DAD INTERIORS | Philippe Starck

Philippe Starck sadece zamanımızın en ünlü tasarımcısı değil, aynı zamanda çok yönlülük açısından en başarılısı.

Starck, tasarım yoluyla insanların hayatlarını iyileştirme vizyonu ile iz bırakan yaşam alanları yarattı ve limon sıkacağı gibi mütevazı bir günlük kullanım aletini bile bir sanat eserine çevirdi.

Bu muhteşem insan Miami, Londra, Berlin, St. Petersburg, New York, Moskova, Paris, Buenos Aires, Hong Kong , Münih ve Toronto gibi dünyanın en önemli metropollerinde Yoo markası adı altında bir çok rezidansa imza atmıştır. Türkiye’de Yoo markasını G projesiyle bir araya getiren Mar Yapı, İstanbul Basın Ekspres yolunda hayata geçirdi, projesine G-YOO Inspired by Starck adını verdi.

Bir yönetmen filmi nasıl çekiyorsa Philippe Starck da evleri, otelleri ve restoranları o şekilde tasarlıyor. İnsanları her günün monotonluğundan uzaklaştıracak bir senaryo geliştirerek onları yaratıcı ve hayali bir zihinsel dünyaya taşıyor. YOO inspired by Starck’ta size özgürce yaşamayı, özgürce sevmeyi ve özgürce kendiniz olmayı sunuyor.

G – YOO Inspired by Starck, üçgen tasarımı sayesinde gün ışığını daha fazla alabiliyor. Yine üçgen tasarımının ve projenin konumunun getirdiği bir başka önemli detay da, kuzey cepheye direkt bakan dairesinin olmaması.

Yakın zamanda tüm projeyi inceleme fırsatı buldum. Örnek daireleri ve şantiyeyi gezdim. Her detay en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Fonksiyonel bir yapı oluşturulmuş,M2 si küçük olan daireleri maximum derecede değerlendirmişler. Malzeme konusunda çok hassasımdır, 1.sınıf kaliteli malzemeler kullanılmış. Mutfak çekmeceleri olsun, dolap mekanizmaları olsun hepsi markanın iyilerini kullanmışlar.

Ve en önemlisi İnşaat firmasının vermiş olduğu güven. 2006 yılında kurulan Mar Yapı, tasarım odaklı ve yenilikçi bir bakış açısını benimseyen, daha ileri bir yaşam stili arayışında olan beklentileri yüksek müşterilerinin isteklerini karşılamayı görev edinmiş bir gayrimenkul geliştirme şirketi. Gayrimenkul sektörüne dinamik yaklaşımı, Mar Yapı’yı Türkiye’nin önde gelen geliştirici firmalarından biri yaptı. Genç ve yeni bir yaklaşıma sahip olması, zamana yenik düşmeden, yatırımcıların değerlerini geliştiren projeleri hayata geçirdi. Mükemmelliyetçi bir anlayışla hayata geçirdiği, uluslararası ödüller kazanan projeleri, modern mimarinin geleneklerini yerine getirirken doğaya karşı sorumluluklarını da gözetiyor. Mar Yapı’nın “mükemelliğin gerçeğe dönüştürülmesi” misyonunu, dünyanın en büyük mimari ve tasarım dehaları ile yapmış olduğu yeni ortaklıklar ile gerçekleşmeye devam ediyor.

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök de “Dünyanın yaşayan en önemli tasarımcılarından biriyle, yeni projemiz için çalışmaktan son derece mutluyuz. Birlikte Basın Ekspres’in en lüks rezidansını, ulaşılabilir fiyatlarla yapmayı hedefliyoruz” dedi. Sevgili Munir Özkök ve Yusuf Arslan’la tanışma ve çalışma fırsatına sahip oldum, Philippe Starck’ın da dediği gibi inanılmaz derece de akıllı iki beyefendi, Dünya’nın geleceğinin ne olduğunu, şehrin geleceğinin ne olduğunu, ülkenin geleceğinin ne olduğunu ,bizim geleceğimizin ne olacağını çok çok iyi biliyorlar. Her zaman kusursuz projelere imza atan Sevgili Munir Özkök ve Yusuf Arslan’la çalışmak onurdu benim için.