Baharda İlham Veren 8 Ev

Baharda İlham Veren 8 Ev

1.Ev Amsterdam

Ferah, beyazın hakim olduğu bir dekorasyon, bahçeye açılan ve içeri bol güneş girmesini sağlayan dev pencereler, yalın sade detaylar ile baharın bu eve çok yakıştığını söylememize bile gerek yok. Modern eklektik tarz birçok farklı parçayı yanyana kullanmakta evsahiplerimizi özgür kılmış.

 

2.Ev Amsterdam

 

Rengarenk yaşam enerjisi taşıyan seçimleriyle, bu loft daire baharda içimize dolan yaşam enerjisinin tam bir dışa vurumu. Aslına bakacak olursanız bu haliyle loftlara kaim olabilmesi muhtemel boşluk ve endüstriel havanın yerini sıcaklık ve samimiyet almış demek de fayda var.

 

3.Ev Paris

 

Paris’te endüstriel kullanım detaylarının ön plana çıktığı bu çatı katı, geniş terası ile şehrin tüm kalabalığına ve daireye hakim olan sadeliğe meydan okuyor. Terastaki peysaj çalışmasıyla yeşilin her tonunun ve dinlendirici etkisinin ev halkı ve misafirler üzerinde kullanılması amaçlanmış. Evin geneline hoş bir tezat oluşturacak biçimde terasta sadelik değil çokluk ve kalabalık hissi hakim. Keyifli bahar akşamları, zevkli bir aydınlatma düzeniyle burada unutulmaz anılara dönüşüyor.

 

4.Ev New York

 

Vintage ve rustic detaylarla, evin genelinde eklektik bir tarzın benimsendiği bu New York evinde, bahar romantic ve nostaljik bir tarzda karşılanıyor demek sanırız yanlış olmaz. Evin outdoor bir yaşam alanı olmadığından ev sahibemiz bahar dallarını ev dekorasyonun bir parçası halinde kullanarak baharı eve getirmeyi amaçlıyor. Bol güneş alan evimiz açık renk duvarları ve evin geneline hakim olan bu yeşil dokusuyla, benzer yaşam biçimlerine sahip olanlara ilham veriyor.

 

 

 

5.Ev Stockholm

 

Küçücük bir dairede bahar nasıl karşılanır? Küçük bir balkon yeter mi bahar havasını evimize taşımak için? Balkonlar yaşam alanlarımızın gerçekten bir parçası olabilir mi? Şehir içlerinde, birbirine bakan balkonlarda banliyödeki kadar rahat bir balkon hayatı sürüdürülebilir mi? Gibi endişlerin tamamen kafamızda aşmamız gereken engeller olduğunun en büyük göstergesi bu minicik daire ve kendi kadar küçük ama efektif balkonu. Bakış açınızı gözden geçirmenizi sağlayacak çarpıcı bir örnek bizce.

 

  1. Ev Arjantin

 

Country yaşamın bahar kavramıyla en uyumlu stil olduğunu kabul etmeyen kimse olmayacaktır sanırız aramızda. Bu haftasonu evinda outdoor yaşam indoor alışkanlıkların çok önüne geçmiş durumda hemen onu da belirtelim. Hal böyle olunca, country ve doğal hayatı sevenler için baharın özel de bir anlamı olduğunu bilerek, kim tutar size diyoruz. Fresh, doğal bir o kadar da evcimen bir tarz ile ailecek keyifli bir bahar geçirmek mümkün.

 

  1. Ev Tasmais

 

Dört tarafı geniş bir bahçeyle çevrilmiş bu ada evi, bahardan başlayarak yaz boyunca geniş meyva bahçeleri, gözalabildiğine uzanan yeşilliği ve verimli topraklarıyla tam bir Akdeniz evi. Aile yadigarlarının özenle korunduğu evde, kişilleştirilmiş bir dekorasyon anlayışı hakim. Geçmişe bağlı kalarak, güzel anılar biriktirmeye devam eden ev sahiplerimiz, kendi vintage ini kendi anılarından üret mantığını benimsemiş bir vaziyette. Sizin evde durum ne?

 

8.Ev Polonya

 

Doğal mobilya seçimleri, tekstilden duvar kağıdına hafifletici seçimleri bu evde bahar kendini keyifli halleriyle gösteriyor. Bahar çiçekleri evin dışında olduğu kadar evinin içinde de etkili bir dekoratif obje. Papatya doğallığı ve doğayı eve taşıyanların gözdesi olacak bu bahar da. Bir de bahçe ve veranda da kurulan sofraları evinize nasıl uygularız diye düşünüyorken, teras ve balkonlarla barışma zamanıdır.