Belçika’da Tarih Kokan Bir Ev

Belçika’da Tarih Kokan Bir Ev

Belçika’nın başkentinde tarihi bir geçmişi olan bu binada yer alan apartman dairesine çiftimiz genç kızlarıyla birlikte 6 sene önce taşınmış. Taşınmadan önce bu apartman dairesinin kötü görüntüsünden kurtulmak için pek çok değişiklik yapılmış ve temiz, zarif bir görünüm kazanmış. Yemek bölümü olmayan bu evde Amerikan mutfağa sahip olan salonun bir köşesini yemek bölümü için ayırmışlar. Yemek bölümünde camın önüne yerleştirilen renkli ve şık yastıklar ortama keyifli bir hava katmış.

Duvarları açık tonlara boyatılan salon, ferah görünüme sahip.  Açık tonlardaki parkenin üzerine iki tane halı yerleştirilmiş. Bej ve lila tonlarının birbiriyle olan uyumunu gördüğümüz oturma bölümünde zarif ve şık dokunuşlar kendini belli ediyor.

Salonda yer alan küçük tabureler ev sahibinin annesinden kalmaymış, bunların kumaşlarını değiştirerek yeni bir görünüm kazanmış

Mutfak kısmında ise gri tonları ön plana çıkmış durumda. Sade bir görünüme sahip olan bu Amerikan tarzı mutfakta duvara monte edilmiş iki rafın dışında göze kalabalık gözüken pek bir şey yok. Kızlarının odasında da kahve ve pembe tonları göze çarpıyor. Bu yatak odasındaki zarif duran beyaz karyola, yatağın başında yer alan antika aydınlatmalar ve duvardaki kağıt süsler odaya duygusal bir hava katmış. Çiftin kendi yatak odasında da bu durum söz konusu.  Yatağın üzerinde yer alan yastıklar ve kabarık battaniyeler ortama sıcak bir hava katmış. Odanın küçük penceresi ve koyu renkli eşyalar olmasına rağmen aydınlık ve ferah bir görünüme sahip olmuş.