Bast Moda

BAST MODA

Sizi bilmem ama benim için, yılın en sevdiğim ayı Aralık. Yepyeni umutlar, parıl parıl ürünler, ışıl ışıl caddeler ve gülümseyen suratlar… Hediye alacak ve verecek olmanın mutluluğu paha biçilemez! Benim için diğer bir önemi ise ayın 16’sının doğum günüm olması, yani bereketli bir dönem benim için

Yaş aldıkça, her geçen senenin muhasebesini tutma olgusu hayatıma girdi. Bu çeteleyi yılın ilk günü, olumlu olumsuz, eksik fazla ‘olabildiğimce’ objektif olarak yazıyorum. Kayıp olarak gördüklerimi, zaman kavramı ile tecrübe ve artı olarak görmeye başladım. Yapamadıklarımı hayatıma katmayı başardım. Tam ivme yapmışken biraz olsun kendime zaman ayırabilmeyi –tam olarak beceremesem de-denemeye başladım. Modanın ve hatta genel olarak tasarımın içindeyken durmak beni çok mutsuz ediyor, o sebeple sürekli bir faaliyet var hayat döngümde. Yılın bu son ayında, en eğlenceli tasarımları yapıyoruz diyebilirim. Kırmızı ve Yeşilin yan yana duruşunu kış aylarında yılbaşı, yaz aylarında ise karpuz temsil ediyor. Hemen hemen herkes bu iki renkle donatıyor yasam alanını. Özel bir planınız varsa Kırmızı sizin renginiz oluyor. ‘Yok, çok iddialı benim için’ diyenlerdenseniz siyaha devam edip, çanta ve ayakkabınızı veya oje ve rujunuzu kırmızıdan yana kullanabilirsiniz.

Kimliğinizi vurgulayacak asıl detay nerede biliyor musunuz? Verdiğiniz hediyelerin kişiselleştirilmesinde! Hediye edeceğiniz kişinin karakterine, sevdiği detaylara dair minik nüanslarla hediye paketlerinize kimlik katabilirsiniz. Nasıl mı? Örneğin, anneniz el işleriyle uğraşmayı seviyorsa, onun hediye pakedinin üzerine minik bir kanaviçe den bas harfini işletip, asabilirsiniz. Doğal ürünlerden hoslanıyorsa, gazete kağıdı ya da kraft kağıt ile hediyeyi paketleyip, kurdele yerine ince hasır ip ile bağlayıp, kurumuş bir yaprak ile sonlandırabilirsiniz.

Biraz da hoşuma giden alternatif hediye seçeneklerinden bahsedeyim istiyorum. Uzun zamandır aklımda olan ama kendime bir bahane aradığım gün geldi çattı. İşte Aralık ayı, işte doğum günüm, işte yılbaşı! Hediye seçimim benim için Tukutukum ipek eşarplarını gösteriyor. Tuğba Kuzdere’nin tasarımlarıyla hayat bulan pop art desenler harika birer ipek eşarba dönüşmüş. Yeni yıl için de özel bir tasarımı var, biz kediseverlere Kim istemez ki!

Kahve severler, Nespresso limitli üretim grubunu açıkladı; karşıkonulamaz Grand Cru kapsüller Apple Crumble, Chocolate Mint, Hazelnut Dessert. Tanrım! Yılın ilk günü sabahı, Nespresso’nun bu yoğun aromalı kahveleriyle ve de Italya’nın içi kuru meyveli Panettone’si ile karşılayın. Daha iyi bir başlangıç düşünemiyorum.

Eğlenceli aksesuarlardan vazgeçemiyorsanız Begart Showroomunda yer alan markalardan biri olan N2’ nün takılarını tercih edebilirsiniz. Benim favorim Alice ve Dracula! Kıyafetlerinizi eğlenceli hale getirmek işte bu kadar kolay.

 

Parti davetiniz varsa veya davete eli boş gitmek istemiyorsanız, Home Made Istanbul’un kurucusu Melike Alparslan’ın lezzetli dokunuşlarla hazırladığı Kestaneli Kütük Pasta’dan veya yeniyıl temalı kurabiyelerden harika bir hediye sipariş verebilirsiniz.

Hepimize başta sağlık ve huzurun bizle olduğu, pırıl pırıl bir yıl diliyorum. Kalbinizden geçirdikleriniz her an duyulur unutmayın, sadece gerçekleşecek bir zamanı vardır, hayallerinizin peşini bırakmayın ve inanın…

 

Begüm Akdoğanlar