Bu Yazı Komşuda Geçirmeyi Düşünenlere

 Bu Yazı Komşuda Geçirmeyi Düşünenlere

Coco- Mat

Serifos’ta HATIRLANMAYA DEĞER BİR DENEYİM İSTEYENLERE: Öncelikle konuklarının  kalbine dokunmayı hedefliyorlar böylece onlarla sağlam ve hayat boyu sürecek bir bağ kuracaklarını düşünüyorlar…

Önemli olan, kim olduğunuz ya da neden seyahat ettiğiniz değil, yolculuğunuzdan keyif alıp almadığınızdır. İnanışa göre antik Yunan tanrılarının babası Zeus, insanlara kutsal misafirperverlik duygusunu bir yük olarak değil, bir onur kaynağı olması için bırakmış. Bu yüzden içten bir gülümseme, yiyecek ve barınak paylaşma gibi temel misafirperverlik  ilkelerini en cömert şekilde yerine getirerek, yolculuğunuzu unutulmaz, hatırlamaya değer bir deneyime dönüştürebilmeyi dönüştüren bir ekip var karşımızda ; Coco- Mat’ta .

Tercihe göre bir veya iki odalı 14 evli bir tesisten oluşan otel, 2000 yılından beri Natura plajlarına dahil olan en büyülü kumsallardan biri  Vagia’da yer alıyor. Sizi ilk dakikalardan etkisi altına alacak olan atmosfere Cyclades adalarının eşsiz manzarası eşlik ediyor. Tesis 20.yy başlarında, adadaki madencilerin barınabilmesi için inşa edilmiş. Renovasyon süreci biyoiklimsel mimari kurallarına ve adalar manzarasına olduğu gibi sadık kalınarak yönetilmiş. Serifos, modern tatil konaklamasının bütün rahatlıklarından ve başka yerlerde zor bulunan bir lüksten keyif almanızı sağlayacak şekilde yenilenmiş: “Ege güneşiyle kutsanmış, mavinin büyüleyici derinliğini yansıtan bir manzara” …

Pencere ve balkonların, denize ve otelin güzel bahçelerine bakan bir manzarası mevcut. Beach bar’da rahatlığın ve dinlenmenin lüksünü yaşarken birkaç adımda kendinizi muhteşem kumsalda bulacaksınız kendinizi. Doğal malzemeli organik kokteyller de serinlemenize yardımcı olacak. Restoranda ise meşhur şef Dimitris Skarmoutsos’a ait besinsel değeri yüksek, sofistike bir menü sunuluyor. Otelin lokasyonu  ayrıca yüzmeye, yürümeye, bisiklete binmeye ve farklı spor aktivitelerine de elverişli. 1989’da kurulan Coco-Mat’in uzmanlık alanı sadece bu özel ilgi ve hizmet değil üstelik; doğal uyku ürünleri, yatak tekstili, ev ve oteller için ürettikleri natürel mobilyaları markanın diğer eşsiz zenginliklerinden başlıcaları. Bunun yanı sıra dünya üzerinde 10 ülke ve 60 sanal dükkandan oluşan bir iletişim ağları var.

Basitliği Tecrübe Edin

Otelde sağlıklı beslenmenizi sağlayacak zengin çeşitli, çiğ malzemelerden oluşan organik kahvaltı menüsü dikkatle seçiliyor ve yüksek enerji deposu mükemmel tarifler sayesinde misafirlerin her güne dinamik ve iyi bir modda başlamaları sağlanıyor.

Otelin dekorasyonu yine doğadan ve sadelikten ilham alıyor. Modern ve doğal etkisiyle elegans bir görünüm oluşturuyor. Coco-Mat’da gerçekten iddia edildiği gibi en iyi uyku deneyimini yaşamış olacaksınız ki, bu özel ürünleri de oradayken satın alabilmeniz  için otelde mağazaları da bulunuyor.Beş  ülkede, onyedi farklı lokasyonda konumlanmış Coco-Mat Eco Resort keyfini yaşamak için  http://www.coco-mat-hotels.com/ bu adresten daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Cavatagoo

Cavatagoo’nun misyonu oldukça net ve iddialı. Önceliklerinin misafirlerinin  burada geçirdikleri her anın zihinlerine en güzel anları olarak kazınması için ellerinden geleni yapmak olduğunu her fırsatta dile getiriyorlar.

Sırf bu misyon bile gördüklerinizi yorumlamanızı kolaylaştırıyor öyle değil mi?  Buna bir de Mikanos’un eşsiz doğal manzarası ve Yunan mimarisin “çağdaş ve gelenekseli” birleştiren muhteşem bir versiyonu eklenince fazla da söyleyecek bir şey kalmıyor aslına bakacak olursanız. Otel olarak müşteriye verdikleri sözü şu cümleyle özetliyorlar “otelimize  her ziyaret hayatın hazinesine giden bir tecrübedir.”Hal böyle olunca Yunanistan’a yapılan bir yolculuğu bir hazineye çevirmekten keyif alanların uğrak noktası olmuş otel zaman içinde. Adanın yoğunluğundan ve hareketliliğinden çok uzakta gibi algılanacak huzur veren atmosferine aldırmayın, Mikanos’un kendine özgü eğlencesinden mahrum kalmamak için de çok doğru yerdesiniz.

Cavotagoo, dünyaca ünlü bir 5 yıldızlı otel olmanın yanı sıra aynı zamanda eşsiz deneyim  arayışında olan gezginlerin vazgeçilmez hedefleri olmayı başarmıştır. Neden diyecek olursanız, buranın adaya has ama özgün atmosferi insanı kendine bağlamaya yetiyor cevabını alacaksınız. Gidenlerin ortak ifadesi bu olacaktır.

Covotagoo kısa bir süre önce el değiştirerek dünyaca ünlü ödüllü mimar Paris Liakos un elinde yepyeni bir başlangıç yapmıştır. Ustaca bir araya getirilen modern minimalist saflık ile geleneksel rüstik detayların büyüleyici etkisi otelin geneline hakim kılınmıştır. Adanın merkezindeki şaşırtıcı ve büyüleyici Mikanos otel, gündüzleri ziyaretçilerini dostça bir Ege ev sahipliği ile ağırlarken geceleri de canlı ve enerjik kozmopolit bir merkez haline gelmektedir. Bunu da hemen meraklılarına belirtelim.