Bast Sanat

dfot

 

Art ON İstanbul

2011 Mart ayında Oktay – Nil Duran tarafından kurulan Art ON İstanbul, Akaretler Sıraevler’de konumlanmaktadır. Tarihi özelliklere sahip mekanda çağdaş sanat sunan galeri kültürel, politik ve sosyal içeriklere sahip farklı medyumlarda iş üreten sanatçıları bünyesinde barındırmaktadır.

Temsil ettiği sanatçılarla ortak bir dil birliği meydana getiren Art ON İstanbul, kısa süre içinde Türkiye’nin önde gelen galerileri arasında yerini almıştır. Galeri, genç ve tecrübeli Türk sanatçılar kadar uluslararası isimlerden de oluşan ve giderek genişleyen bir portfolyoya sahip. Art ON İstanbul, dinamik ve geleceğe dönük gündemiyle, uluslararası projeler gerçekleştiriyor, sanat fuarlarına katılıyor.

Art ON İstanbul Eylül 2013 itibari ile MAX5 adındaki yeni projesine adım atmaktadır. MAX5 Projesi’nin ana amacı, Türkiye’de yeni yeni gelişmekte olan, ilgili koleksiyonerlere orjinal konsept ve tekniklerle yaratılmış eserleri uygun fiyatlarda alabilme olanağı sağlamaktır.

Art ON Istanbul,

Kemal Seyhan’ın  “41 Metre”  sergisi ile

14 Kasım – 16 Aralık 2013 tarihleri arasında  Zorlu PSM’de

 

Kemal Seyhan’ın tuval üzerine yağlıboya tekniğinde yaptığı soyut çalışmaları ve yeni serini oluşturan kağıt üzerine grafit işlerinin yer aldığı sergide, mermer ve metalden yaptığı heykeli de dikkat çekiyor. Mekan ve sanat eseri birlikteliğinin altını çizen Kemal Seyhan, sergisinin adını da mekanının hacmine referans vererek “41 metre” koyuyor.