Bast Home’a Takılanlar |Cafe Zone

dfoit_subat

 

 

 

YENİLENEN YÜZÜ İLE CAFE ZONE SİZLERİ BEKLİYOR…

 

Beyaz Atölye Mimarlığın imzasını taşıyan Cafe Zone yeni yıla, yeni dekoru ile  taze, şık ve keyifli bir  başlangıç yapmış.‘’Nişantaşı semti, artık sadece alışveriş değil aynı zamanda İstanbul’un en önemli yeme-içme ve gece hayatı merkezlerinden  biri durumunda. Bu yüksek tempolu ve çoğu zaman yorucu semtte müşterilerinin dinlendirici aynı zamanda tazeleyici bir atrosferle buluşacakları bir mekan yaratmak istedik.’’ Beyaz Atölye Mimarlık.

 

Proje 300 m² kapalı 70 m² açık alana sahip. 220 m² yemek salonuna, 80 m²si mutfak ve servis hacimlerine ayrılmış. Zemin katta bar ile ilişkilendirilmiş lounge, bistro ve dj kabini fonksiyonları öne çıkarken birinci katın tamamı yemek salonu olarak tasarlanmış. Bahçe cephesinde boylu boyunca yer alan kayar katlanır doğramalarla gün ışığından daha çok faydalanırken, yazın bahçe ile bütünleşmesini sağlamışlar.

 

Malzeme seçimi noktasında mümkün olduğunca az sayıda ve doğal malzeme ile çalışmayı seven bir ekip olduklarını belirtiyor Beyaz Atölye Mimarlık. Bu projede 3 doğal malzemeden yola çıkılmış. Gri-bej mermer, meşe ve siyah metal. Bu üç malzemeye dingin renkler eşlik ederken, ana salonun iki kısa kenarında derinlik ve canlılık vermesi için turkuaz lake camın çarpıcı etkisinden ve salon bitkilerinden faydalanılmış.

 

Beyaz Atölye Mimarlık az sayıda malzemeyi farklı yüzey ve fonksiyonlarda kullanırken dikkat ettikleri konu, malzemeyi farklı ebat ve detaylarda kullanmaları olmuş. Bu sayede malzeme kalabalığından kurtulmuşlar. Mekana özel tasarlanan aydınlatmalar ve metal heykel işleri ise Batuhan Engin ve Beyaz Atölye Mimarlığın imzasını taşıyor.

 

 

 

 

dfoit_subat