Brooklyn’de Cesur Renkler, Modern Çizgiler

Brooklyn’de Cesur Renkler,  Modern Çizgiler

Brooklyn’in Fort Greene mahallesindeki bu projede, tasarımcının şekil değiştirmiş kumtaşı kullanması istenmiş. Genç ev sahiplerinin parlak renklere, yeni modern tasarım ve pop-art’a ilgisi var. Renkler konusunda cesur ve tasarımda da oyunlar oynamakta serbest olan tasarımcılar bu durumdan oldukça keyif almışlar.

Yemek odasında iki uzun plaka ceviz ağacından masa, turkuaz menteşeler ve Paul McCobb sandalyelerle birlikte kullanılmış. Kitaplıklı duvar geometrik bir desende, kırmızının dört farklı tonuna boyanmış.

Bu canlı renkler doğal ahşap, seramik ve cam objelerle dengelenmiş. Yemek masası üzerindeki David Weeks’e ait siyah küreli avize açık mutfakta da asmalı versiyonuyla tekrar kullanılmış.

Duvardaki koyu renk tablolar Portland’lı sanatçı Heather Watkins tarafından yapılmış. Merdivende ise New York’lu Julie Thevenot’un bir heykeli asılmış. Salon küçük bir arka bahçeye açılıyor. Salondaki kanepe 18 vintage Peru battaniyesi dikilerek yapılmış. Bahçede ise yine turkuaza boyanmış bir bank bulunuyor.

Evin genelinde kumaşlar, desenler ve boyamada kullanılan renkler bütünlük içerisinde.