Astroloji | İkizler Burcu

Astroloji / İkizler Burcu

İkizler:  (21 Haziran-21 Temmuz)

Yaza girerken Mayıs yağmurları ve Haziran sıcağının kendini hissettirmeye başladığı dönemde doğa ve aslında hava tüm değişkenliğini bize yansıtmaktadır. Yaz tatili öncesinde tüm yazılı sözlü iletişim, eğitim vb görevlerimizi yerine getirmenin zamanıdır İkizler. İlk öğretim okulları tatile girer yavaş yavaş. Sosyal yaşam hareketlenir. Yakın çevre ile iletişim artar. Yaz tatili gibi olmasa da kısa kısa seyahatler başlar.

 

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu insanı bu dönemin özelliklerini hayatına ve yaşadığı ortama çok güzel yansıtır. Kuvvetli iletişim becerileri ile sosyalliğin her an ön planda olmasını arzu eder. Diğer burç mensuplarına göre şehir yaşamının değişken ve hareketli hayatından daha fazla keyif alacağını söylemek yerinde olur. Evinde misafirleri ağırlamaktan keyif alacaktır. Ancak büyük davetlerden ziyade sosyalleşebileceği; kalabalık ve fikir paylaşımlı ortamlar cazip gelir.

 

İkizler Burcu “Merkür” yönetimindedir. Merkür zihin  ve iletişim gezegenidir. Rasyonel ve objektif bilginin olabildiğince çok kişiye ulaşmasını hedefler. Esnek, değişken ve uyumludur. Öğrenme şeklimiz, bilgi almaktan keyif duyduğumuz konulardan eğitim hayatımıza kadar hemen hemen her şey Merkür yönetiminidedir. Tabii ki bu kadar değil aslında kardeşler, yakın akrabalar ve komşularımız da Merkür yönetimindedir.

 

İşte tam da bu sebeple İkizler ve Yükselen İkizler Burçları evlerinin yerlerini seçerken komşuluğa önem verir; kardeşlere ya da en azından yakın akrabalara yakın olmayı arzu eder. Bunun yanında bilgi alabileceği ya da paylaşabileceği bir kuruma yakınlık da önem taşıyabilir. Eğer kısa seyahatlerin hayatında daha fazla önem taşıdığını düşünüyorsa hava alanına yakın bir ev seçebilir.

 

Merküryen bir Tasarım Anlayışı:

 

Hava grubu ve değişken bir burç olan İkizler’in Merkür’ünü de ev tasarımı ile tatmin etmesi gerekir. Evini seçerken dikkat ettiği bir kaç unsur olmalıdır:

  1. Şehre- Yakın Akrabalara Yakınlık
  2. Havadarlık
  3. Evin sosyalleşme alanının geniş olması
  4. Teknolojik Alt Yapı

 

Tüm bu unsurları tatmin edebildiği sürece İkizler ve Yükselen İkizler Burcu insanı kendini evinde rahat ve huzurlu hissedecektir. Evinin tasarımı nasıl olursa olsun tüm mobilyalar her yere uyum sağlayabilmeli ve evin içinde değişkenlik yaratılabilmelidir. Mobilyalar evin her alanına uyum sağlayabilmeli; tercihen kılıf ya da yastıklar ile büyük mobilyaların tarzı değiştirilebilmelidir.

 

İkizler Burcu ve Dekorasyon:

 

İkizler Burcu için tasarım ve dekorasyon değişkenliğini ve sosyalleşme ihtiyacını ortaya koymanın bir başka yoludur. Havadar, bol camlı ya da ayna ile hareketlendirilmiş mekanlardan hoşlanırlar. Nötr renkler ile az eşya evlerinin ana temasını oluşturur. En üst teknoloji aletler evin her alanında mutlaka kullanılmalıdır. Evin genelinde kitap ve güncel dergi koleksiyonlarını organize edebilecekleri kütüphane ve raflar mutlaka bulunmalıdır. Kısa süreliğine ya da az sayıda da olsa misafirlerini ağarlayıp sohbet edebileceği bir alan mutlaka olmalıdır. Ayrıca dikkat çeken, çok renkli ve modern tasarımlı objeler de kullanılabilir. Resim ve duvar süsüne gelince bu evlerde klasik tablolardan bulmanız çok mümkün olmayacaktır. Daha ziyade “tasarım” ve “post-modern” tablolar duvarları süsleyecektir. Metal ve cam da ev dekorasyonunda kullanmaktan hoşlandıkları materyallerdir.

 

Şehir dışı ya da ev dışı sosyalleşmeye de vakit ayırmaktan sonsuz keyif alan İkizler burcunun evinde canlı bitkilerin de barındırılmasının zor olduğunu söylesek şaşırmazsınız diye düşünüyorum. Ev de davet vermek de kısa seyahate hızlıca hazırlanıp çıkmak kadar çabuk ve rahat olmalıdır. Bu sebeple bir İkizler ya da Yükselen İkizlerin evinde en önemli alanlar salon, yatak odası ve mutfaktır. Bu alanlarda rahatlık ve çabuk organize olabilmek kadar kolay toparlanmak esastır.

 

Salon:

 

Minimalist ya da futuristik diyebileceğimiz adeta Yıldız Savaşları Filminden çıkmış kadar uç teknolojilere gidebilecek bir salondan bahsedebiliriz. Sosyal İkizler burcunun dinlenme ve eğlenme alanı olduğu için geniş ve rahat kanepeler ile büyük masalar salonun vazgeçilmezleri olacaktır. Havadarlık arzusu kadar kendi alanlarını da hissetmek istedikleri için geniş boş alanlar bırakabilirler. Misafirleri ağırlarken ayakta sohbetler için de alan yaratmış olurlar.

 

Sohbet köşesi için küçük zigon, sehpa vb de büyük önem taşır. Zira arkadaşlarıyla sohbet ederek enerji toplayacaktır. Ayrıca fonksiyonel mobilyalar da ilgisini çekebilir. Modern ve yeni teknoloji malzemeler, cam, metal objeler dikkatinizi çekebilir. Ayrıca neon renklerin kullanıldığı poster ya da modern tablolar olacaktır.

 

Çalışma masası salonda olabileceği gibi yatak odasında da yer alabilir. Nadir olarak çalışma odaları olacaktır. Evde tek başlarına çalışmak, hem de yalnız bir odada, çok keyif vermeyebilir.

 

Yatak Odası:

 

Bu yaşam alanı İkizler ve Yükselen İkizler Burcu insanının en az vakit harcadığı alandır. Ancak yine de büyük ve ferah olması büyük önem taşır. Değişken ruhunu tatmin edebilmek için gardırobunda her çeşit ve her duruma uygun kıyafetleri barındırmayı sever. Ancak bu ona gardırop için fazla alan ayırmasına sebep olur çünkü zihni ne kadar dağınık olursa olsun eşyaların ortada değil dolapta dağınık durmasını sever.

 

Mutfak:

 

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu mutfakta oldukça prtaiktir. İhtiyacı olan iki yumurta bir kap yoğurt olsa bile bir araya getirmek için en son teknoloji tüm aletleri bulunacaktır. Her şeyin yerli yerinde olması ve ortalığın rahat toplanması için dolap yeterliliği önem taşır.

 

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu Çocukları için Oda Tasarımı:

 

Doğuştan meraklı olan İkizlerin minik arkadaşları ile sosyalleşebileceği ve kitaplarını koyabileceği alanlar yaratmak faydalı olacaktır. Ana renklerin sade ancak aksesuarların neon vb çok renkli olması hoşuna gidebilir. Bu alan kendini sosyal ve zihinsel olarak geliştirebileceği bir alan olacaktır. Öğrendiği her şeyin “neden” ve “niçin”i merak edeceği için ona sebep-sonuç ilişkisi öğreten oyuncaklar alabilir; teknolojik becerilerini geliştirebilmeleri için farklı yönlendirebilirsiniz. İşin sadece teknolojide bitmediğini, doğanın da onlar için bir deney ve laboratuvar alanı sağladığını unutmayın.

 

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu çocuğunun odalarının da depolama alanı büyük olmalıdır çünkü bugün hoşlandığı bir oyuncaktan yarın hoşlanmayabilir ancak yine hoşlanabilir. Bu merak sebebiyle değişim ve devinim sürecinde ebeveyn olarak kuvvetli depolama alanı sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

 

İkizler:

 

Yönetici Gezegeni:

Element:

Nitelik:

Uğurlu Taşı:

Kıymetli Maden:

Merkür

Hava

Değişken

Akik

Turmalin

Ayşegül Kuyumcu Türker