Cote D’azur’da Bir Akdeniz Rüyası

Liguria Denizi kıyısında gerçekle, hayalin karıştığı şahane bir sahil evindeyiz. Toplam 3 küçük oda, bir teras, iki banyo ve bir mutfaktan oluşan küçük bir alanda yaratılan koskoca bir dünyayı gelin birlikte keşfedelim.

 

Korsika’nın hemen karşısında konumlanan bu şahane ev Humbert Poyet Mimarlık ofisi tarafından baştan sona yenilmiş ve dekore edilmiş. Dekorasyona zemin kaplamadan tavana kadar halim olan beyaz renk, bu minik eve gerçeküstü bir etki yaratmak konusunda işleri epey kolaylaştırmış ama hepsi bu değil elbette. Armatürlerde ve metal objelerde kullanılan pirinç detaylardan, kullanılan özenli ahşap malzemenin yerleşimine kadar her şey bu hissi artırmak için kullanılan öğeler olmuş.

 

Mekanın küçük olması mimarlarımızın buradan olağanüstü konforlu ve şık bir yaşam alanı yaratmasına engel olmamış. Baştan beri bahsettiğimiz gerçeküstü hissini güçlendiren fantastik dekoratif objeler, evdeki konfor hissini bir hayli artırırken,  bununla da yetinilmemiş. Metrekarelerin küçük olduğu gerçeği asla göz ardı edilmemiş ve fonksiyonellik de çok önemli bir öncelik olarak her zaman mimari projede öne çıkmış. Merdiven altından oturulan sedirlerin altına kadar her alan sakla dolapları olarak değerlendirilmiş.

 

Evin genelinde ikinci el mobilyalar, antikalar modern tasarımlarla ve özel üretim mobilyalarla harmanlanmış ve hoş bir denge oluşmuş. Bizim evdeki en favori köşemiz ev sahiplerimizin isteği üzerine terasa yerleştirilmiş antika bir piyanonun ve bizim bu ayki dosya konularımızdan biri olan şahane hamak koltuğun yer aldığı teras oldu. Ne dersiniz eşsiz ve ilham verici bir durum değil mi?