Bast Anket | Say Something Linen

Bast Anket / ‘Say Something Linen’

Netsy Yannier ve Selin Ünüvar 10 yıllık arkadaşlıklarına iş ortaklığını da ekliyorlar. NetsyHalkla İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra aile işi olan tekstile adım atıyor. Selin de İşletme yüksekLisansını bitrdikten sonra ailesinin İnşaat firmasında çalışmaya başlıyor. Netsy halen daha aile şirketlerinde aktif olarak çalışıyor, Selin ise farklı bir kulvara giriyor ve şuan dijital editörlük yapıyor. Beraber birşeyler yapmaya karar verdikleri noktada ise ortaya ‘Say Something Linen’ markası çıkıyor.

2015’in ortalarında tekbir ürün ‘cocktail napkin’ ile başladıkları tasarımlarına bugün clutch, plaj çantası, yastık ve peçete eklediler şimdi ise fularları devreye sokuyorlar. Önümüzdeki yaz için espadril ve gömlekleri de yolda. Nedir bunlar diye soracak olursanız sadece keten ve nakış işli tasarımlar. Söylemek istediklerinin dışavurumu olan, modlarını yansıtan çizimler ve desenler kullanıyorlar.İkisininde favori tasarımı, çıkış noktaları olan ‘Cheers, drink like you mean it’ mottolu cocktail napkinler.

 

Takip ettiğiniz siteler ?

Selin &Netsy:AnotherMag, i-d, Dazed Digital, Art Wednesday, Wired, Dezeen, Details,

XOXO the mag, Designboom, Architectural Digest, interview Mag, Self Service, Vogue FR, WWD, Purple, NY Times Style…

 

Çalışırken olmazsa olmazınız?

Netsy: Bol beyaz kağıt, renk kartelası, renkli kalemlerimiz hep bizimle. Selin: Bir de Netsy’nin bitki çayları ve ufak atıştırmalıkları olmadan çalıştığımız söylenemez.

 

Favori mekanınız?

Selin: Karaköy’ü ikimiz de çok seviyoruz. Yoğun geçen bir çalışma gününün sonu genelde Karaköy Lokantası’nda bir yemekle biter. Netsy: Veya Nişantası Delicatessen ikimizinde gitmeyi sevdiği mekanlardan, orada kendi kendimize mini kutlamalar yaparız.

 

Atölyenizde asla neye rastlamayız?

Selin: Taşlı, simli ve rüküş bir şey bize ait olamaz. Netsy: İkimizde alerjik olduğumuz için toz tutan ıvır zıvırlar genelde bulunmaz.

 

Nelerden ilham alırsınız ?

Selin: Farklı illüstrasyonlar, sevdiğimiz bir film, içtiğimiz içki.. ve en çok seyahatler. Netsy: Aslında kendi modumuz ilham kaynağımızın temeli diyebiliriz.

 

Hayatınızdaki olmazsa olmazınız?

Selin: İyi niyet.  Netsy:Saygı.

 

En büyük hayaliniz?

Selin: Sıralamaya başlarsak bitmez sanırım; ancak işimizle ilgili olanları bir kenara bırakacak olursak şu an en çok istediğim şey Barselona’ya geri yerleşmek. (ne de olsa hayal)  Netsy: Şehrin dışında ,atım Magic’I yanımda tutabildiğim bir çiftlik evine taşınmak.

 

Tek bir cümle ile kendinizi anlatın

Selin&Netsy: Ön yargısız, sade ve olduğu gibi.

 

Mottonuz…

Selin &Netsy: Aşkla, içten gelen huzurla, sorgulamadan, hiçbir şeye aldırmadan, sadece kendin ve sevdiklerin için yaşamak.