DENİZE YUKARIDAN BAKAN MUHTEŞEM VİLLA

Avustralya’nın Philippe Bay Limanında modern bir villadayız. Projenin mimarı Ermin Sinreher yapıyı yaklaşık 3 yılda tamamlamış. Toplam 400m2 kullanım alanına sahip iki katlı ev hem yazlık, hem de kışlık olarak kullanılıyor.

 

Evin en büyük mimari özelliği, muhteşem manzaraya açılan dev pencereleri. Özellikle salonda ve üstünde yer alan asma katın avlusunu aydınlatmada, gün ışığından faydalanmayı maksimize eden bu doğramalar bölgenin mimarisine ve iklimine tam uyumlu olarak yükseliyor. Binaya da muhteşem bir estetik ve kişilik kazandırıyor.

 

Denize tepeden bakan evin, güneşlenmeye uygun dev bir verandası, içerisinde genişçe bir havuzun yer aldığı yeşil bir bahçesi, ve plaja kadar inen kendine özel patika bir yolu da mevcut. Bir yazlık yaşantının konforlu halde nasıl yaşanması gerektiğinin sözlükteki karşılığı gibi karşımıza çıkıyor Akdeniz mimarisindeki bu gösterişli yapı karşımıza. Lüks, konfor, rafine ve ferah seçimler projenin temel yapı taşlarını oluşturuyorlar. Düz ve yalın çizgilerin hakim olduğu proje sanatsal işlerin de bolca kullanıldığı bir çalışma olmuş.

 

Evin geneline hakim olan modern ve yalın çizgiler, aksesuarlarda ve detaylarda kullanılan etnik ve sıcak seçimlerle yumuşatılmış ve güzel bir uyum sağlanmış.

 

Yapının ön bahçesi, verandanın, muhteşem tepe manzarasının ve keyifli yüzme havuzunun sınırlarıyla şekillenirken, meyve bahçelerine  açılan dev arka bahçe daha bohem ve otantik seçimlerle döşenmiş. Bu haliyle de yerel dokuyla da uyumlu hale gelmiş desek doğru olur. Bu arka bahçeye bakarak kendinizi bir kır evinde farz edebilirsiniz. Lüks sayılabilecek tercihlerle öne çıkan yapıya başlangıçta bir tezat oluşturabileceğini düşünülebilir bu seçimler ancak totalde müthiş bir denge oluşturmuş iklimle ve doğayla.