Carl Hansen

HER PARÇANIN BİR HİKAYESİNİN OLDUĞU MARKA

Carl Hansen şirketi Danimarka’da 1908 yılında kurmuş. Ahşap işçiliğini üst bir seviyeye taşıma, rasyonel bir seri imalat potansiyeli yaratma ve el işçiliğini yüksek kalite standartlarıyla ulaşılabilir fiyata müşteriye ulaştırma vizyonuyla kurulan Şirket, artık büyük bir dünya markası.

O günden bugüne vizyonlarında bir değişiklik olmamış, elbette çalışma prensiplerinde de; gelişen teknolojiyi en yüksek kalitede mobilyalar üretemk için hayatlarına dahil etmişler, tek belirgin fark bu.

Markanın artık ikonlanmış birçok tasarımız; 1930’lu, 1960 yıllarda zamanın ünlü Danimarkalı mimarları tarafından dizayn edilmiş. Zamansız bu tasarımlar bugün bile sektörünün çok üstünde bir anlayışa ve vizyona sahipler, bu hiç tartışma götürmez bir gerçek.

Markadan çıkan her mobilya; işlerine kendilerini ne denli adadıklarının ve en iyi materyal ile en iyi tasarımcılarla çalışmanın ne kadar önemli bir yatırım olduğunun en güzel göstergesi. Bu da Carl Hansen’in oğullarının babalarının izinden emin adımlarla ilerlediklerini gösteriyor bizlere ayrıca.

Sürdürülebilirlik; Carl Hansen & Søn çatısı altında öncelikli bir sorumluluk alanı; uzun süre kullanılabilecek mobilyalar üretmek; sürdürülebilirlik ilkesine uygun ağaçları kullanmak ve çevreye ve doğaya olabilecek en az hasarı verdiklerinden emin olmak tüm iş süreçlerinin çıkış noktasını oluşturuyor.

Kataloglarında yer alan her ürünün ve tasarımın arkasında el işçiliğine verilen değer; tasarıma gösterilen detaycılık; onları kullanan insanların deneyimleri ile oluşmuş büyük bir hikaye yatıyor.