Brezilya’da Egzotik Sahil Evi

Brezilya’da Egzotik Sahil Evi

Brezilya’nın Buzios bölgesinde yer alan büyüleyici deniz manzarasına sahip yazlık ev, mimar Mauro Cid tarafından tasarlanılmış. Çocuklarıyla birlikte buraya sörf yapmak için gelen aile, ev alma fikri ile geldikleri bu eve girer girmez karşılarında deniz manzarasını görmüş ve bu evi satın almaya karar vermişler. Ev sahiplerinin sadece yaz aylarında kullanmak için satın aldığı deniz manzaralı bu ev, kendi zevkleri ön planda tutularak dekore edilmiş.

Sıcak aylarda salondan bahçeye geçisin kolay olması için ve muhteşem deniz manzarasının keyfini hem salonda, hem mutfakta çıkarabilmek için boydan boya olan camlar hep açık duruyor. Ev bu şekilde ferah bir görünümede kavuşmuş. Kapalı ve açık alanlarda yaşanan bu geçiş nedeniyle bahçe evin tam olarak merkezine yerleşmiş bir yaşam alanı olmuş.

Palmiye ağaçlarıyla dolu güzel bahçede denize karşı havuz keyfi yapabilmek kadar güzel bir şey yoktur herhalde.  Yıl boyunca çalışan çift, tatil zamanları çocukları ile birlikte yorgunluğunu burada atmayı çok seviyor ve buraya gelmeyi iple çektiklerini söylüyorlar. İç ve dış mekânda insana huzur, doğası ile de insana enerji veren bu ev gerçekten kıskanılası bir yer.

Beyaz koltukların olduğu oturma bölümünde kırmızı ve mavi yastıklarla güzel bir uyum yakalanmış. Beyazın ve mavinin güzel uyumunu gördüğümüz bu sahil evi gerçekten çok keyifli ve huzur verici bir dekorasyona sahip. Yatak odalarında özellikle beyaz rengini tercih edilmesi evdeki huzuru daha da arttırmış durumda. Ahşap şifonyer ve komodin ile rustik bir tarz elde etmişler. Pencereden ve balkondan görünen deniz manzarası ve palmiye ağaçlarının muhteşem görüntüsü bu odayı mükemmel hale getiriyor.