Bast Trend | Rengarenk Yaz Coşkusu

Rengarenk Yaz Coşkusu

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,

Bir süre memleketten uzakta, bir süre de minik bir adamla yaşantıma alışmaya çalışarak geçirdikten sonra heyecanla geri döndüm yazılarıma. Önümüzdeki aylarda yazı teslimlerinde son dakikalara kalabilirim, uykusuz geçen bir geceden sonra yazmak zor olabiliyor inanın. Genel Yayın Yönetmenimin şimdiden sizlerin huzurunda affına ve anlayışına sığınıyorum. Bahar mevsimini her geçen yıl biraz daha kaybediyoruz ne yazık ki.

Kış gitgide uzuyor, tam bahar geldi diyecekken hava gene soğuyor ve bir de bakmışız yaz gelmiş. Bugünlerde tam da yaşadığımız bu değil mi? Gelin bu ay birlikte yaz renklerine değinip, erken bir yaz coşkusu yaşayalım. Bu yıl, trend belirleyiciler sezon trendlerinin pantonesinde 18 renkten söz ediyor. Aralarından 4 favori renkle yaz dekorasyonuna kısaca bir göz atalım. Ne dersiniz?

TURKUAZ

Gözünüzü kapatıp ‘yaz’ ı hayal edin. Neler geldi gözünüzün önüne? Deniz, güneş, kum, gülümseyen yüzler… Her şey, her yer rengarenk. İçimizi karartan, bitmek bilmeyen kış günlerinden sonra hayali bile güzel hissettiriyor değil mi? En dikkat çekici renk hangisi gözünüzde canlanan? Pek çoğumuzun ortak rengi, şüphesiz, nerdeyse yazın sembolu ‘turkuaz’. Denizin derinliklerinin rengi turkuaz. Gökyüzünün rengi…

Gördükçe içimizi açan, heyecanlandıran, mutlu, huzurlu hissettiren renk. Farklı stillerde kullanılabilen turkuaz ile spor bir hava yaratırken şık ve elegan bir görünümde yakalanabilir. Dekorasyonda turkuaz kullanmanın en keyifli yanı istediğiniz renkle kombinleyebilecek olmanızdır. Turkuaz bir yastık, ya da dekoratif bir obje mekana girildiği anda ilgiyi çekecek ve göz kamaştıracaktır. Turkuazdan bahsedip de İznik Çinilerine değinmemek olmazdı. Sade motiflerdeki İznik’lerle modern ve şık görüntü sağlayabilirsiniz.

UÇUK PEMBE

Doğrusunu isterseniz, bir kaç yıl öncesine kadar pembe renge karşı önyargım vardı. Feminenliği çağrıştırdığı için ayrımcı renk gibi gelirdi bana. Ancak doğru kullanımları gördükçe fikrim değişti. Bu yazın favori renklerinden biri de kuşkusuz pembe. Gelin birlikte hoş kullanımlarına göz atalım.

Romantik bir ev mi hayal ediyorsunuz? İşte size çok hoş pembe tonları kullanılarak dekore edilmiş şık bir ev. Pembe tonları kullanılarak farklı tarzlar yakalamak da mümkün. Buyurun size  2 farklı pembe kullanımı, 2 farklı tarz.

Çok şıklar değil mi?

SU YEŞİLİ

Favori renklerimden biri su yeşili. Zarif, asil, şık, narin bir renk. Ne zaman bu renk bir elbise giysem kendimi güzel hissederim. Kalifornia evlerinin vazgeçilmez rengidir su yeşil. Belki de geniş mekanlarda rahatlıkla kullanılabildiğindendir. Doğa ile yaşamı evinizin içinde kucaklamak için de ideal bir renk. Sade bir mekanı su yeşili aksesuarlarla neşelendirebilirsiniz. Bu kadar modern ve iddialı tasarımlarda kullanılabilecek en güzel renk bence.

HARDAL

Biraz Afrika, biraz da Küba havası yakalamak için ideal bir renk hardal. Zor bir seçim, doğru kombinlenemediği takdirde içinizi boğabilir, mekanı karartabilir. Ama doğru kullanıldığında da içimizi ısıtan renk. Kullanılacak tonun seçimi de çok önemli. Ama gene de vazgeçilmezlerimden biri.

Güzel olan her şey zor değil mi zaten? Gelin birlikte güzel örneklere göz atalım… Hardal rengi objeler tek başlarına kullanıldıklarında da mekana sıcak bir atmosfer vereceklerdir.

Işıl Kırmiç Akyıldız