Çağdaş Tasarımda Amerikan Rüzgarları: ICFF

Çağdaş Tasarımda Amerikan Rüzgarları: ICFF

Çağdaş tasarımda Kuzey Amerika’nın ana vitrini olan ICFF her yıl tasarımın geçerli doğruları ve en yeni ürünlerin yer aldığı kapsamlı bir sergideki trendler kadar müthiş eğlenceli, öğretici programlar ve sergilenen ürünlerin niteliğini içeren programla da takipçilerini büyülüyor.

 

Kuzey Amerika’nın 28. yılına giren küresel tasarım platformu ICFF geçtiğimiz aylarda en yeni ve en iyi tasarımları New York’taki Jacob K. Javits Kongre Merkezi’nde belirledi.

Amerika’nın önde gelen küresel tasarım fuarı ve New York kentinin tasarımla buluştuğu mihenk taşı niteliğindeki ICFF, 16-19 Mayıs tarihleri arasında katılımcı, program ve ziyaretçi sayısında etkileyici bir artışa tanık oldu.

Yeni küresel ve yerli katılımcıların eşsiz koleksiyonunu sunan % 30 oranında genişletilmiş alanda ayrıca Amerikan Tasarımcılar Derneği (ASID), endüstri profesyonellerinin % 7 oranında artan katılım sağladığı bir eğitim programı gerçekleştirdi.

 

Küresel Tasarım Pavyonları  

 

Fuarın en önemli olayı Lüks İç Mimari+Tasarım ve New York Ho.MI pavyonlarının açılışıydı. Her ikisi de ICFF’ye yeni kavramlar kattı. Ho.MI New York en iyi İtalyan tasarımcılar ile yaşam tarzı ve aksesuara ağırlık veren markaları öne çıkardı. Daha geniş bir tasarım profili sunulan Lüks İç Mimari+ Tasarım pavyonunda ise en iyi “klasik” tasarımcılar ve markalar tanıtıldı. Yine, yeni oluşturulan Design Milk pavyonuyla çevrelenen ikinci kat da platforma yepyeni bir görünüm kazandırdı.

 

Eğitim Programları

ICFF’de pek çok eğitim olanağı da mevcut. 1000’in üzerinde katılımcı 25’den fazla konferans oturumuna ve sunuma katılabiliyor. ICFF  fuarı süresince Amerikan İç Dekorasyon Tasarımcıları Derneği’nin (ASID) İç Tasarım Sürekli Eğitim Konseyi (DCEC)/Sürekli Eğitim Birimleri (CEU) kapsamlı bir program sundu; ayrıca uluslararası kabul görmüş endüstri liderleri ICFF panellerinde deneyimlerini paylaştı. Söyleşilerin ana konuları konut, konaklama, inşaat ve lüks perakende için renk ve stildeki yeni tasarım yaklaşımları,malzemedeki yenilikler oldu.

 

ICFF® Hakkında

ICFF® New York’un Jacob K. Javits Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 27 yıllık bir fuar. 700’den fazla katılımcı ve toplamda 32 bin sanayicinin yer aldığı geniş kapsamlı ICFF Kuzey Amerika’nın ilk büyük fuarı aynı zamanda. İç mekan mobilyası, oturma grupları, halı, döşeme, aydınlatma, dış mekan mobilyası ve malzemeleri, duvar kaplamaları, aksesuar, mutfak ve banyo gibi pek çok kategoride tasarımların sunulduğu ICFF dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarıyla aynı zamanda bir vitrin olma özelliğini taşıyor.

 

Akgün Akdil