Boğa Burcu | Astroloji

Astroloji : Boğa Burcu

Boğa Burcu ilk baharın ortasında, keyfin, sakinliğin, rahatlığın hüküm sürdüğü dönemdedir. Bahar boyunca hayvanlar doğaya çıkar; doğa adeta kıştan sonra huzur bulmuştur. Toprak elementi olan Boğa Burcu işte bu doğa ile ilgili tüm durağanlığı ve somutluğu ortaya koyar. Topraktan aldığı güçle kuvvetini, güvenilirliğini ve sağlamcılığını ortaya koyar. Boğa Burcu sabit bir yapıya sahiptir. Adeta bir Boğa’yı yerinden oynatmak kadar zor olabilir Boğa Burcunu yerinden oynatmak. Sahip olduğu maddi-manevi tüm değerleri elinde tutmak için faydalı bir çözüm olabilir. Ancak esnek olmaması hayatta zorlayıcı bir nokta olabilir. Boğa Burcu ve Yükselen Boğa Burçları için beş duyumuzla hissettiğimiz her şey çok

önemlidir. Hayatları duyuları üzerine kuruludur diyebiliriz. Zira duyuların uyanmaya başladığı dönemde doğmuş olmaları onları bu konuda daha duyarlı yapıyor. Bu sebeple evlerini dekore ederken tüm duyulara hitap etmesine önem vereceklerdir. Sabırlı, sağlamcı ve kuvvetli kişiliğin altında sahip olduğu her şeyi koruma güdüsü yatmaktadır. Başta parası ve somut varlıkları ile ailevi-bireysel tüm değerlerini koruma altında tutmak ister. Günlük rutinde süreklilik bu burç mensupları için önemlidir. Hayat tahmin edilebilir ve sağlam olmalıdır. Evleri ve aslında tüm yaşamları da buna göre tasarlanmalıdır.

Boğa Burcu ve Dekorasyon

Boğa ve Yükselen Boğa Burçlarını evlerinde ziyaret etmek adeta beş duyu ziyafeti gibidir. Her duyumuza hitap edecek bir unsuru kendisi için yaratmıştır mutlaka. Keyifli, rahat, güven veren, sağlam, hoş kokulu, harika yemekler yaratabileceği bir mutfağı olan ve doğayla baş başa kalabileceği bir bahçesi olan evleri tercih edecektir. Boğa ve Yükselen Boğa Burçlarının evlerini bir kilit kelime ile tanımlamak istersek herhalde bu konfor olacaktır. Elindeki değerlere tutunmayı seven Boğa ve Yükselen Boğa’lar daha ziyade geleneksel, konservatif ve sakin

tasarımlardan hoşlanırlar. Kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri önemlidir. Diğer burçlara nazaran evin genelinde natürellik daha ön planda olmalıdır. Beş duyuya birden hitap etmeyi arzulayan Boğa ve Yükselen Boğa’ların evlerine adım attığınızda kendinizi huzurlu ve sakin bir ortamda hissedersiniz. Sizin duyularınıza da hitap edecek bir yanı mutlaka olacaktır. Venüs yönetimindeki Boğa Burcu sanata yatkınlık ve zevk verecektir. Evlerinde sanatlarını uygulayabilecekleri ya da sergileyebilecekleri alanlar mutlaka olmalıdır.

Salon ve Yemek Odası

Kendilerini dünyanın merkezine alıp yerlerinden kalkmadan tüm işleri halledebilmeleri için salon ve yemek odasının büyük olmasını arzu ederler. Özellike toprak tonları ve natürel dokularla döşenmiş olan bu mekanlarda büyük, lüks ve konforlu mobilyalar kullanılacaktır. Dokuların hissedilmesi ayrıca önem taşır. Bu sebeple kadife, deri, saten, ipek gibi kendini gösteren dokular seçilecektir. Ayağınızı yere bastığınızda bile hoş ve yumuşak bir his alabilmek için yüksek halılar seçilebilir. Hayatta sahip olduklarını, özellikle maddi yatırımlarını, görmekten ve göstermekten hoşlanan Boğa ve Yükselen Boğa’lar olabildiğince geniş, büyük ve heybetli mobilya ve teknolojik aletlere yöneleceklerdir.

Eee ne de olsa sahip olmayı seviyorlar!

Mutfak ve Bahçe

Doğadan mideme Bir Boğa veya Yükselen Boğa’nın en keyif alacağı model olabilir. Hem doğada vakit geçirdiğini hissedecek kadar toprakla uğraşabileceği bir bahçe; hem de bunları zevkle, keyifle, damak tadı ile birleştirerek sunabileceği bir mutfağı arzu eder. Her Boğa ve Yükselen Boğa bir gurme olmayabilir ancak yemekten, yemek yapmaktan çoğunlukla keyif alırlar. Mutfakta da toprak tonları ve country tarzını arzu ederler. Mutfaklarında olmazsa olmazlar onlarca baharat ve yine yatırım yaptıkları yıllanmış içkileri olabilir. Bir Boğa veya Yükselen Boğa için içki dolabı güzel bir hediye olabilir.

Yatak Odası

Boğa veya Yükselen Boğa’nın hayatını huzurlu geçirebilmesi için yatak odasında kendini güvende, keyifli ve şefkatli hissetmesi gerekmektedir. Kendini gösteren bir yatak, büyük dolaplar, keyif aldığı konuları sergileyebileceği raflar, gösterişli mobilyalar ve puf yastıklar olmalıdır.

Doğanın yansıması, romantizm ve sevginin aktarımı için pastel tonların yatak odalarında kullanımı önemlidir. Boğa veya Yükselen Boğa’nın aşkı diğer burçlara nazaran daha tensel, daha şefkatlidir. Bunu yatak odasında hissetmelidir. Lüks ve duyulara hitap edebilmesi için kullanılan nevresim takımları olabildiğince özgün kumaş ve renklerden seçilmelidir. Mumlar ve tütsülerden bahsetmeye gerek var mı?

Boğa Burcu Çocuklarının Odaları Nasıl Tasarlanmalı?

Başak Burcu çocukları da doğaya en az büyükleri kadar meraklı ve düşkündürler. Odalarında doğa temalarını kullanmanız Boğa Burcu çocuklarını mutlu edecektir. Kendilerini güvende hissetmeleri en önemli unsur olabilir. Ağaçlar, hayvanlar ile duvarlarını süsleyebilirsiniz ancak onları küçük yaşlarda ürkütücü olmamalıdır. Kendilerini rahat hissettikleri bir köşe yaratmalısınız. Özellikle çalışan anne-babanın çocuğu ise odasında ebeveynlerinin fotoğraflarını görmek hoşuna gidebilir.

Beş duyularını geliştirebilecekleri oyuncaklar ve aktiviteleri onlara yaratabilmek ve kendilerini odalarında kendi alanlarında hissettirebilmek için onlara özel bir köşe hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında kendinize de bir köşe hazırlamanız faydalı olabilir. Sevmekten, sevilmekten, sarılmaktan hoşlanan Boğa ve Yükselen Boğa çocukları günün bir kısmında ebeveynleri ile sarmaş dolaş vakit geçirmek isteyecektir.

Oyuncak seçimi sizi çok zorlamayacaktır çünkü şefkat ve yüksek tensellik ihtiyacı Boğa Burcu çocuklarının ayıcık vb yumuşak oyuncaklardan hoşlanacağını gösteriyor.

BOĞA                               

Nitelik:                           Sabit

Element:                        Toprak

Yönetici Gezegen:   Venüs

İlgili Olduğu Ev:        2. ev

Madeni:                Bakır

Uygun taşı:         Zümrüt, Topaz

Ayşegül Kuyumcu Türker