Atölye Başka

dfot

 

Atölye Başka, ”Retro hayat!… yeniden!” sloganıyla retro hayatı yeniden canlandırmak, yorum katmak ve ilham alarak yepyeni tasarımlar yapmak için kuruldu.

Retro dikeyinde ilerleyecek olan Atölye Başka, ürünlerini 4 ana grupta bambaşka bi tarzda sınıflandırmaktadır.

Reenkare™: Bir dönem çoğu mekanda başrol olmuş ama sonra birdenbire ortadan kaybolmuş emektar eşyalarınızı  klonlamakla kalmadık yepyeni yorumlar kattık ve buna Reenkarne™ dedik. Açıklamadan da anlaşılacağı yorum katarak restore ettiğimiz ürünler bu grupta yer almaktadır.

 

Dejavu™ : Size ‘’babannemde de bunun aynısı’’ vardı dedirtmek için, zaman tünelinizde biyerlerde saklı kalmış ürünleri sunuyoruz. Yaşayacağınız Dejavu™’lardan sorumlu değiliz 🙂 . Bu grupta da müdahelede bulunmadan (belki en fazla iyileştirerek) antika değeri ve özelliği olan ürünlerimiz yer alacaktır.

 

Retrospektif™ : 50’ler , 60’lar,70’ler, 80’ler hatta 20’ler bile olur bizim için… bize her tasarım Retro! Bu prensiple tasarlar ve hayata geçirirsek tabi haliyle buna da Retrospektif™ deriz. Bu sınıfta da o dönemden ilham alarak yeniden yarattığımız ürünlerdir.

 

İkona™ : Bir nevi Ustalara Saygı köşemizdir ki tadından yenmez. George Nelson’ın hindistan cevizi koltuğundan Charles Eames’in renkli toplu askılığına İkona™ olmuş her şey burada!. Bu da kült olmuş tasarımları ithal ettiğimiz köşemizdir.

 

İlk kreasyonunu yaklaşık 10 unique Reenkarne™ ürün ile geçen sene bu zamanlar çıkaran Atölye Başka şimdi 3.kreasyonunu 50’yi aşkın Retrospektif™ ürün ile gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Yanı sıra asıl misyonunu dekor tedariği olan Atölye Başka önde gelen basın kuruluşlarından TRT, Kanal D, Show Tv, MinT Yapım ve Most Production ile birlikte bir çok projeye imza atmış bulunmakta.

 

Retro Hayat!… yeniden sloganıyla retro konusunda akla ilk gelen marka olmayı hedefleyen bu konuda emin adımlarla ilerleyen Atölye Başka yeni yayın sezonunda prime time da 1. Sıralarda olan Seksenler ve Merhamet dizilerinin dekor sponsorluğunu üstlenmiştir.

 

Ürünlerini Exclusive olarak ilk Altıncı Cadde’de çıkan Atölye Başka, gene en özel fiyat ve fırsatlarını Altıncı Cadde ile retrosevenlere sunmaktadır.