tasarımlarını yayınlamasıyla Sonja kısa sürede muhteşem bir başarıya imza attı. Çok sayıda sipariş Lustgarden’daki küçük evde üretilmeye başladı ve çok geçmeden bu küçük ev gerçek bir atölye haline geldi. Atölye her geçen gün daha fazla koleksiyon üretmeye başladı ve sonja vazo, batik, sofra takımı, dekoratik aksesuar, mumluk, mum ve küçük mobilyalar gibi yeni tasarımlar geliştirmeye başladı…

Günümüzde

Sia Home Fashion 5 kıtadaki sayısız ülkede hizmet eden uluslarası bir şirkettir. Marka kaliteli çiçek düzenlemelerinin yanı sıra eşsiz tasarımlara sahip olan tekstil, sofra takımı, mobilya, aydınlatma, vazo, çerçeve, mum, mumluk, hediyelik eşya ve aksesuarlarıyla adından söz ettirmektedir.

Sia’nın yaratıcıları

Sia Home Fashion bir sanatçı tarafından yaratıldı ve bu sanatçı önderliğinde yetenekli bir ekiple işe koyuldu, bu yüzden Sia için en temel şeyin yaratıcılık olması şaşırtıcı değil.

 

Sonsuz ve modern nesneler tasarlayıp evlere hayat veren, uyum içerisinde sürprizler yaratan ve bunlara yaratıcılık ekleyen Sia tasarımcıları deneyim ve tutkularını şirkette çalışan herkesle paylaşmakta ve Sia’nın başarılarına her gün katkı sağlayıp ve geliştirmektedir.