Astroloji | Kasım 2015

Astroloji / Kasım 2015

2012 yılında Balık Burcuna geçen Neptün bir süredir sürdürdüğü geri hareketinden direkt harekete geçiyor bu ay. 2025 yılına kadar Balık Burcunda kalacak. İsmi bile sanatsal bir tınıyla kulakları dolduran bu gezegenin her anlamda sarhoş edici bir etkisi olduğu kuşkusuz. Sevgiyi idealize eden, fedakar aşık, kurban ya da sınırsız sanatçı olabilir ya da bunları düşleyen birine aldanabilirsiniz. Bunun yanında sınırlar koyan, engeller ve sınavlarla tanıştıran “büyük öğretmen”, “karmanın lordu” Satürn var karşımızda. Zamanın yöneticisi, otoriter baba ya da tarih yazan. Şimdi bu iki güçlü gezegen 25-26 Kasımda birbirleri ile zor

bir etkileşime girecekler. Neptün Satürn’ün sınırlarını kaldırmak isteyecek. Uluslararası, hukuki, akademik ya da medya üstündeki baskıları, engelleri, sınırları kaldırmak. Bunu “ideallerimiz için somut adımlar atmak; hayallerimizi gerçekleştirirken gerçek dünyayla karşılaşmak” gibi değerlendirmelerle de karşılaşabilirsiniz. Evet hayal kırıklıkları yaşanabilir. Neptün varsa yanlış anlaşılma, algılanma, hayal kırıklığı vardır. Daha önceki etkileşimlerinde Berlin duvarının yıkılması, internetin bağlanması söz konusu. Bir de buna iletişim gezegeni Merkür eklenince sınırların kalkacağı alanlarda yazılı açıklama bekleyebiliriz. Tarih yazılıyor!

Koç:

(21 Mart – 20 Nisan)

Sevgili Koçlar! Kasım ayına aşk dolu başlıyorsunuz. Ayın çoğunluğunda ikili ilişkiler, ortaklıklar, ortaklaşa kazanılan paralar, miras, sigorta, prim, kredi gibi konular gündeminizde olacak. İşiniz ile ilgili bir yatırım onayı almak istiyorsanız 10 Kasım’da ikna konuşmanızı yapıp 11 Kasım’da onayınızı bekleyebilirsiniz. Önemli bir iş için yine 11 Kasım’da el sıkışmanız söz konusu olabilir. Yine ayın 11’inde Akrep Burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Yani ortak gelirler, gelir dışı kaynaklar gibi finansal konularda yeni bir şeyler başlatmak için uygun bir zaman. 17 Kasım için önemli bir toplantı ya da sunum hazırlamanızı öneririm. Zira kendinizi rahatlıkla ifade edebileceksiniz ve ikna kabiliyetinizi oldukça yüksek. Neptün’ün Retro hareketini

bitirmesi ile sezgileriniz daha

kuvvetli olacak. İçinizdeki sese güvenin. 24-25-26 Kasım tarihlerinde hem sanatsal hem de matematiksel yaratıcılığınız oldukça kuvvetli olacak. Bir yandan somut adımlar atmak, kararlılığınızı ortaya koymak isterken bir yandan herkesin hayrına davranmak isteyebilirsiniz. Ayrıca 26 Kasım’da Neptün- Satürn etkileşimi ile kendi inançlarınızın, doğru bildiklerinizin sorgulandığını hissedebilirsiniz. Zira aynı gün ikizler burcunda Dolunay gerçekleşecek. Yani inançlar, eğitimler, seyahatler, iletişim ile ilgili konularda tamamlanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu kadar yoğun bir enerji için ruhsal bir eğitime ya da seyahate katılmak faydalı olabilir. Ayın 30’unda biraz engellenmiş hissetseniz de somut adımlar atabilirsiniz. Güzel bir ay geçirmeniz dileğiyle.

Boğa: (21 Nisan – 20 Mayıs)

Sevgili Boğa’lar, Ekim ayının son haftasında burcunuzda gerçekleşen Dolunay ile ikili ilişkilerde somutluk arayışı ile tamam mı devam mı dediniz. Kasım ayı günlük işlerinizi, çalışma ortamınızı yenilemek, rutininizi, düzeninizi, spor programınızı yeniden ele almak ve ortaklıklara- evliliklere adım atmak için hareketli bir ay olacak. 11 Kasım’da karşıt burcunuz olan Akrep Burcunda gerçekleşen Yeni Ay ile ikili ilişkilerde yeni adımlar atmanıza olanak sağlayacak. Bundan tam iki gün sonra yani ayın 13’ünü not etmelisiniz. Hem iş yerinizde iş arkadaşlarınızdan destek görebileceğiniz, uzun soluklu, geleceğe yönelik adımlar atabileceğiniz hem de romantik ilişkilerde gelişmeler kaydedebileceğiniz bir gün olacak. Ayın 17’sine ilerlediğimizde iletişim gezegeni ve Güneş ilişkiler evinizde birleşiyor. Bu ikili ilişkilerde zorlayıcı bir gün anlamına gelebilir. Ego ve aklı birbirinden ayırmak ya da en azından akışına bırakmak için bugünü geçirmek gerekli. 24-25-26 Kasım günlerinde beklenmedik olaylar söz konusu olabilir. Özellikle finansal riskler konusunda dikkatli olmakta fayda var. Sağlığınıza ve günlük rutininize dikkat! İlişkilerinizde aşırı idealize etmenin hayal kırıklığı içinde olabilirsiniz. 26 Kasım’da 2 önemli gökyüzü olayı ile karşı karşıyayız. Biri her ay gerçekleşen Dolunay. Bir diğeri ise Neptün-Satürn sert etkileşimi. Aslında adı sert olsa da sizi “ayakları sağlam basan” hayatınızdan biraz uzağa daha “ruhsal-spritüel” bir yolculuğa çıkarabilecek bir etkileşim olacak. Kalıplarınız, korkularınız, köklerden gelen zorluklarınız, kısıtlarınız ne belki de bugün öğrenebileceksiniz.

İkizler:

(21 Mayıs – 21 Haziran)

Sevgili İkizler! Kasım ayına günlük rutininiz ve işiniz ile ilgili iletişimin hızlanması ile başlıyor. Aya hızlı başlamak size ayın nasıl geçeceği ile bilgi verebilir. Bu ayın dikkat çeken konusu günlük rutininiz ve çalışma ortamınız olacak. Yeni bir sağlık rejimi ya da spor programına başlamak isteyebilirsiniz. Nasıl hizmet etmek istiyorsunuz? Nasıl hizmet edilmek istiyorsunuz? Çalışma ve günlük alışkanlıklarınız neler? Günlük rutininizde neler yapıyorsunuz? Bunları değiştirmek için harekete geçebilirsiniz. Sağlığın önem kazanacağı bu ayda daha önce çözüm bulamadığınız bir sorunun köküne inebilirsiniz. 11 Kasım’da gerçekleşecek olan Akrep Yeni Ay’ı ile bu konularda yeni bir adım atabilirsiniz. Bu ay aynı zamanda Dolunay’ın sizin burcunuzda gerçekleşmesi sebebi ile önemli olacak. 26 Kasım’da gerçekleşecek olan Dolunay yaşam amacınızı, toplumdaki statünüzü yeniden değerlendirmeye aldığınız bu dönemde kurduğunuz hayallerin pratik dünyaya adapte edilmesini değerlendiriyor olacaksınız. Ailenizden destek görüyorsunuz. Ancak evlilik ya da ortaklıklarda karşınızdaki kişinin sınırlarınızı zorladığını, engellediğini hissedebilirsiniz. Aslında potansiyeli görerek gerçekleşmesini sağlamak için sağlam adımlar atmanızı istiyorlar. Bu konu Neptün- Satürn zorlayıcı etkisi ile 2016 Haziran ve Eylül’de yeniden gündeme geliyor olacak. 6-7-10-11-17-24-25 Kasım tarihleri bol yıldızlı günler olacak. Tadını çıkarmalısınız.

Yengeç:

(22 Haziran – 22 Temmuz)

Sevgili Yengeçler, 2015 yılın sonlarına doğru hayata bakış açınızda büyük değişiklikler gerçekleşebilir. İşinizde somut ve sağlam adımlar atmak; sorumluluklarınızı yerine getirmek ve “müdürü” oynuyorsunuz. Satürn’ün Yay burcuna geçişi ile çalışma ortamınızda, sağlığınız, günlük rutininiz, spor vb kısıtlanmalar, engeller olduğu kadar geliştirme ve sağlamlaştırma da başladı. Bir diğer yandan bu ayın ortasından itibaren hayalleriniz ve inançlarınız da önem kazanıyor. Bu iki etkiyi birleştirmek yaratıcı işler yapan Yengeç’ler için oldukça verimli bir süreç olacak. Ancak diğer alanlarda çalışanlar için ideallerinin pratik yaşama uygunluğunu sorgulama ya da statik temellerini gevşetme anlamına gelebilir. Bu Satürn-Neptün etkileşimi 26 Kasım’da İkizler Dolunay’ı ile birlikte geliyor. Bilinçaltınızda kurduğunuz fikirler ile birlikte zorlayıcı birkaç gün olabilir. Ay başına baktığımızda daha aktif ve eğlenceli bir süreç görünüyor. İlk günlerde romantik bir kaçamak yapabilir ya da sosyal bir organizasyonda yeni biri ile tanışabilirsiniz. Önemli sözleşme, görüşme, eğitim, kısa seyahat vb için de verimli bir süreç olacak. Evinizde yapmayı arzu ettiğiniz tamirat-tadilat vb işleri halledebilir; misafir ağırlayabilirsiniz. 10-11 Kasım tarihlerinde Akrep Burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile yaratıcı bir projeyi hayata geçirebilirsiniz. Yeni riskler almak isteyebilirsiniz. Bekarsanız yeni romantik bir ilişki; çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız bu konuda güzel bir haber alabilirsiniz. Hayalperest olabilirsiniz! Ama yanınıza size inananları da katabilirsiniz!

Aslan:

(23 Temmuz – 23 Ağustos)

Sevgili Aslanlar! Kasım ayı oldukça hareketli ve bereketli geçebilir. Ağırlıklı olarak ev ve aile ile ilgili yapılması gereken işleri tamamlamak ve kendinizi yenilemek ön planda olacak. Kasım ayının ilk haftasında gelirleriniz ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Eviniz ile ilgili yapmayı düşündüğünüz harcamaları bu haftada gerçekleştirebilirsiniz. Kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak adımları atmalısınız. İş yerinizde, üstlerinizden maddi konularda destek alabilirsiniz. İkinci haftadan itibaren sosyal organizasyonlar, kısa seyahatler vb hayatınızı hareketlendiriyor. 10-11 Kasım tarihlerinde Akrep Burcu Yeni Ayı ile evinize yeni bir düzen getirebilirsiniz. Bu evden çalışmak, yeni bir emlak yatırımı yapmak, yeni bir eve çıkmak ya da evinize bir yardımcı almak olabilir. Spor için bir salona gitmek yerine kendinize bir spor aleti alabilirsiniz. 24-25-26 Kasım tarihlerinde kendinizi ifade etmekte, yaratıcılığınızı ortaya koymakta kısıtlarınızın kalktığını hissedebilirsiniz. 26 Kasım’da Neptün- Satürn etkileşimi ile ilişkilerinizin, ortak değerlerinizin, sevginizin, yaratıcı olarak bu hayatta bırakmak istediklerinizin sorgulandığını hissedebilirsiniz. Zira aynı gün ikizler burcunda Dolunay gerçekleşecek. Ortak paralar konu olabilir. Maddi alanlarda risk almak için uygun bir dönem olmayacak. Aralık ayında hobilerinizde, yaratıcı işlerinizde uzmanlaşma adımları atabilmek için bu ay ruhsal olarak hazırlanmalısınız.

Başak:

(24 Ağustos – 23 Eylül)

Sevgili Başaklar! Kasım ayında oldukça hareketli bir aya başlıyorsunuz! Ekim ayında başlattığınız işlerin meyvelerini toplamaya sonunda başlıyorsunuz. Titiz çalışmanız, bağlantılarınızı ortaya koymanız ve gelişime açıklığınız ile çığır aştınız. Şans gezegeninin 12 yılda bir yaptığı ziyaretini boşa harcamamalısınız. Vitaminlerinizi alın ve ralliye hazırlanın. Kuzey Ay Düğümü Başak Burcunda size “kurban rolünü bırakın” ve “kendiniz olun; hayatın dizginlerini elinize alın” diyor. Kasım ayının ikinci haftasından itibaren gelirleriniz ile ilgili hareketlilik başlıyor. Kendinizi ifade etmeyi arzu ettiğiniz herhangi bir konuyu 11 Kasım’da gerçekleşecek Akrep Yeni Ayı ile ele alabilirsiniz. Bir hobinizi hayata geçirmek ve işe dönüştürmek istiyorsanız bu dönemi iyi değerlendirmelisiniz. 17 Kasım’da ikili ilişkilerde iç sesinizi dinlemelisiniz. İletişim önemli ancak sezgileriniz de oldukça kuvvetli olacak. Romantik bir kısa seyahate çıkabilirsiniz. 24-25-26 Kasım tarihlerine geldiğimizde evliliğiniz ve aile yaşantınız ön plana çıkıyor. İkizler Burcunda Dolunay ve Satürn-Neptün etkileşimi ile yanlış anlaşılmalar, bildiklerinizin sarsılması, genişletilmesi söz konusu olabilir. Ev- aile yaşantısında denge korumak büyük önem taşıyor olacak. Aile büyüklerinden biri bu konuda sizi zorlayabilir.

Terazi:

(24 Eylül – 23 Ekim)

Sevgili Teraziler! Kendinizi geliştirmeye adadığınız bir sürecin meyvelerini toplamaya başlıyorsunuz. Kasım ayının ilk günü itibariyle gelirleriniz ile ilgili haberler gelmeye başlıyor. Önemli anlaşmalar, para girişleri ya da gelir elde edebileceğiniz fikirler olabilir. 8 Kasım’da yöneticiniz, aşk gezegeni, Venüs Terazi burcuna geçiyor. Kendinize, dış görünüşünüze önem ve zaman vereceğiniz bir dönem olacak. Kuaföre gitmek için uygun bir dönem! İkili ilişkilerde çekiciliğiniz oldukça yüksek. Zarafetiniz, estetik anlayışınız ve ilişkilerde denge arayışınız sizi öne çıkarıyor. Bu süreçte aile bireylerinden maddi manevi destek alabilirsiniz. Uzmanlaşmak istediğiniz konularda eğitimlere katılabilirsiniz. 10-11 Kasım’da gerçekleşecek Akrep Yeni Ayı ile yeni kazançlar getirecek bir girişimde bulunabilirsiniz. Yay Burcunda seyrini sürdüren Satürn önümüzdeki iki yıl boyunca öğretmeniniz olacak. İlerleme isteğiniz yüksek ancak ilerlemeniz yavaş. 24-25-26 Kasım tarihlerinde Neptün-Satürn zorlu etkileşimde kafanız karışabilir. İş yerinde yanlış anlaşılmalar, algılanma söz konusu olabilir. Kardeşleriniz ile ilgili hayal kırıklıkları yaşanabilir. 26 Kasım’da İkizler Burcunda Dolunay ve Satürn-Neptün etkileşimi ile sanatsal bir iş ile uğraşıyorsanız önemli bir sözleşmeye imza atabilirsiniz. Ancak diğer meslek sahibi için sağlık, günlük rutin vb konular oldukça karışık olabilir. Tıbbi konularda yanlış teşhis söz konusu olabilir. Çalışma yaşantısından çıkmak isteyebilirsiniz.

Akrep:

(24 Ekim – 22 Kasım)

Sevgili Akrep! Doğum gününüz kutlu olsun! Bu ay sizin ayınız! Güneşin ışığı 22 Kasım’a kadar burcunuzu aydınlatacak. Hayal kurmayı bir başka zamana bırakarak başlıyoruz bu ay! İletişim ve zihin gezegeni hafta başında Akrep burcuna geçerek ikna gücünüzü ve zihinsel konularda kendinizi daha rahat ortaya koymanızı sağlıyor. 11 Kasım’da burcunuzda gerçekleşecek olan Yeni Ay ile kendiniz ile ilgili “yeni” başlatmak istediğiniz konuları ele alacaksınız. Bu bir eğitim, seminer verme ya da bildiğiniz konularda uzmanlaşma programı olabilir. Ekiplerle çalışacağınız yeni bir sosyal organizasyon görevi olabilir. Sosyal yaşantınızı, iletişiminizi hızlandıracak ve kendinizi yeni hissedebileceğiniz bir Yeni Ay sizi bekliyor. 8 Kasım’dan itibaren kendinize vakit ayırmak, yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir projeye odaklanmak keyif verebilir. Gelire dönüştürebileceğiniz projeler yaratabilirsiniz. 24-25-26 Kasım tarihlerinde ortak gelirler, gelir dışı kaynaklar, ortaklar ve eşinizle ortak değerleriniz, miras, kredi, sigorta vb konularda gerginlikler yaşanabilir. İkizler Burcunda gerçekleşecek Dolunay ve Satürn-Neptün sert etkileşimi ile maddi konularda belirsizlikler zorlayabilir. Özellikle keyif, sevdikleriniz, hobileriniz ya da çocuklarınız için harcamalarınız gerçekçi maddi bakış açınızın dışına çıktığında. Fedakârlık ile sınırlarınız arasında kalabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyarak iyileştiğinizi, kendinizi yenilediğinizi hissedebileceğiniz keyifli bir ay olması dileğiyle.

Yay:

(23 Kasım – 21 Aralık)

Sevgili Yay! Kasım Ayı projeleriniz üzerinde detaylı çalışmalar yapma ve kendi başınıza yeni bir projeyi başlatma, hesap kitap yapma zamanı! Kasım’ın ilk günlerinde kariyeriniz ile ilgili sosyal organizasyonlara katılmak hem kariyeriniz ile ilgili yeni bağlantılar getirmek hem de romantizm getirebilir. Şans gezegeninin 2016 yazına kadar kariyer alanınızda seyredecek olması gelişiminiz ve kendinizi göstermeniz için bir fırsat! 12 yılda bir gelen bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. 8 Kasım’da aşk ve ilişkiler gezegeni sosyal yaşantınızı hareketlendirmek için Terazi burcuna geçiyor. Kasım ayı boyunca yeni arkadaş çevrelerine girebilir; yeni ilişkiler başlatabilirsiniz. Dışarı çıkmak için kendinize vakit ayırmalısınız. 11 Kasım Akrep Yeni Ay’ı ile birlikte yeni projelere başlayabilirsiniz. 24-25-26 Kasım tarihlerine geldiğimizde kendi hedefleriniz, yaşantınız, kendinizi ortaya koymak konusunda değişimler sizi bekliyor olacak. 26 Kasım’da gerçekleşecek bu etkileşim ile aynı günde İkizler burcunda gerçekleşen Dolunay; ikili ilişkilerde gerginliğin artmasına sebep olabilir. Tüm bunlar bir araya gelince kafanız karışabilir. Özellikle ailenizin kafanızı karıştırması; kendi hedeflerinize ulaşmak için fazlasıyla seyahat ya da ofiste geçirdiğiniz vakit ile evinizin neresi olduğunu karıştırma hali zorlayıcı olabilir. 2016 Haziran ve Eylül’de yeniden gerçekleşecek bu etkileşim öncesi ve sonrasında önemli kararlar almaktan çekinmeniz faydalı olacaktır. Kasım ayını Aralık ayına hazırlık olarak düşünmeniz dileğiyle!

Oğlak:

(22 Aralık – 20 Ocak)

Sevgili Oğlak! İdealleriniz oldukça yüksek! Yaz ortasından bu yana idealleriniz peşinde, uluslararası projeler, seyahatler ile oldukça hareketli bir dönem geçiriyorsunuz. Hukuki konuların yine gündemde olacağı bir aya giriyoruz. Eğitim hayatınız devam ediyorsa bu ay çok çalışmanız gerekebilir. Kasım ayı başı ile sosyal yaşantınız canlanıyor. Arkadaş çevrenizde, sosyal organizasyonlarda ve ekip çalışmalarında fikirlerinizle aranan kişi olacaksınız. 11 Kasım’da gerçekleşecek olan Akrep Yeni Ay’ı ile kendinizi bu alanda daha güçlü hissedeceksiniz. Etrafınızda size inanan kişiler olabilir. 17 Kasım’da bu çalışmalarda iletişim problemleri yaşanabilir; dikkatli olmakta fayda var. Yeni Ay’ın hemen ardından 12 Kasım’da savaş ve motivasyonun temsilcisi Mars kariyer alanında sizi desteklemek için Terazi burcuna giriş yapıyor. Ayın 12’sinden itibaren kariyeriniz ile ilgili oldukça hareketli bir ay geçireceksiniz. Ayın 22’sinden itibaren sağlığınıza dikkat etmenizde ve dinlenmeye vakit ayırmanızda fayda var. Kendi hayatınız bir yana aile büyükleri için fedakârlık yapmak isteyebilirsiniz. 26 Kasım’da Neptün- Satürn etkileşimi ile ikizler burcunda Dolunay’ın bir arada gelmesi işiniz, iletişim, seyahatler, sözleşmeler gibi alanlarda unutulan, yanlış anlaşılan, gizlenen noktaların olabileceğini söylüyor. Kendi bilinçaltı kalıplarınız ile uğraştığınız bu süreçte kendinizi geri çekmek, kapatmak yerine sevgiye ve aşka bırakmalısınız. Gönül gözünüzü açın.

Kova:

(21 Ocak – 19 Şubat)

Sevgili Kova! Kariyeriniz ile ilgili hareketli bir aya başlıyorsunuz. Ayın ilk günlerinde önemli bir yatırım için onay almanız söz konusu olabilir. 8 Kasım’dan itibaren romantik seyahatler tavsiye edilir. Maddi konularda eksikliklerinizi giderebileceğiniz; yaralarınızı sarabileceğiniz bir süreç başlıyor. Ancak aşırı harcamalardan çekinmelisiniz. Kariyeriniz ön planda dedik; 10-11 Kasım tarihlerini özellikle not etmenizde fayda var. 11 Kasım’da Akrep burcunda gerçekleşecek olan Yeni Ay ile kariyerinizde yeni adımlar atma fırsatını bu ay yakalayabilirsiniz. Önemli sözleşmeler söz konusu olabilir. 17 Kasım tarihine kariyeriniz ile ilgili kararlar almaktan çekinmelisiniz. Ayın çoğunluğunda ideallerinize doğru motive ve cesaretle hareket edebilirsiniz Uzak seyahatler, uluslararası işler, medya, sosyal medya işleri söz konusu olabilir. 24-25-26 Kasım tarihleri sizin için oldukça şaşırtıcı olabilir. Sosyal çevrenizde kendi inançlarınız ve felsefelerinizle uyuşmayan kişilerde eleme yapmaya başladığınız bu dönemde para ile ilgili konular da gündeme gelebilir. Kendinizi parayla göbekten bağlı hissettiğiniz kişiler ortaya çıkabilir. 26 Kasım’da Neptün- Satürn etkileşimi ile kendi değerlerinizin, değer verdiklerinizin sorgulandığını hissedebilirsiniz. Zira aynı gün ikizler burcunda Dolunay gerçekleşecek. Sevdiğiniz ve çocuklarınız ile ilgili bağlantılar da ortaya çıkabilir. Yaratıcı ve ruhsal çalışmalar yapmak için harika günler! Ancak karar almaktan çekinmeniz faydalı olur.

Balık:

(20 Şubat – 20 Mart)

Sevgili Balık! Kendi ideallerinize doğru yürüyeceğiniz; sanatsal yaratıcılığınızın yüksek olacağı bir Kasım ayına başlıyorsunuz. Kariyeriniz ile ilgili büyük değişimler yaşanabilecek bir ay olacak. Kasım ayına romantik bir giriş yapabilirsiniz. 10-11 Kasım tarihlerinde uluslararası yeni bir girişimde bulunabilir; hukuki bir konuda çözüme doğru ilerleyebilirsiniz. 17 Kasım’da eğitim, seyahat vb konularda zorluk çekmeniz olası. Ay’ın en önemli günleri aslında 24-25-26 Kasım tarihleri. Bu tarihlerde beklenmedik finansal gelişmeler yaşayabilir ya da seyahatleriniz ile ilgili aksaklıklar ile karşılaşabilirsiniz. Aşırı harcamalardan uzak durmalısınız. Kariyeriniz ile ilgili somut adımlar atmaya çalıştığınız; tüm zorluklara göğüs gerdiğiniz bu dönemde 26 Kasım öncesi ve sonrasında belirsizlikler kararsızlık getirebilir. Yaratıcı ya da sanatsal bir işle uğraşıyorsanız ilham

gücünün yüksek olacağı bugünleri iyi değerlendirmelisiniz. Ancak Neptün-Satürn sert etkileşimi ve İkizler Dolunay’ının etkisi “aile- kariyer-ben” arasında sizi ortada bırakacak ve içinden çıkılmaz bir belirsizliğe sürükleyebilir. Kendinizi feda etmek zorunda değilsiniz. Unutmayın herkesin ne söylediği değil sizin ne düşündüğünüz önemli. Bu sebeple Aralık’ın ilk haftasına önemli kararlarınızı erteleyebilirsiniz. Güzel bir

ay olsun!