Aşk Filmleri

Aşk Filmleri

Sevgiliyle izlenecek en iyi aşk filmleri demiyoruz. Peki, ne diyoruz? Aşka inanmanızı yani yaşıyorsanız şükretmenizi, kaybettiyseniz umut etmenizi, hiç sahip olmadıysanız hayal etmenizi sağlayacak filmleri toparladık sizin için diyoruz. İyi ki aşk var… Öyle aşklar var ki filmlerde bazısı zamana, bazısı hayata, hatta bazısı ölüme bile meydan okuyor. Kimi ölümsüzlükten vazgeçmeye değen, kimisi ölümü dize getiren bir diğeri zamanın sınırlarını zorlayan, bir başkası her gün yenilen ama ertesi gün yeniden mücadeleye giren aşklar var bu filmlerde de. Çok tanıdık, çok uzak bu değerlendirme elbette kişisel. Ama eminiz bu filmlerde yaşanan duygulardan birçoğu yaşam süreniz boyunca yakınımızdan geçmiş kimisi de kalbimizin üzerine çöreklenmiş kalkmıyordur. Bir göz atın listeye ve fragmanlara izlemedikleriniz varsa mutlaka izleyin, hatta izlediklerinizi tekrar izleyin. Sevgiliyle, sevgilisiz, özlerken, ararken, nefret ederken ya da selam ederken sevgiliye…

50 First Dates

Yönetmen:  Peter Segal

Senaryo: George Wing

Oyuncular: Adam Sandler, Drew Barrymore, Rob Schneider

Henry Roth, bir Hawaii cennetinde sonsuz sayıda kadınla hiçbir bağ kurmadan gönlünce yaşamakta olan bir doktordu. Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana denk. Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten hoşlanırlar ve aralarında ciddi bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy, ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır. Çok geçmeden Henry, genç kadının kısa süreli hafıza sorununun olduğunu fark eder. Yine de Henry, bu durumun, kendisine engel teşkil etmesine izin vermemekte kararlıdır.

 

 

About Time

Yönetmen: Richard Curtis

Senaryo: Richard Curtis

Oyucular: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy

 

Lake ailesinin tüm erkekleri zamanda seyahat etme yeteneğine sahiptir. Tim bunu öğrendiğinde geçmişindeki utanç verici anlara gidip olayları değiştirmeye başlar. Londra’ya taşınır ve son derece çekici bir kadın olan Mary’e aşık olur. Herkesten gizlediği yeteneğini ilişkilerine de yeni bir ‘boyut’ getirmesi için kullanmaya başlar ve bu sayede her adımı hatasız atlatmayı planlar. Ancak bir süre sonra hataların da hayatın birer parçası olduğunu fark eder.

 

Addicted To Love

Yönetmen: Griffin Dunne

Seneryo: Robert Gordon

Oyuncular: Meg Ryan, Matthew Broderick, Kelly Preston

 

Sevgilileri tarafından terk edilen iki kişi… Biri, bir astronom olan Sam, diğeri ise New York’lu bir fotoğrafçı olan Maggie… Eski sevgililerini kıskandırmak adına birbirleriyle ‘rol icabı’ flörtleşmeye başlayan ikili, tohumu ekilen duygularına engel olamayacaktırlar. Olaya dahil olan eski sevgililer ise, olayı daha da karmaşıklaştırma rolünü üstleneceklerdir.

Matthew Broderick, Meg Ryan ve Kelly Preston’lı kadrosuyla dikkat çeken filmin yönetmen koltuğunda aktör ve yönetmen kimliğiyle tanıdığımız Griffin Dunne var.

Aşk Tesadüfleri Sever

Yönetmen: Ömer Faruk Sorak

Senaryo: Nuran Evren Sit

Oyuncular: Mehmet Günsür, Belçim Bilgin, Altan Erkekli

 

Çocuklukları ve gençliklerinde yolları Ankara’da kesişen ve 2010 yılında İstanbul’da tekrar karşılaşan Özgür ve Deniz’in kendilerini engellerle dolu bir aşk macerası içinde buldukları hayatlarına odaklanıyor…Hem geriye dönüşlerle ikilinin geçmiş hayatlarını izlerken, hem de bir yandan Türkiye’nin 70’li, 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarında gezerek, dönemin unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğeleri, müzikleri, yaşam biçimleri filmin nostaljik yönünü tamamlıyor.

 

Aşkta Her Şey Mümkün

Yönetmen: Nancy Meyers

Seneryo: Nancy Meyers

Oyuncular: Jack Nicholson,

Diane Keaton, Keanu Reeves

 

Harry Langer, genç kadınlar için yanıp tutuşan bir müzik piyasası kurar. Birlikte olduğu genç sevgilisinin annesinin yazlık evinde romantik bir hafta sonu geçirmeye karar verirler. Ama hiç beklemedikleri sürprizler, hafta sonu boyunca yakalarını bırakmaz. Erica, kızının kendisinden bu kadar yaşlı biriyle birlikte olmasına karşı çıksa da duruma katlamak zorunda kalır. Ama itirazlarının bir kanıtı gibi Harry, bir akşam kalbinden rahatsızlanır ve bütün bir haftayı, Erica ile birlikte geçirmek zorunda kalır.

 

Benjamin Button

Yönetmen: David Fincher

Senaryo: Eric Roth, Eric Roth

Oyuncular: Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton

 

Katrina Kasırgası’nın New Orleans’ı vurduğu gün ölüm döşeğindeki Daisy Williams hastane odasındaki yatağındadır. Yanında kızı Caroline vardır. Daisy, kızından ömürlük dostu Benjamin Button’ın günlüğünü yüksek sesle okumasını ister. Benjamin’in sıra dışı bir yaşam öyküsü vardır. Birinci Dünya Savaşı sırasında saatçilik yapan bir adam oğlunu savaşta kaybeder. Kör olan saatçi, tren istasyonu için imal ettiği bir saatin geriye doğru işlemesini sağlar.

 

Bridget Jones’s Diary

Yönetmen: Sharon Maguire

Seneryo: Helen Fielding , Helen Fielding

Oyuncular: Renée Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant

 

Artık otuz iki yaşına gelmiş olan Bridget, hayatını rayına oturtamamış; aradığı kişiyi bulamamıştır. Bir şekilde kim olduğunu kendine hatırlatması ve tüm hareketlerini kontrolü altına alabilmesi için bir günlük yazmaya başlar. O noktadan itibaren kendisini aşık olduğu iki erkeğin arasında kararsız bir vaziyette bulur. Bunlardan birisi dürüstlüğüyle göz kamaştıran bir erkektir. Diğeri ise, güvenilmez ancak bu nedenle çekici olan bir adamdır. Bridget Jones, ne yapacağını şaşırmıştır.

 

 

City Of Angels

Yönetmen: Brad Silberling

Senaryo: Wim Wenders , Peter Handke

Oyuncular:  Nicolas Cage, Meg Ryan, Andre Braugher

 

Başarılı bir kardiyoloji cerrahı olan Maggie Rice başarılı giden bir ameliyat esnasında nedensiz yere hayata veda eden hastasını geri döndürmek için elinden geleni yapar ancak hastasını kurtaramaz. Bu acı olayla birlikte kendisine olan güvenini kaybeden kadın artık daha umutsuzdur. Bu sırada Los Angeles semalarında gezinen melek Seth, Maggie’nin bu çabalarını görmüş ve fazlasıyla etkilenmiştir. Maggie’nin üzülmesine dayanamayan Seth, güzel kadına çoktan aşık olmuştur.

 

 

Dirty Dancing

Yönetmen: Emile Ardolino

Seneryo: Eleanor Bergstein

Oyuncular: Patrick Swayze, Jennifer Grey, Jerry Orbach

 

Bir tatil beldesinde dans partneri ve arkadaşı Penny ile birlikte dans öğretmenliği yapan Johnny Castle, iş dışında kalan vakitlerinde de otelin diğer çalışanlarıyla arkadaşlık ederek geçirmektedir. Baby olarak tanınan Frances adlı genç bir kız Johnny’nin çalıştığı otele ailesiyle birlikte gelir. Penny’nin hamile olması üzerine Baby Johnny’nin dans partneri olur. Bu arada iki genç birbirine aşık olur. Sınıfsal farklılar birçok problem yaşanmasına yol açar.

 

 

Doctor Zhivago

Yönetmen: David Lean

Seneryo: Boris Pasternak, Robert Bolt

Oyuncular: Omar Sharif, Julie Christie, Geraldine Chaplin

 

Bolşevik Devrimi döneminde yaşayan bir doktor ve de şair olan Yury Jivago, büyük bunalımlar yaşamaktadır. İdeallerini kaybeden Jivago’nun evliliği de sıkıntıdadır. Karısının aşkına karşılık veremeyen çaresiz adam devrim liderlerinden birinin karısına aşıktır. Bu aşk ve evliliği arasında sıkışıp kalan Jivago sadakat ve tutkuları arasında kalmaktadır. Rusya’nın geçirdiği dönüşüm evresini karakteri Jivago’nun üzerinden anlatan film, beş dalda Oscar ödülü kazanmıştır

 

 

French Kiss

Yönetmen: Lawrence Kasdan

Seneryo: Adam Brooks

Oyuncular: Meg Ryan, Kevin Kline, Timothy Hutton

 

Charlie, Paris’ten arayıp Fransız güzeli Juliette’e aşık olduğunu itiraf ettiğinde nişanlısı Kate, onu geri kazanmak için uçuş korkusunu yenip Paris’e gelmeye karar verir. Uçakta yanında oturan Luc, her ne kadar gizlemeye çalışsa da aslında bir hırsızdır ve çaldığı mücevherleri Kate’in çantasına saklar. Paris’te mallarını geri almak isteyen Luc, eski nişanlısını tekrar kazanmak isteyen Kate ve belki de Luc’tan hoşlanmaya başlayan Juliette arasında seyre değer bir oyun başlar.

 

 

Gone With The Wind

Yönetmen: Victor Fleming, George Cukor

Seneryo: Margaret Mitchell , Sidney Howard

Oyuncular: Clark Gable, Vivien Leigh, Thomas Mitchell

 

Amerikan Sivil Savaşı’nın arifesinde, Georgia eyaletinin kırsal bir bölgesinde Scarlett, Suellen ve Careen ile birlikte İrlanda göçmeni bir ailenin kızlarından biridir. Güzeller güzeli Scarlett, Brent ve Stuart isimli iki kardeşle konuşmaktadır. Bu iki kardeş Scarlett’tan bir şeyi gizlemektedirler. Genç kızı gizlice sevdiği Ashley Wilkes isimli adam Scarlett’a aşık olsa da kuzeni Melanie ile evlenecektir.

 

Hayatım Yalan

Seneryo: Allan Loeb , Timothy Dowling

Oyuncular: Adam Sandler,

Jennifer Aniston, Brooklyn Decker

 

Bir Hawaii tatili, Adam Sandler, Jennifer Aniston, Nicole Kidman ve Sports Illustrated modeli güzeller güzeli Brooklyn Decker’i bir araya getiren ‘Hayatım Yalan’, Sandler ve yönetmen Dennis Dugan ikilisini tekrar buluşturan klişelerle örülü bir romantik komedi. Bir Fransız tiyatro oyunundan uyarlanan ’69 tarihli Oscarlı ‘Cactus Flower’ın bir yeniden uyarlaması olan ‘Hayatım Yalan’, kendisinden daha genç bir öğretmene âşık olan bir plastik cerrahın hikâyesini anlatıyor.

 

How to Lose a Guy in 10 Days

Yönetmen: Donald Petrie

Seneryo: Michele Alexander,         Jeannie Long

Oyuncular: Kate Hudson, Matthew McConaughey, Adam Goldberg

 

Benjamin, bütün hayatını kadınlar üzerine kuran ve sadece onlarla yaşayan bir çapkındır. Ancak o kadar çapkındır ki, bütün ilişkileri yalnızca birkaç gün devam edebilmektedir. Bir gün patronuyla bir iddiaya girer ve yeni ilişkisinin on günden daha uzun sürebileceğini savunur. Barry, her ne kadar kendisi için çok zor olacaksa da, bu iddiayı bir şekilde kazanmaya kararlıdır. İddia ve macera başlar.

 

Issız Adam

Yönetmen: Çagan Irmak

Seneryo: Çagan Irmak

Oyuncular: Melis Birkan, Cemal Hünal, Yildiz Kültür

 

Bir kitapçıda tesadüfen karşılan, birbirinden farklı iki karakter Alper ve Ada’nın hayatları o günden itibaren bambaşka bir yöne evrilir. Varlıklı Alper önemli bir restoranda, bir aşçıdır. Hayata dair beklentisi olmayan yalnız adamın tek tutkusu eski plakları dinlemektir. Cinsel hayatı sorunlu olan bu adam aşkı hiç tatmamıştır. Ada ise hayat dolu, zeki ve sosyal ilişkileri kuvvetli olan münzevi bir kızdır. Bu iki farklı kişiliğin arasında o ilk anda filizlenen şey, ikisini de yıllar sürecek bir drama doğru sürükler

 

 

Kasımda Aşk Başkadır

Yönetmen: Pat O’Connor

Senaryo:  Herman Raucher, Paul Yurick

Oyuncular:  Keanu Reeves,            Charlize Theron, Jason Isaacs

 

Nelson Moss, hayatı işi olan, bir adamdır. Bir gün ehliyet almak üzere girdiği bir sınavda Sara isimli deli-dolu bir kızla tanışır. Sara, Nelson’dan en azından bir ay onunla yaşamasını ister. Nelson, teklifi kabul edecektir. Kısa sürede aynı eve taşınırlar ve yine kısa sürede birbirlerine aşık olacaklardır. Sara, hayatında ilk kez birisine aşık olmuştur. Nelson’ın bilmediği ise aşık olduğu Sara’nın kanser olduğudur. İki insan, ölümle hayatın girdabına beraber tutulmuşlardır

 

 

Love Story

Yönetmen:  Arthur Hiller

Senaryo: Erich Segal

Oyuncular:  Ali MacGraw,

Ryan O’Neal, John Marley

 

Köklü ve zengin bir aileden gelen Oliver Barrett IV (Ryan O’Neal), aile geleneğini devam ettirerek kendisinden öncekiler gibi Harvard Üniversitesi’nde hukuk okumaktadır. Bir gün Radcliffe Kolejinde müzik öğrencisi olan işçi sınıfından Jennifer Cavalleri (Ali MacGraw)’ye aşık olur. Çift evlenmeye karar verir, ancak Oliver’ın babası Oliver Barrett III (Ray Milland) bu evliliğe onay vermez ve oğlunun harçlığını keser, ayrıca onu mirasından da mahrum edeceğini söyler.

 

Meet Joe Black

Yönetmen: Martin Brest

Senaryo: Ron Osborn , Jeff Reno

Oyuncular: Brad Pitt, Anthony Hopkins, Claire Forlani

 

William Parrish 60’lı yaşlarında zengin bir adamdır. Çağının en önemli medya patronlarından biridir. Parrish’in şirketi geleceğiyle ilgili önemli bir kararın kıyısındadır. Verilecek karar şirket için bir dönüm noktası olacaktır. Parrish, bir gün bir anda kafasının içinde tuhaf seslerin yankılandığını fark eder. Bu seslerin nereden geldiği, nasıl musallat olduğu tamamen bir muammadır. Kızı, Parrish hiç razı olmamasına rağmen Drew adlı bir şirket çalışanıyla evlenmek üzeredir.

 

Message In A Bottle

Yönetmen: Luis Mandoki

Seneryo: Nicholas Sparks,

Gerald Di Pego

Oyuncular: Kevin Costner, Robin Wright, Paul Newman

 

Theresa dinginliğe erişmek üzere tek başına bir tatile çıkar. Geldiği yerde bir gün sahilde gezinirken kumların üzerinde durmakta olan bir şişe karşısına çıkar. Şişenin içerisinden çıkan kağıdı alır ve okumaya başlar. Etkileyici bir üslupla yazılmış olan bu mektuptan çok etkilenir. Altında ‘G.’ imzası bulunan bu mektubun yazarını bulmaya karar vermiştir. ‘G.’nin cümleleri, Theresa’nın ruhuna hitap etmiştir.

 

Mr and Mrs Smith

Yönetmen: Doug Liman

Seneryo: Simon Kinberg

Oyuncular: Brad Pitt, Angelina Jolie, Adam Brody

 

John ve Jane Smith evli bir çift olup son derece normal bir yerde yaşayıp, normal işlerde çalışan insanlardır. Tabi gizli birer tetikçi olmak, ne kadar normal diye tanımlanabilirse. Ancak ne Jane kocasının sırrını bilmektedir ne de John. Ta ki ortak bir hedefte buluşana dek. Birbirlerini öldürme görevi almışlardır. Bu amaçla bir takım araştırma işlerine başladıklarında beş ya da altı yıl sürmüş olan evlilikleri süresince birbirlerini tanıdıklarının ötesinde bambaşka yanlarını keşfederler.

 

My Best Friend’s Wedding

Yönetmen: P.J. Hogan

Senaryo:  Ronald Bass

Oyuncular:  Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz

 

Filmin ana mottosu, günümüz gençliğinin diline pelesenk olmuş bir geyiğin de miladı sayılabilecek bir espridir: Karşı cinsteki iki yakın arkadaş birbirine şu şekilde söz verir, tıpkı Michael ve Julianne’nin yaptığı gibi: Eğer 28’lerinde hala kimse ile evlenmemişlerse, birbirleriyle evleneceklerine söz verirler! Julianne 28’ine yaklaşmaya başlayınca, Chicago’da spor yazarı olan Michael Julianne’ı arayarak dört gün sonra evleneceğini haber verir ve olaylar başlar.

 

My Fair Lady

Yönetmen: George Cukor

Seneryo: Alan Jay Lerner,

George Bernard Shaw

Oyuncular: Audrey Hepburn, Rex Harrison, Stanley Holloway

 

Filmin kahramanı Eliza Doolittle, sokakta çiçekçilik yapan ve son derece küfürlü konuşan bir karakterdir. Bir gece Prof Higgins, bir opera çıkışında kendisini görür. Eliza sadece argo konuşan biri değil aynı zamanda son derece hırçın ve kaba tavırlara da sahip biridir. Higgins ve arkadaşı Albay Pickering dil bilimcidirler ve bu kadın üzerine bahse girerler. Eliza profesörün evinde kalacak ve diksiyon kursları alacaktır.

 

No Reservations

Yönetmen: Scott Hicks

Seneryo: Carol Fuchs , Sandra Nettelbeck

Oyuncular: Catherine Zeta-Jones,

Aaron Eckhart, Abigail Breslin

 

İyi bir baş aşçı olan Kate, hayatını tıpkı çalıştığı restoranın mutfağını yönetir gibi yaşamaktadır. Disiplin ve mükemmeliyetçilik başta olmak üzere kuralcı, tatlı sert bir kadındır. Bir gün yaşamı, hayatına giren iki kişi ile değişime uğrar. Yeğeni Zoe’nun gelmesi ile dengeleri alt üst olan Kate bir taraftan da aşka doğru yol almaktadır. Nick’e hissettikleri alıştığı disiplini aşan bir duruma sevk eder onu. Şimdi bu yeni hayatla mücadele söz konusudur.

 

Nothing Hill

Yönetmen: Roger Michell

Senaryo: Richard Curtis

Oyuncular: Hugh Grant, Julia Roberts, Richard McCabe

 

William Thacker Batı Londra’nın değişik bir yöresi olan Notting Hill’de yaşamaktadır. Eşinden boşanmış olan William, evini biraz tuhaf olan Spike adlı biri ile paylaşmaktadır ve Notting Hill’in tam merkezindeki Pazar caddesinde Portobello Road’da bir kitapevinin sahibidir. Bir gün dünyaca ünlü film yıldızı Anna Scott’un dükkanına gelmesi ile William’ın yaşamının akışı değişir. Birbirini takip eden komik olaylar sonunda Anna ile William çıkmaya başlarlar.

 

One Fine Day

Yönetmen: Michael Hoffman

Senaryo: Terrel Seltzer, Ellen Simon

Oyuncular: Michelle Pfeiffer, George Clooney, Mae Whitman

 

Melanie Parks eşinden boşanmış, oğluyla ilgilenen bekar bir kadındır. Jack Taylor ise gazetecidir. Yeni evlenmiş olan eski eşi kızları Maggie’yi bir haftalığına Jack’e bırakmıştır. İkisi de çok önemli işlerinin olduğu bir gün çocuklarının okul gezisini kaçırırlar. İki çocuk da tam da böyle önemli bir günde yalnız kalınca ikili tüm gün boyunca çocukları birbirlerinin sorumluluğuna bırakarak günü atlatmaya karar verirler. Zaman geçip sokaklar kalabalıklaştıkça bu planın tahmin ettikleri kadar kolay olmayacağının farkına varırlar.

 

Pretty Woman

Yönetmen: Garry Marshall

Seneryo: J.F. Lawton

Oyuncular: Richard Gere, Julia Roberts, Jason Alexander

 

Son derece varlıklı bir işadamı olan Edward gösterişli olmasına rağmen sahte şeylerle örülü hayatından oldukça sıkılmıştır. Kendisini sokaklara attığı bir sırada Vivian isimli oldukça çekici bir sosyetik hayat kadınına rastlar ve o geceyi birlikte geçirirler. Bu sırada ilginç bir karar alırlar. Bir hafta boyunca birlikte olup sevgili gibi yaşayacaklar, bir haftanın ardından da yollarını ayıracaklardır. Bu süreç boyunca ikisinin hayatlarında da büyük duygu değişimleri olur.

 

Roman Holiday

Yönetmen: William Wyler

Senaryo: Ian McLellan Hunter,

John Dighton

Oyuncular: Gregory Peck, Audrey Hepburn, Eddie Albert

 

Bir ülkenin güzeller güzeli prensesi olan Ann, uzun bir Avrupa seyahatine çıkar. Roma’ya vardığında ise sahip olduğu hayattan iyice sıkıldığını fark eder. Gereksiz protokoller, sahte nezaketler ve prenses olmanın  zorunluluklardan bunalan genç kadın doktor tarafından verilen bir sakinleştiriciyle durumu atlatmaya çalışır. İlacı aldıktan sonra şehre iner ve sokaktaki hayatı keşfetmeye başlar. ‘Roma Tatili’, ünlü yıldız Audrey Hepburn’ün keşfedildiği filmdir.

 

Selvi Boylum Al Yazmalım

Yönetmen: Atıf Yılmaz

Senaryo: Ali Özgentürk

Oyuncular: Türkan Şoray, Kadir İnanır

 

Selvi boylu yakışıklı İlyas ile al yazmalı güzeller güzeli Asya… Sevgi mi, emek mi? İşte efsanevi Sovyet yazarı Aytmatov, romanında ve şimdi de beyazperde’ye ikinci kez uyarlanan bu yapımda insanların bu soruya yanıt vermesini istiyor. Birbirlerine körkütük aşık olan İlyas ve Asya’nın arasındaki muhteşem aşkın sonu felaketle sonuçlanır. İlyas Asya’yı aldatmıştır. Destansı aşk beklenmedik şekilde sona ermiştir. Devamında olan olaylarsa sevgiyi emeği aşkı sorgulatacak destansı bir kurguda.

 

Sevgili- (L’amant)

Yönetmen: Jean-Jacques Annaud

Seneryo: Marguerite Duras,

Gérard Brach

Oyuncular: Jane March, Tony Ka Fai Leung, Frédérique Meininge

 

L’amant başlangıç olarak Genç Kız ve Çinli Adam’ın hikayesiyle açılışı yapar. Genç Kız fakir bir aileden gelen, sadece tek bir eski elbiseyle dolaşan yoksul bir kızdır. Genç Kız ve ailesi Fransız’dır fakat annesinin görevi nedeniyle Vietnam’da yaşamaktadırlar. Ailesindeki parçalanmışlığa rağmen ayakta durmaya çalışan kızın en büyük hayali günün birinde çok iyi bir yazar olabilmektir. Bir gün Çinli Adamla tanışır ve hayatı değişir.

 

Sleepness In Seattle

Yönetmen: Nora Ephron

Senaryo: Jeff Arch , Nora Ephron

Oyuncular: Tom Hanks, Meg Ryan,

Ross Malinger

 

Karısı Maggie öldükten sonra Sam Baldwin ve oğlu Jonah, Seattle’a taşınırlar. Yaşadıkları ölümün acısından biraz olsun uzaklaşabileceklerini düşünürler. Ancak aradan on sekiz yıl geçtiği halde Sam halen matemini sürdürmektedir ve uykusuzluk çekmektedir. Jonah da her ne kadar annesini çok özlese de babasının bir an önce yeni bir hayat arkadaşı edinmesini ister. Bir Noel arifesinde Sam, oğlunun da etkisi ile bir radyo kanalını arar.

 

The Story Of Us

Yönetmen: Rob Reiner

Senaryo: Alan Zweibel, Jessie Nelson

Oyuncular: Bruce Willis, Michelle Pfeiffer, Colleen Renniso

 

İlişkileri artık iyice içeriğini kaybeden Jordan çifti, çocukları 12 yaşındaki Josh ve 10 yaşındaki Erin yaz kampındayken ayrılmaya karar verirler. Ben ve Katie çiftinin bir arada kalabilmesinin tek yolu birbiri ile olabildiği kadar az iletişim kurmaktır. Ben ve Katie birbirinden ayrı geçirdikleri zaman boyunca geçmişte çok şeyi paylaştıklarını fark ederler. Yaşadıkları ortak mutluluklar onları bir araya getiren nedendir.

The Bodyguard

Yönetmen: Mick Jackson

Senaryo: Lawrence Kasdan

Oyuncular: Kevin Costner, Whitney Houston, Gary Kemp

 

Eski bir Gizli Servis ajanı olan Frank Farmer resmi görevini bırakmış ve artık oldukça yüksek ücretlerle ünlülere korumalık yapmaktadır. Ünlü bir pop yıldızı ölüm tehdidi içeren mektuplar almaya başlayınca, Frank onu korumak üzere kiralanır. Ronald Reagan’ın yakın korumalığını yapmış olan ama bir gün işe gitmemesi ve aynı gün başkanın vurulması sonuca bunalıma giren Frank hayatını artık sadece işine adamıştır. Ancak işler yolundan çıkacak ve bir aşk başlayacaktır.

 

Titanik

Yönetmen: James Cameron

Senaryo: James Cameron

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane

 

Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan ‘Titanik faciası’, dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film. Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. ‘Titanic’ adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir.  Aşkın ve hayatta kalmanın zorluğuna an ve an tanık olacaksınız.

When Harry Met Sally

Yönetmen: Rob Reiner

Senaryo: Nora Ephron

Oyuncular: Billy Crystal, Meg Ryan, Carrie Fisher

 

Bir yolculuk sırasında karşılaşıp tanışan Harry ve Sally isimli iki genç sohbetleri esnasında aynı üniversiteden mezun olduklarını, ancak daha önce hiç karşılaşmadıklarını fark ederler. Bu keyifli sohbet sırasında konu ikili ilişkilere gelir ve iki karşı cinsin arkadaş olup olamayacağı üzerine uzun uzun tartışırlar. Sonuç ise arkadaş olamadıkları yönündedir. New York’a vardıklarında ayrılırlar ve ikisi de ayrı ayrı kendi hayatlarını yaşamaya devam ederler. Ta ki kader yollarını tekrar birleştirine dek…

 

Yeşil Kart

Yönetmen: Peter Weir

Senaryo: Peter Weir

Oyuncular: Gérard Depardieu, Andie MacDowell, Bebe Neuwirth

 

George Faure, Amerika’da kendisine bir iş teklif edilen bir Fransızdır. Ancak bu işi alabilmek için bir iş anlaşması yapması gerekir. Yeşil kart sahibi olması için bir Amerikalı ile evlenmesi gerekmektedir. Bronte Parrish, bir bahçe uzmanıdır. Onun en büyük hayali büyük ve serası olan bir eve taşınmaktır. Aradığını bulduğunda bekarlara verilmediğini öğrenir. Bunun üzerine Fransız Georges ile sahte bir evlilik yapmayı kabul eder. Göçmen bürosu sık eleyip ince dokumaktadır.

 

Zaman Yolcusunun Karısı

Yönetmen: Robert Schwentke

Senaryo: Bruce Joel Rubin, Audrey Niffenegger

Oyuncular: Eric Bana, Rachel McAdams, Ron Livingston

 

Henry DeTamble, Chicago’daki bir kütüphanede Clare Abshire ile tanıştığında aslında Henry’nin bir zaman yolcusu olduğunu anlarlar. Clare, bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibidir. Henry henüz yeterince zamanı dolaşmadığı için durumun farkında değildir. Henry, genç kadına aşık olur. Farklı zamanlarına yaptığı yolculuklarından birinde gelecekteki eşi Clare’in 6 yaşındaki hali ile tanışmıştır. Ressam Clare, yılların ardından yeniden karşılaştıklarında onunla evlenir.