Burçlara Göre Tatil Planları

Burçlara Göre Tatil Planları

Yaz geldi! Tüm sıcaklığıyla hissetmesek de hepimiz tatil için yanıp tutuşuyoruz! Peki tatil seçimlerimizi yaparken bizi etkileyen ne? Hiç düşündünüz mü? Neden bazı arkadaşlarınızla tatil ve keyif anlayışınız daha fazla uyuşurken diğerleri ile bir türlü tatile çıkmak için ortak nokta bulamıyoruz?

Bu durumu açıklamak gerekirse kendi mensubu olduğumuz burç ve, veya yükselen burcumuz ile doğum haritamızdaki baskın elementlerin bizi yönlendirdiğini söyleyebiliriz.

 

Yaz tatilinizi planlarken size uygun önerilere göz atmanızı isterim;

 

Güzel ve keyifli bir Ağustos dileğimle,

 

 

Koç: (21 Mart- 20 Nisan)

Koç ve Yükselen Koç’lar yeni mekanlar keşfetmeyi, hızlı ve spontane programlardan keyif alırlar. Varmak istedikleri noktaya en hızlı şekilde ulaşarak an’ın tadını bir an önce çıkarmak isteyeceklerdir. Rafting, bungee jumping’e kadar varabilecek adrenalini yüksek aktivitelerle dolu bir tatil keyif verecektir. Kısa seyahatler ve hafta sonu kaçamakları için kültür turlarını tercih ederler. Yaşam enerjileri oldukça yüksek olduğu için eğlencenin 24 saat devam ettiği tatil yöreleri tam onlara göredir.

Tatil Önerileri:

Antalya Rafting, Fethiye Yamaç Paraşütü, Ege Kıyıları, Vietnam, Brezilya, Sichuan Çin

 

Boğa: (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa ve Yükselen Boğa’lar için hayatta keyif ve konfor büyük ön taşımaktadır. İyi hayat motto’ları diyebiliriz. Yeme, içme, aşk, keyif ve rahata düşkün bu kişiler için her anı planlanmış bir tatil programı keyif verecektir. Kendilerini evlerinde hissedecekleri kadar rahat bir atmosferi tercih edeceklerdir. Eğer tatil planlarınızı birlikte yapmak istiyorsanız güzel ve keyifli yemek için kendinizi hazırlamalısınız.

Tatil Önerileri:

Fransa Provence, Malaga İspanya, Toscana, Meksika

 

İkizler: (21 Mayıs –  21 Haziran)                

İkizler ve Yükselen İkizler ile tatile çıkmak istiyorsanız harekete hazır olmalısınız. Yeni bilgiler, arkadaşlarla keyifli sohbetler, kısa seyahatler bu insanlara ayrı bir enerji verir. Birden fazla yerde konaklayacakları, sırayla şehirleri gezecekleri tatiller 5 yıldızlı bir otel tatilinden daha fazla keyif verir. Ayrıca yakın akrabalarını ya da kardeşlerini ziyaret etmek de isteyebilirler. Tüm tatil boyunca ellerinde telefon, tablet, kitap ve laptopları ile kendilerini oldukça meşgul görebilirsiniz.

Tatil Önerileri:

Mavi Tur Ege, Amalfi Kıyıları, Japonya, Trenle Avrupa Seyahati

Yengeç: (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları için yaz tatili en kolay tatildir. Su kenarında oldukları her an kendilerini huzur içinde bulurlar. Ev kiralamak ya da kendilerini evlerinde gibi hissedecekleri butik otellerde konaklamak keyif verebilir. Küçük kasabalar, sahil şeridinde butik oteller Yengeç Burçları için idealdir. Deniz ve kumdan kendilerini ayıramayacakları için aile ile gidilen tatil fikri yeterlidir.

Tatil Önerileri:

Güney Ege Kıyıları, Asos-Kaz Dağları, Güney İspanya, Beyrut

 

Aslan: (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Aslan ve Yükselen Aslanlar için tatil demek parti demek diyebiliriz. Sevdiği ile romantik bir tatil bile olsa hayatın tadına vardığını hissedeceği ateşli bir program olmalı. Heyecanlı ama sportif aktivitelere girmeden kendilerini şımartabilecekleri ve yeni deneyimler edinebilecekleri ortamlar isterler. Lüks bir otel, tekne seyahati ya da egzotik uzak bir seyahatte oldukça çekici olabilir.

Tatil Önerileri:

Uzak Doğu, Avusturalya, Miami, Bajo California-Meksika, Çeşme, ibiza

 

Başak: (24 Ağustos – 23 Eylül)

Başak ya da Yükselen bir Başak ile seyahate çıkacaksanız endişelerden uzak kalabilmek için aylarca öncesinden planlarınızı netleştirmeniz gerekebilir. Tatil tarihleriniz belli olduğu gün uçak biletlerini alıp otel ve restoran rezervasyonunu yaptırmak isteyecektir. Her şeyin önceden programlı olması rahat bir tatil geçirmenizi sağlar. Kendileri için bir şey yaptıklarını hissettikleri tatillerde daha mutlu olurlar. Yemek kursu turları, surf okulu ya da tatilde resim kursu tam onlara göredir. Kamp yapmak ya da şehir turları da bu sebeple keyif verebilir.

Tatil Önerileri:

 

Terazi: (24 Eylül – 23 Ekim)

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları ile tatil belki de hayatınızın en keyifli tatili olabilir. Sanat, estetik, keyif, lüks ile organize edilmiş bir kaçamak planlayabilirler. Grupta bulunan herkesin mutlu olması için bir şey mutlaka düşüneceklerdir. Elegan ortamlarda bulunmaktan keyif aldıkları için kamp yaparken ya da salaş otellerde kendilerini pek göremeyebilirsiniz. Ayrıca programlarını yaparken dinlenmeye de vakit ayırabilecekleri ve spa, masaj vb işle kendilerini şımartacakları bir program isteyebilirler.

Tatil Önerileri:

Los Angeles, Maldivler, Singapur, Phuket, Göcek, Mavi Yolculuk

Akrep: (24 Ekim – 22 Kasım)

Akrep ve Yükselen Akrepler için yaz tatilinin dinlendiriciliği keyif verse de daha heyecanlı ve egzotik programları arzu edebilirler. Mistik ve otantik ortamlarda eski çağ öğretilerini öğrenebilecekleri programlar daha fazla ilgilerini çekecektir. Müze vb gezmek ya da lüks bir otelde takılmak yerine tapınaklar, piramitler, uzak diyarlarda hiç bilmedikleri kabilelerin öğretileri ilgilerini çekebilir. Ancak bir yandan da konakladıkları ortamların lüks ve konforlu olması isteyebilirler.

Tatil Önerileri:

Hindistan, Çin Seddi, Afrika, Konya- Mevlana

 

Yay: (23 Kasım – 21 Aralık)

Yay ve Yükselen Yaylar için en iyi tatil programı adrenalin ve kültürün birleştiği macera dolu, eğlenceli olandır. Kitap okumak evde de yaptıkları bir iş olduğu için ayaklarını uzatıp huzur bulmak tatil programı için keyif vermeyebilir. Seyahat etmek kalplerinden geçen en derin arzu olduğu için eline şehir rehberini alıp çıkmak onları çok mutlu eder. Egzotik bir destinasyon ya da küçük şehir otellerinde şehir keşfi bu burç mensupları için en uygun organizasyon olacaktır.

Tatil Önerileri:

Kamboçya, Hong Kong, St.Petersburg-Rusya, Cuba

 

Oğlak: (22 Aralık – 20 Ocak)

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar için tatil demek bir sonraki tatile kadar hayatını programlayacağı bir mola vermek demek. Klasik tatil destinasyonlarından vazgeçmeyerek şehir ve tarihi tur programları yapabilirler. Lüks ve konfor ile kendi statülerine uygun mekanlarda konaklamak ve yemek isteyeceklerdir. Önceden planlanmış ve rezervasyonları yapılmış yemek programları da ayrıca keyif verecektir.

Tatil Önerileri:

New York, London, Shangai, İsviçre Alpleri

Kova: (21 Ocak – 19 Şubat)

Kova ve Yükselen Kova Burçları için trend olan yerlere gitmek çok keyif vermeyebilir. Daha ziyade kimsenin kendilerini bulamayacağı koyları, tatil beldelerini ziyaret etmek ve sıra dışı deneyimler yaşamak isterler. Kendi ruhlarının derinliklerini keşfetmek için yoga kampına katılmak ya da geçmiş yaşamlara ziyaret için ulu bir Şaman lideri ziyareti onları oldukça heyecanlandırabilir. Teknolojik aletleri mutlaka yanlarında olmalıdır.

Tatil Önerileri:

Kelebek Vadisi, Sri Lanka, Afrika, Hindistan, Peru

Balık: (20 Şubat – 20 Mart)

 

Balık ve Yükselen Balık Burçları için su kenarı vaz geçilmezdir. Tatilin en keyiflisi en uçsuz bucaksız su görebildikleri mekanlarda olacaktır. Bu sebeple ada tatillerini tercih ederler. Şehir ya da günlük hayatın gürültüsünden kurtulmak için ruhlarını dinlendirebilecekleri huzurlu nehir, göl, okyanus kıyıları tercih olacaktır. Ayrıca mistik ve ruhani anlamda beslenmek, meditasyon ve dua ile şifalanmak da isteyebilirler.

Tatil Önerileri:

Kalem Adası, Yunan Adaları, Mallorca-İspanya, Seyşeller, Hindistan

 

Ayşegül Kuyumcu Türker