BAST HOME’A TAKILANLAR

dergi_format_mart

 

GALATA’NIN YENİ ÜYESİ

CHA’YA GALATA

 

Bir kahvekolik olarak iddia ediyorum buraya bayılacaksınız! Samimiyet, sıcacık bir ortam, leziz tatlar  ve harika bir atmosfer… Tüm alışkanlıkları değiştirebilecek bir lezzete sahip CHA’YA. Beni tanıyanlar bilir, öyle çay meraklısı biri değilimdir hatta tatlılarla da aram çok iyi sayılmaz. Ama burada tüm alışkanlıklarım alt üst oldu, hem de yalnızca 2 saatte!

Henüz 6 haftalık Cha’ya Galata ama müşterilerle kurulan samimiyete bakacak olursanız buranın yerlisi gibi tam bir Galata’lı olmuş bile. Kapıdan girdiğiniz de sizi sıcacık bir mekan karşılıyor. Sezen Hanım’la tanışınca bu samimiyetin ve sıcaklığın nereden geldiğini de anlamış oluyoruz. Yabancılık hissetmeden bir güzel kuruluyoruz sedir bölümüne ve başlıyoruz Sezen hanım ile sohbetimize.

Mekana gelenler onun için müşteriden çok arkadaş gibi, ayrı ayrı büyük bir ilgi ve samimiyet ile karşılıyor herkesi…

“Bu iş sayesinde de çok fazla insanla tanışıyorum ve işini severek yapanları gördükçe çok daha motive oluyorum, mutlu ediyor beni” diyor Sezen Hanım. 

Mekan, 70 metre kare imiş. Fakat göze çok daha ferah ve büyük geliyor. Çünkü masalar ve detaylar çok güzel değerlendirilmiş. Hatta zaman içinde birkaç masa ve aksesuar daha eklenecekmiş. Aynı zamanda güzel havaların da tadını çıkarabilmek için çok keyifli bir balkona sahip.

Buradaki çaylar Sri Lanka, Japonya, Çin, Hindistan, Fas ve Kenya’dan ithal ediliyor. Türkiye’den de Tirebolu çayı demleniyor. Demlikler genelde 3 veya 4 kişilik, çaylar 4 dakikada bir güzel demleniyor ve servise sunuluyor. Menüsü ise oldukça geniş. Yaklaşık 30’a yakın çeşit çay var. Beyaz çay, meyveli, baharatlı, vanilyalı yeşil çaylar, bunlar sadece birkaçı.

Ama yalnızca çay da iddialı değiller, kahvaltı tabağı, atıştırmalıklar, çayın yanında gelen küçük kurabiyeler ve tatlı çeşitlerini mutlaka denemelisiniz. Özellikle balkabaklı cheesecake! Ne yapın edin mutlaka tadın derim, pişman olmayacaksınız.
Bir kez daha anlıyoruz ki severek yapılan hiçbir iş başarısız olmaz…

 

dergi_format_mart