Apple Müzesi Prag

Apple Müzesi Prag

Apple hayranları, bir garaj girişiminden Cupertino’daki görkemli haline bürünen ve teknolojiyi, alışkanlıklarımızı yönlendiren Apple firması için bir organizasyonla, resmi olmayan ilk Apple müzesini Prag’ta açtılar.

Müze, hayatımıza yön veren birçok Apple ürününün, ilk modelinden en güncel versiyonuna kadar özenle kronolojik sırayla ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Müze’deki her parça, farklı bir Apple hayranının kişisel ürünü ve bu ürünler o kadar titizlikle muhafaza edilmiş ki, adeta hepsi parıldıyorlar. Mac, iPod, iPhone gibi Apple ürünlerinin dışında Steve Jobs’un izlerini bıraktığı NeXT ve PIXAR’dan da değerli parçalar bulunuyor. Steve Jobs’u onurlandırmak adına, onun için iş arkadaşları ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Obama ‘nın söylemiş olduğu sözler öne çıkarılmış.

Bir Vegan olan Steve Jobs için, yine müze içinde Vegan restoranı bulmak mümkün, eğer yolunuz Prag’a düşmezse, bu müzeyi 3 Boyutlu olarak da gezmeniz mümkün. Henüz netleşmemekle birlikte müzenin dünyayı dolaşabileceği konuşuluyor.

 Enes Türk