Astroloji | Terazi Burcu ve Dekorasyon

dfot
 

 

Terazi Burcu, sonbaharın başladığı gece ve gündüzün eşitlendiği dönemde başlar. Hava burcu olan Terazi’nin en önemli özelliği iletişim, mantık ve düşünme yolu ile insanlar arası denge ve adaleti sağlamaya çalışmasıdır. Venüs tarafından yönetilen bu burç mensupları için estetik, harmoni ve güzellik ön plandadır.

Sanat, Terazi burçları için, zarafetlerini ve rafine entelektüel birikimlerini ortaya koymanın bir yoludur. Ayrıca romantik bir aşık olarak her daim zarif bir duruş sergileyecektir. Terazi ve Yükselen Terazi Burçları hava grubunun öncü karakterini temsilen kendilerine ilişkiler vasıtası ile bir yol çizecektir. Ilımlı, sosyal ve aynı zamanda hedeflerine odaklanan Terazi burçları, insanlar arası denge ve harmoniyi korumaya çalışma arzusu içindedir. Evleri, tarzları etraflarındaki insanlar ile dengeyi sağlayabilmek adına onlarla benzer olabilir. Ilımlılık ve onay ya da destek beklentisi bazen karşı tarafa taviz vermek olarak algılanabilir. Venüs tarafından yönetilen Terazi Burcu, bu burcun mensuplarına aşk, adalet, ilişkilerde uyum getirdiği gibi keyif ve lükse düşkünlük de getirebilir. İçinde bulundukları ilişkiler ve mekanlara huzur taşıma güdüsü içindedirler.

Hava grubu ve öncü bir burç olan Terazi Burcu için tasarım ve dekorasyon büyük önem taşır. Denge ve harmoninin önemli olduğundan bahsetmiştik. Simetri de bu dengeyi yansıtmanın bir yoludur. Terazi Burcu için evin en önemli köşesi salon, yemek odası ve yatak odası olacaktır. Ancak unutulmamalı ki evin tamamının aynı denge ve harmoniyi yansıtması da bir Terazi burcu için büyük önem taşır.  Havadar, aydınlık ve açık alanlardan hoşlanan Terazi Burçları için mavi, pembe ve yeşil tonlarının evlerinde kullanımı önemlidir. Bazen tek bir kaliteli obje ya da küçük bir sanat eseri olsa da bu renkleri evlerinin havasına katmak isterler. Aydınlık ve havadar hissini yaratmak için pencere sayısını arttırmak ya da ayna ve cam objelere önem vermek söz konusu olabilir. Bu dokunuşlar Terazi burcunun kendini evinde daha huzurlu ve mutlu hissetmesi için önemlidir.

Terazi Burçları doğada bulunan dokuları evlerine taşımaktan hoşnut olurlar. Ahşap, keten, deri ve tamamlayıcı olarak cam ve porselen kullanılabilir. Sanata düşkün olmalarına rağmen tüm duvarlarını sanat eserleri ile süslemek yerine evin en göze çarpan köşesinde çok önemli bir ressam tarafından yapılmış önemli bir tane eseri sergilemeyi tercih ederler. Sade ve şık olmak, kontrastları ve simetriyi doğru yerlerde kullanmak önem taşıyacaktır. Tasarım ve dekorasyona doğal yetenekleri olduğundan Terazi Burçları iç mimariyi meslek edinebilecekleri gibi kendi zevkleri için evlerinin tasarımında rol alabilirler.

Salon ve Yemek Odası

Evlerinde insanlar arası ilişkilerini ve bu konudaki diplomatik ve ara bulucu yeteneklerini sergileyebilecekleri bir alan yaratmak Terazi Burçları için faydalı olacaktır. Yemek davetleri vererek, tanıdıklarını bir araya getirmek önemli olduğu için yemek masası ayrı bir önem taşır. Sofralarında uzun menülerin servis edilebileceği; iki kişi de olsa on iki kişi de olsa aynı hizmet ve gustoyu sergileyebilecekleri bir alan yaratmak isterler. Arkadaşları ile spontan bir yemek yemek de, sosyal çevrelerinden etkili kişileri ağırlamak da onlar için aynı derecede önemlidir. Uyum ve estetik ön planda olmalıdır.

Kendi ilişkilerinde huzuru bulabilmek için yatak odalarının da denge ve uyum içinde olmasını arzu ederler. Minimalist bir tarz ile döşenen yatak odası, Feng Shui ya da Uzakdoğu izleri taşıyabilir. Görünür alanlarda eşya olmaması ve düzenin, evin genel harmonisinin korunması için dolap, şifonyer, sepet tasarımları önemlidir. Yatak odasının havasını yumuşatmak ve romantik dokunuşlar için birkaç pembe obje, resim, yastık vb. kullanılabilir.

Terazi Burcu çocukları da doğuştan itibaren sevgi dolu, ılımlı, uyumlu ve huzur doludur. Sizden beklentileri harmoni ve dengedir. Özellikle bebeklik dönemlerinde günlük rutinin devam ettirilmesi onlar için büyük önem taşır.

 

Hayatları boyunca estetik önem taşıyacağı için küçük yaşlarda bile simetri önemli olacaktır. Ebeveynleri ile vakit geçirmek; onların sevgisini işitmek; onlardan öğrenmek Terazi çocuklarını mutlu ve huzurlu yapar. Onlara kitap okuyabileceğiniz, birlikte ders çalışabileceğiniz, ilişkinizi ilerletebileceğiniz oyun aktiviteleri için odalarında yer ayırmalısınız.

 

Kız çocukları için genel geçer renk pembe olarak düşünülse de; Terazi burcu kızları için pembenin ayrı bir etkileyiciliği, çekiciliği vardır. Aşkın ve sevginin evrensel temsil rengi pembe, Venüs yani aşk gezegeni tarafından yönetilen bu çocuklar tarafından çok sevilir. Erkek çocuklar ise mavi ve yeşili daha fazla tercih edebilir.

TERAZİ:

Nitelik:  Öncü

Element:  Hava

Özellikler: Erkek, (+)

Yönetici Gezegen: Venüs

Madeni: Bakır

Uygun Taşı: Opal, Quartz, elmas, safir