Bolia

dfot

 

Bolia International A/S,  2000’de Danimarka’da kurulan JYSK Holding tarafından yönetiliyor. Bu şirket oldukça popüler ve başarılı bir mobilya zincirine sahip ve Danimarka, İsveç, Norveç ve Almanya’da mağazaları bulunmakta.

Bolia tasarım ekibi;  yüksek kalitede mobilya ve ev aksesuarları tasarlamaya odaklı bir çalışma anlayışı ile hareket eden tasarımcılardan oluşuyor. İskandinav tasarım gelenekleriyle yeni esin kaynaklarını bir araya getiriyorlar ve makul fiyatlarda satışa sunuyorlar. Genel  Bollia vizyonunun dayanak noktasını bu iki eksen oluşturuyor.

Kısaca anlatmak gerekirse yenilikçi tasarımlara sahip mobilyaları ulaşılabilir kılıyorlar ve bunu da “Yeni İskandinav Tasarımı” diye adlandırıyorlar. Bolia.com perakende konsepti,  inovatif bir biçimde tasarlanmış web bazlı bir IT platformu ile destekleniyor ve ödül sahibi bir tedarik zinciri ile taçlandırılıyor. Bu da markaya esnek ve uygun maliyetli bir operasyon imkanı sağlıyor.

Bolia’da her zaman ileriye bakan, değişime açık, asla sabit durmayan bir ekip anlayışı var. Yeni fikirler ve iyi bireysel stili elde etmeyi  amaçlamayı tüm faaliyetlerinin merkezinize yerleştiriyorlar. Özgün ve ilginç bir stilin ancak bireyselleştirilmiş  bir dekorasyon tarzıyla ve de o mekanda yaşayan bireyleri yansıtması oranında başarılı olabileceğinin ısrarla altını çiziyorlar. Bolia’ya koleksiyonlarında,  malzeme seçimimde ise sadece ‘dürüst’ ve “yüksek kalitede” malzemelere yer var. Kataloglarını yaparlarken yetenekli fotoğrafçılarla çalışmanın önemini asla hafife almıyorlar. Bugüne kadar çalıştıkları fotoğrafçılar arasında Peter Kam ve Ditte Isager de yer almış.

Bu sezon Phucisme, Anne Stensgade ve Rikke Hagen ile en iyi “Christmas” koleksiyonunu yaratmak üzere bir araya gelmişler. Rikke Hagen’ e ait meşe bir ağaç, koleksiyonun odak noktasını oluşturmuş. Bu yıl klasik noel elementlerini yorumlamak istemişler. Mumluk, Noel ağacı ve ağaç için yaratıcı dekoratif süslemeler tasarlamışlar. Alışılagelmiş klasik sembolleri kullanırken, onları  alışılmamış renklerle, baskılarla, alüminyum, meşe, porselen, bakır ve deri materyallerle yorumlayarak heyecanlı  bir hale getirmişler. Keskin neon renkler ve grafik stiller de bu  karışıma katılmış.

Bolia 2013 koleksiyonu temasını “City meets nature” oluşturuyor . Doğa, tüm yalınlığıyla mobilyaların tahta ayaklarında açıkça kendisini gösteriyor. Tahta malzeme kullanımı ile ayrıca İskandinav tasarım geleneğine de bir göndermede bulunuluyor. Ayrıca dinamik formlara sahip tasarımlar ile koleksiyon retro bir görünüm kazanıyor. Farklı dokularda  kumaşlar  ve yüksek kalitede deri de malzeme seçenekleri arasında. Modern, rahat ve sıcak atmosferli evlerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Organik formlar ve eşsiz doğal materyaller Bolia’ya ilham veriyor.