Dağ Evinde, Beyaz Bir Kış

Dağ Evinde, Beyaz Bir Kış

İç tasarımcı Jessica Jubelier bu dağ evini, bundan beş yıl evvel satın almış. Bölgenin sert ve karlı geçen kışından da ilham alarak , ahşap kaplama alanların tamamını beyaza çevirerek bu rüya gibi bir kulübe yaratmayı hayal etmiş ve bunu gerçekleştirmiş.

 

Tavandaki ve duvarlardaki ahşap kaplamaları beyaza boyamak, tasarımcımızı country tarz mobilya seçiminde renk kullanımında adeta özgürleştirmiş.

Döşemelik kumaştan halıya her türlü tekstil ürünü seçimlerinde de bu özgürleşmenin izlerini rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz. Bu da evin genelinde sıcak ve feminen bir tarz yakalanmasına yardımcı olmuş.

 

Evin dış cephesinde, giriş kapısında ve katları birbirine bağlayan merdivenlerinde ise orijinal ahşap rengi korunmuş. Evde kullanılan ahşap mobilyalar ile bu mimari öğeler arasında bağlantı ve uyum yakalanması sağlanmış. Ahşabın sıcaklığından ve doğallığından bu yolla faydalanılma yoluna gidilmiş.

 

Evin genelinde antreler ve koridorlar toplam yaşam alanına dahil edilmiş. Kesinlikle atıl halde bırakılmamış. Saklama alanlarından tutun da okuma köşelerine kadar bu sevimli dağ kulübesinin her koridoru farklı bir amaçla günlük hayata dahil edilmiş ve aktif olarak kullanılmakta.

 

Su yeşilinin tercih edildiği geniş ve ferah country tarzı mutfak, bakır rengi, hap ahşap ve hasır detaylarla canlandırılmış ve keyifli bir kışlık yaşam alanı elde edilmiş.