Berlin’de MASKÜLEN Bir Ev

Berlin’de MASKÜLEN Bir Ev

Almanya’nın başkenti olan Berlin’de yer alan bu apartman dairesinde sürekli seyahat eden bir iş adamı yaşıyor. İşi sayesinde Dünya’da pek çok ülkeyi gezebilmiş olan ev sahibimiz çok sık evine gelemese de evinin dekorasyonuna önem verdiği gözüküyor. Dünya’da pek çok şehir içerisinde en sevdiği şehir Berlin olduğu için burada ev satın almaya karar kılmış.

Satın aldıktan hemen sonra bir iç mimar tutan ev sahibi kendi zevkleri doğrultusunda evini dekore ettirmiş. 19. yüzyıla ait bu apartman dairesinin bir odasını tamamen çalışma odası olarak kullanmak istemiş.

Çalışma odasındaki ahşap masa da dahil olmak üzere bütün ahşap mobilyalar el yapımı olmasıyla dikkat çekiyor. Yemek odasının tavanındaki 19. yüzyıldan kalma süslemeler bozulmadan tadilat yapılmış. Duvar koyu tonlarda boyatılmasına rağmen büyük pencereler sayesinde yemek odası gayet ferah bir görünüme sahip olmuş. Oturma odasında çok fazla vakit geçirmeyen ev sahibimiz burada farklı bir tasarımda büyük deri koltuk kullanmayı tercih etmiş.

Cam kenarında da berjer koltuk ve lambader kullanılmış. Duvarın bir tarafında da kütüphane yer alıyor. Yatak odasında da duvarları koyu tonlarda boyatarak maskülen bir hava katılmış.

Evin genelinde olduğu gibi burada da tarihi dokuyu korumaya özen göstermişler. Kapının iki tarafına açık raflardan oluşan kıyafet dolabı yaptırılmış. Evin banyosunda duvarın biri yıkılarak daha geniş olması sağlanılmış. Hem duş alanı hem de küveti olan bu geniş banyoda evin genelinde olduğu gibi maskülen bir dekorasyona sahip oluşu dikkat çekiyor.