Efsane tasarımcı | Giorgio Armani

Efsane tasarımcı | Giorgio Armani

Giorgio Armani, erkek giyimiyle başladı ve sonra kadınları da sardı. Parfümü, çantası, mobilyası derken bir yaşam markası yarattı. Milano’da yaşadığım süre içinde sık sık karşılaşıp ve sohbet etme şansı bulduğum Giorgio Armani işine tutkuyla bağlı olmanın tam karşılığıdır kendisi. ARMANİ markasının her dalının, her detayıyla birebir kendi ilgilenir.

Doğanın renklerini sevdiğini ve bu sevgi koleksiyonlarına da yansıdığını her zaman söyler. Armani Casa ‘nın dekorasyon ürünleriyle ilgili “Herhangi birinin evinde bir devrim yapmak istemiyorum, tek sunmak istediğim rahatlık ve kullanışlılık; ancak bunu abartısız bir zarafetle, tüm gösteriş biçimlerinden kaçınarak ve sakınarak yapmak isterim. Modaya temel katkım rahatlık. Kullanım ihtiyaçlarını dikkate alırım. Dolayısıyla, Armani Casa’yla bir yenilik yapmaktan ziyade, bir evdeki temel ihtiyaçları kişisel stilimle oluşturmak istiyorum.” der Giorgio Armani tüm mütevaziliğiyle.

Armani Casa lüks mobilyalar sektöründe bir dünya lideridir. Armani Casa için zarafet ve stil bir atasözüdür. 2003 yılından bu yana, Armani Casa Interior Design Studio özel kişilerin ve gayrimenkul geliştirme şirketlerine iç tasarım hizmetleri vermektedir. Giorgio Armani sanatsal başkanlığında, projenin, kültürel, coğrafi ve mimari bağlam içine, mimari araştırma ve kapsamlı bir çalışmanın ürünü olan stüdyo çalışmaları, yaratıcı çözümler geliştirir. Bu şekilde, bireysel tasarımlar mükemmel olanlar özellikleri ve estetik değerleri açısından kendi ayarlarıyla entegre edilmesi için geliştirilmiştir.

 

Tüm malzemeler, renkler ve yanı sıra yerleşik veya ısmarlama mobilyalar tasarımı, Armani / Casa İç Tasarım Stüdyoları her tasarımı eşsiz ve müşteri ihtiyaçları ile tutmak olduğunu sağlamaktır. İstanbul Maçka Residences, Türkiye, Hindistan’ın Mumbai şehrinde Dünya Towers ve Century Spire, Manila, Filipinler: Armani / Casa Dekorasyon Studio’nun en son projeleri arasında.Armani Casa tasarımlarında özellikle mutfak ve banyolarda çok minimaldir. Keskin, sade ve şık hatlarıyla dikkat çeken tasarımlar mekanda ultra modern bir hava sergiler. Armani Casa Stüdyo Mekanlarda aynı rengin tonlarını kullanarak insan üzerindeki renk psikolojisini göz önünde bulundurup her zaman sakin ve huzurlu ortam tasarlamaya amaçlamışlardır. Armani / Casa ev mobilyası sektörüne uygulanan ‘haute couture’ terzilik kavramını başlatmıştır. Yatak çarşaflarında, koltuk kumaşlarda, özellikle duvar kaplamalarında Armani tekstilde en üst kalitedir. Tekstil ve yaratıcılık seçenekleri farklı olan renk ve stilde geniş bir seçim sunar.