Dışarıda Hayat Var

Dışarıda Hayat Var

Mayıs, Haziranın ürkekliğini ve acemiliğini üzerimizden attık. Temmuz demek, artık dışarıdaki hayatı günlük rutinlerimize kattık demek. Evdeyken bile içimize yazın mis gibi havasını doya doya çekelim diye düşünüyoruz. Tüm aktivitelerimizi mümkünse açık havada yapalım istiyoruz.

 

Biz de bu sebepten boş durmadık, siz yazın neyi dışarıda yapmayı seviyorsanız, o konuları masaya yatırdık. Sizin için en güncel seçeneklerden oluşan öneriler hazırladık.

 

Umarız, seversiniz….

 

 

Yaz Sofraları

İster tek kişi olsun, ister iki, isterse de bir dolu insan masa başında, fark etmez; her yaz sofrası ayrı bir özeni hak eder! Yazın hiçbir şeye vakit bulamadığınız anlarında da olsa, ayaklarınızı uzatıp yattığınız uzun bir tatilin ortasında da, durum değişmez,  her yaz sofrası özeldir.

 

Kimi zaman günlük koşturmacamızda kendimizi iyi hissetmek için, kimi zaman sevdiğimize keyifli bir sürpriz yapmak için özeniriz sofralarımıza. Yaz olunca, dekoratif ögelerde konsept seçeneğimiz artar. Sunumlar şenlenir, ruh halimize uygun kimi zaman renkli, kimi zaman dingin kimi zaman kalabalık kimi zaman da sade olur süslemelerimiz. Ama sonuç değişmez! Yaz bir yolunu bulur hep kendini gösterir ve başrolü kimseye bırakmaz.

 

Hele bir de kalabalık aileyle veya dostlarla paylaşılan yaz sofraları tadından yenmez. Lafın gelişi tabii… Basit bir sofrayı, şık bir şölene dönüştürmek, unutulmaz anılara zemin hazırlamak için en iyi çözüm yazdan ilham almak.

 

Gelin, ekteki kataloglarda piyasadaki keyifli yaz sofrası alternatiflerine birlikte göz atalım. Aralarından size uygun olanları almak için tek yapmanız gereken ise yanlarındaki sepet işaretlerini tıklamak…

 

Yaz Eğlenceleri

 

Gündüz sıcaktan ve güneşten mayışmış olsak da, akşam oldu mu, yaz için eğlence vakti   gelmiş demektir. İşte de olunsa gün boyu, ya da tatilde güneşin altında mayışmış da olsak,  hava karardı mı hepimiz uzun yaz akşamlarını eğlenceli bir biçimde geçirmenin yollarını ararız. Eğlence deyince de toplu bir eylem aklımıza gelir kaçınılmaz olarak. Dostlar, keyifli atıştırmalıklar, rahat bir ortam yaz eğlencelerinin odak noktasını oluşturur kaçınılmaz olarak.

 

YAZ OLDU MU, SOHBET BAHANE DEĞİL

 

Bilindiği gibi yazın, bilhassa sıcak saatlerde hareket yavaşlıyor. Genellikle gündüz yapılan hafif bir yüzme aktivitesini saymazsak, gün içinde ve uzun akşamlarda en yoğun zamanlarımızı sohbet, muhabbet ortamlarında geçirmekteyiz.

 

Tabii ki paylaşımlar ve paylaşılan kişiler asıl olan ama rahatlık ve uygun ortam olmadan da ilk ikisinin yeteceğini iddia etmek çok da gerçekçi olmaz. İşte bu yüzden,  yaz aylarında sohbetin bahane değil ana hedef olduğunun bilincinde olarak, evlerde hem ev halkı için, hem de gelen misafirler için uygun sohbet köşeleri yaratmak adına uygun altyapı oluşturmak bir lüks değil, aslında bir ihtiyaç. Doğal masifinden, renkli ferforjesine, bambusundan, raftanına birçok seçenek mevcut, outdoor takımı almayı düşünenler için.

 

Bir göz atın bizim seçeneklere, bakalım size uygun olanına rastlayacak mısınız?

 

Dinlenme Köşeleri

 

Dinlenmek, sakin bir ortamda okuma yapmak, kısacası yazın keyfini çıkarmak yazın yapacağınız en zevkli bireysel aktivite. Tabii sevdiklerimizle olmak gibisi yok, sevinçler mutluluklar paylaştıkça çoğalıyor. Ama kimseyle paylaşamayacağınız bir yaz köşesi hazırlamadan bu yazı bitirmeyin, bizden söylemesi.

 

Bir ağaç altı mı olur, deniz- havuz kenarı mı, yoksa keyifli bir balkon köşesi ya da aydınlık bir cam önü mü? Güneşte mi olsun, gölgede mi? Bu detaylar size kalmış, dinlenip huzur bulacağınız, bir yaz köşeniz olsun beş dakikalığına bile olsa tüm dünyaya kulağınızı tıkayabileceğiniz, size özel, rahat, huzurlu bir alan.

 

Neler gerekebilir diye düşündük size bu alan için ve bizim gözümüze takılan piyasadaki seçenekleri sizler için derleyip, bir katalog hazırladık. Gerisi size kalmış…