Erik Jorgensen’in hikayesi

dfot

 

Eric Joergensen

Erik Jorgensen’in hikayesi Danimarka’da Svendborg kasabasının güney kıyısında bulunan Funen adasında başlar. Aslında bir saraç ve döşemeci olarak eğitilmiş Erik Jørgensen, profesyonel olarak mobilya üretme  arzusunu taşımaktadır , kendini bildim bileli. 1954 yılında aynı şehirde bir atölye kurarak bu hayilini gerçekleştirir. Erik Jørgensen’in malzeme seçimine ve tasarıma duyduğu derin aşk, pazardaki trendleri  önceden tespit edip uygulayabilme konusundaki yeteneğinin çıkış noktasını oluşturur. Bugün, iskandinav tarzda müşteri talep ve ihtiyaçlarının oluşmasında ve tasarım sektörünün bugünlere gelmesinde Erik Jørgensen’ün büyük bir payı vardır diyebiliriz.

Erik Jorgensen’in Danimarkalı mimarlar ve tasarımcılarla kurduğu sağlam ilişkiler  ve başarılı diyalogları sayesinde atölyesinde daima pozitif bir enerji vardır. Başlarda bir atölye olarak başlayan ve daha sonrasında büyüyerek bir fabrika haline gelen marka, kıymetli işçiliği ve tasarımdaki sadeliği nedeniyle sadık bir hayran kitlesinin takibindedir. Kaliteli işçilik, Erik Jørgensen’in bu yüksek düzey başarısının anahtarlarından biridir.

Bu uzun süreli başarının anahtarlarından bir diğeri ise Erik Jørgensen’in yeni pazarların keşfi konusundaki inanılmaz yeteneği ve müşterilerin kaliteli tasarım taleplerini karşılayabilmedeki sürekliliğidir. Bir diğer etken ise, Erik Jørgensen markalı ürünlerin, uzun ömürlü, deri, soğuk sertleşen köpük, ahşap ve çelik gibi malzemelerin usta işçilikle  vazgeçilmez, yüksek kaliteli ve güvenilir mobilyalara dönüşmesidir.

Erik Jørgensen,’ın tasarımları dünyanın dört bir yanında talep görüyor. Kendisi de markasını geçici bir hevesten daha çok, bir  estetik algısı oturmayı hedeflediğini dile getiriyor. Bu estetiği ise, gelenek ve kaliteli işçilikle tanımlıyor . Erik Jørgensen bu estetik anlayışı, hem genç hem de  köklü tasarımcıların parçalarından oluşan güncel koleksiyonlar ile sürekli besleniyor.

İnovasyon, Erik Jørgensen için her zaman öncelik olmuş.Bu nedenle 1995 yılından bu yana, her yıl, firmasına yeni yetenekleri katmak için tasarım yarışmaları düzenlemekte. Bu sayede, Ernst ve Jensen, Ditte Hammerstrøm ve Gamfratesi gibi önemli tasarımcılar, kariyer yolunu Erik Jørgensen  markasında şekillendirmişler.

The Cabinetmakers’‘Sonbahar Sergisi” Erik Jorgensen’in dahil olduğu bir başka ulusal platform. Amaçları İskandinav mirasına dayanan tasarımlar ile üreticiler arasındaki diyalogu sağlamlaştırmak.

Markayı daha yakından tanımak isterseniz, eski bir okulu andrıdan  High Street mağazasını ziyaret edebilirsiniz burada farklı ve yaratıcı tasarımları 3-boyutlu olarak deneyimleyebilirsiniz. Markanın Genel Müdürü Lucy Fenton, ya da O’nun tutkulu ve özverili iç mekan tasarım ekibi heyecanla eski ve yeni müşterilerine hizmet veriyorlar. Bütün detaylı talepleriniz için sizinle iletişimde olacak bu ekip, mümkün olan her şekilde size yardımcı olmaktan zevk alacaklardır.