Dimore Studio’dan Sofistike Çizgiler

dfot

Dimore Studio’dan Sofistike Çizgiler

5-9 Eylül tarihlerinde Paris’te gerçekleşen Maison&Objet Fuarı  ilham verici trend alanları, davetkar standları ve çarpıcı dekorlarıyla bizi büyüledi. Maison&Objet’nin “Scènes d’interieur” bölümünde Yılın Tasarımcısı seçilen Dimore Studio eski zamanları çağrıştıran çekici stiliyle mekanlara ruh ve  kimlik kazandırıyor. Tasarımcıları Emiliano Salci ve Britt Moran’ın Paris ve Milano’daki son projelerini sizin için inceledik.

Dimore Studio’nun kurucuları Emiliano Salci ve Britt Moran ailelerinin mobilya işinde sanat yönetimi ve grafik tasarımı alanında kendilerini geliştirmişler.Ortaklıkları Şangay’daki otel projesiyle başlayan ikili Dimore Studio adı altında çalışmaya devam ediyor.

Bu iç mimari ve tasarım şirketinin yaratıcı işleri, daha sofistike bir tarz arayan, kendilerini moda içinde sınırları aşarak farklılaştırmayı isteyen müşterilerin ihtiyaçları için bire bir.Şirket yüzeysel ve kışkırtıcı biçimlerden uzak durarak yalın ve sofistike özelliklerin yumuşak ile sert, aydınlık ile karanlık gibi dengelerin bir araya getirildiği uzak mekanları ya da eski zamanları çağrıştıran bir kimlik sunuyor.

Asıl amaçları müşteriye yardım ederken dürüst olmak böyle bir kimlikle sürekli değişen pazarda varlıklarını sürdürmek. Dimore Studio’nun yaratıcı atmosferi tasarımın, sanatın, mimarlığın ve modanın aynı yerde buluşup uyumlu bir şekilde sıcak, davetkar, fonksiyonel, çarpıcı ve gerçekten benzersiz bir kişisellikte sunulmasına çalışıyor.

Cire Trudon

Maison Trudon’un Paris’in Marais bölgesindeki yeni mağazası Cire Trudon’u en iyi tanımlayan sözcükler tarih, renk ve şıklık. Tarihi markanın açtığı bu ikinci mağaza, Dimore Studio’nun kusursuz ve otantik tarzını tercih ederek lüks mum üreticisinin mirasını kitlelere tanıtmakta yeni bir yol belirledi.

Markanın süregelen tarihi öneminin korunması temeldi; öte yandan, Emiliano Salci ve Britt Moran klasik mobilyaları güçlü tonlar ve aşırı renklerle (beton zemindeki gibi) buluşturdu.Koyu kırmızı, pudra mavisi ve fildişi damalı zemin, aynalı duvarlar, tarihi sütun mumları tutan bronz dallarla bir arada.

Tüm mekan, ziyaretçilere Dimore Studio’nun tüm yoğunluğuyla algılamasını sağlayarak çağdaş ruhla tarihin özgürce iletişim kurduğu özel bir atmosfer sunuyor.Maison Trudon hayranları hem klasik koleksiyonu, hem de bu yeni ortaklığı tanıyacaklar.

Boglioli

Erkek giyim markası Boglioli’nin yeni mağazası Milano’nun en rafine ve sofistike köşelerinden birinde San Pietro all’Orto 17’de açılıyor!

Tasarım, seçilen malzemeler, dekorasyonun çok renkliliği ve mekanlar temelde iki gruba atıfta bulunuyor: Kentin tarihi erkek giyim mağazalarına ve Milano tasarımının büyük adlarına. İlk gruptakiler ticari kuruluşlar olmaktan çok müşterilerin stil ve seçkin zevkleriyle bir araya geldiği salonlar gibiydi.Buna karşılık tasarımın büyük adları, burjuva kalıplarını tanıtan Portaluppi ile şık ve pragmatik işlevselliği öne çıkaran Carlo Scarpa’yla özetlenir. Bu kavramları halihazırda en iyi bir araya getiren Boglioli ise bu tarzın en tanımlayıcı ve övgü toplayan ekibini tercih etmiş: Emiliano Salci ve Britt Moran’ın Dimore Studio’sunu. Boglioli ruhuna bir beden kazandıran ikili; dışavurumculuğun özelliklerini kattıkları, geçmişe ve geleceğe uyumlu referanslar taşıyan bir senfonide karar kılmış.Bu ilk butik için seçilen malzeme sıcak elementler, zarif ahşaplar, mermer ve değerli madenden oluşuyor.Hepsi de Boglioli koleksiyonlarının estetiğini yansıtan somut ve şık atmosferle benzeşiyor.