Dekorasyon Dergileri Üzerine

Dekorasyon Dergileri Üzerine

Aslına bakacak olursanız, yaşam alanlarımız, yaşam tarzımızın kısa bir özeti. Evimize girildiğinde, önceliklerimiz, hobilerimiz, para harcamayı sevdiğimiz veya sevmediğimiz alanlar, hayata bakış açısız, sosyal statümüz hatta ruh halimiz neyse hemen geçer karşıya.

Ev yaşamına meraklıysak bu yüzden yeni olan ne varsa öğrenmek, markaları tasarımcıları yakından tanımak için elimizden ay içerisinde mutlaka bir veya birkaç dekorasyon dergisi geçer. Öyle ya gündemi yakalayan, etrafında olup bitenden haberdar olmak da lazım güzel bir eve sahip olmak için. Lazım tabii. Buna hiç lafımız yok. Dekorasyon dergileri sektöründe bu konuda epey geniş bir çeşitliliğe sahip olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Birbirinden güzel evler, şık koleksiyonlar, dünyaca ünlü tasarımcılar, lezzetli yemeklerin görüntüleri, keyifli sunumlar dergi sayfaları bunlarla dolu. Hepsi çok ilham verici, bu bir eleştiri değil aman bir yanlış anlama olmasın.

Ama bizce bir dekorasyon dergisi bundan çok daha fazlasını vermeli kişiye. Kendinde özgün olan, tekil olan kıymetli olan ne varsa onu ortaya çıkarmak için cesaret bunlardan ilki bize.  Sanata, kültüre, geçmişe, şehir dokusuna, çevreye, doğaya hayata kısaca modern insan  olmaya dair ne varsa olmalı bir dekorasyon dergisinde.

Çağı da yakalamalı bir dekorasyon dergisi. Sırf mobilyada, tasarımda mimari de değil ama. Öncelikle kendi uzmanlığında geleceği okumalı ve bugünden gündemine almalı. Yoksa inandırıcılığı kalmaz bizce. Örneğin bilginin kolay erişiminin birincil öncelik olduğu günümüzde el altında ve kolay erişilebilir de olsa ne güzel olur değil mi? Olur elbette bu yüzden biz de ücretsiz bir e dergiyiz zaten.

Ama bu da  yetmez. Neden mi? Çok bir ev demek yaşanmışlık demek, farklılıkların seçilmişlerin birlikteliği demek, içinde bulunduğu kentin dokusunun veya geleneklerinin küçük dokunuşlarla izleri demek. Ev demek aile demek, geçmişe saygı, geleceğe dair bilinç demek. Modern insanın sorumlulukları ağır çünkü malum. Vitrin gibi evler, çok şık ofisler yaratmakla bitmiyor iş, insana ve yaşama dair ne varsa ve bunların sürekliliğini ne sağlayacaksa o konulara da duyarlı olmak demek.  Öyleyse bu duyarlılıkların hepsi konusunda da vizyoner olmalı bir dekorasyon dergisi.

Bu yüzden biz Bast Home’da, stilllerin, trendlerin, markaların yanı sıra, farklı farklı coğrafyalarda farklı kültür dokularıyla tanışmanıza ve sevdiklerinizi içselleştirmenize yarayacak keyifli yolculuk durakları, enerji yönetimi üzerine dosyalar, sanat, şehir dokusu, kültür yaşamı üzerine yazılar yayınlıyoruz. Çünkü modern insan yaşam alanının tüm bunlardan bir iz taşıyan eklektik bir form olduğuna inanıyoruz.

Siz de bizimle aynı fikirdesiniz ki, bu mecrada bizi yalnız bırakmıyorsunuz.

Ne mutlu bize…