Ethimo | Açık Havada İtalyan Stili

Ethimo | Açık Havada İtalyan Stili

Ethimo Markası çatısı altında, teknik kapasite ve doğa; geçmiş ve yenilik; tasarım ve renk bir arada harmanlanıyor. Marka 2009 yılında kurulmuş yani aslında nispeten genç bir yapı ile karşı karşıyayız. Genç ama gelenek ve tecrübe açısından zengin bir yapı aynı zamanda.

Ethimo, bir yandan aile geleneğini sürdürürken, bir yandan da rekabetin şartlarına ayak uydurma kapasitesini ihmal etmeyen cesur bir vizyona sahip. Şirketin temelleri 70’lerin sonuna kadar dayanan heyecan dolu bir tecrübe sürecine dayanıyor. Yaratım ve dağıtımı önce İtalya’ya sınırlıyken daha sonraları dünyaya açılan dışarıda yaşam kültürünü sanata çevirme isteği ve tutkusu ile beslenen bir hikaye bu. Dışarıda yaşarken evin içinde sahip olduğumuz şıklıktan, rahattan, doğallıktan ve elbette rahattan ödün vermememiz gerektiği kültürüne sırtını dayayan bir marka Ethimo.

 

Ardından, Moutan Botanik Mekezinin kurulmasıyla marka bir kırılım gerçekleştiriyor. Burası Toskana ve Ömriye sınırları olan dev bir doğal park. İçerinde dünyanın en büyük şakayık yetiştirme bahçelerini barındırıyor. 14 Hektarlık, 600 türden 230.000 bitkinin yer aldığı bu park, özellikle bahar aylarında dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin, odak noktası oluyor. Doğanın uyanışının yaşandığı bu mevsimde park binlerce renk, koku ve dokunun eşlik ettiği bir doğal cennete dönüşüyor. Peki gelen ziyaretçileri park genelinde ve restaurantlarda en doğru şekilde konuk etmek için gerekli outdoor mobilya çözümlerini yaratmak kime düşmüş dersiniz? Tabii ki Ethimo’ya. Markanın ilk tasarımları ve ilk koleksiyonu böylece ortaya çıkmış işte.

 

Markanın geniş koleksiyonunda outdoor yaşamı bir bütün olarak karşılayacak tüm mobilyalar düşünülmüş. Malzemeler en yüksek kalitede seçilmiş ve en ince detaylar bile düşünülmüş. Alüminium, tik ve çelik malzeme kullanılmış genel olarak tasarımlarda. Konfor ve uzun ömürlülük kumaştan, cama kadar her türlü seçimin odak noktasını oluşturmuş.

 

Böylece Ethimo Dünya genelinde İtalyan Stilin açık havadaki yansıması olarak kabul edilmiş mobilyada. Bu parlak ve yaratıcı çözümler sunmayı seven marka, outdoor denilince akla gelen ilk isimlerden biri olmayı başarmış böylece. Özellikle toplu yaşam alanlarında tercih edilen Ethimo’ya Türkiye’den Kuzey Avrupa’ya kadar birçok otel, restaurant ve hatta parkta rastlamış olmanız mümkün.