Apple IPad Pro

Apple IPad Pro

İlk iPad, Steve Jobs’un ellerinde bize tanıtıldığında, bu cihazın hayatımızın bir vazgeçilmezi olacağını kim tahmin edebilirdi? Çıkardığı her ürün ile alışkanlıklarımızı değiştirmeyi başaran Apple, iPad ile birçoğumuz için Netbook ve Notebook kavramlarını hayatlarımızdan çıkardı. Gerek medya ve internet sörfü için gerekse profesyonel iş yaşantımızda kullandığımız iPad, artık yeni serisi iPad Pro ile ofislerdeki bilgisayarları, tahtından indirmeye geliyor.

Eşsiz ve son derece basit kullanım deneyimi sunan iPad artık, geniş 12.9 inç Retina ekranı, iPad Air 2’ye kıyasla neredeyse iki kat fazla CPU performansı ve geliştirilmiş Multi-Touch teknolojisiyle çalışırken de sizinle. Piyasadaki birçok notebooktan daha iyi bir işlemci performansı sağlayan iPad Pro özel klavye kılıfı ve Apple Pencil kalemi ile daha yaratıcı ve üretken olmanızı sağlıyor.

Apple Pencil’dan bahsetmek gerekirse, eski Apple Keynoteları takip eden okurlarımız Steve Jobs’un Stylus’tan ne kadar nefret ettiğini ve gereksiz buşduğunu hatırlar. Fakat Tim Cook, Steve Jobs’un aksine böylesine güçlü bir tablet için kalemin şart olduğunu düşündü.

Apple Pencil, piksel mükemmelliğindeki hassaslığıyla Multi-Touch’ın güç alanını genişleterek ekranda daha verimli bir kullanım sunuyor, bu verim sayesinde çizimleriniz ve yazılarınız normal kalem kağıt kullanır gibi ekrana yansıyor. Ayrıca hem eğimi hem de kuvveti algılaması sayesinde, en ince çizgilerden belirsiz gölgelere kadar çeşitli dukonuşlara olanak sağlıyor.

iPad Pro için Yeni Smart Keyboard Kılıf ise Microsoft Surface serisinden esinlenmiş gibi duruyor. Fakat Apple’ın tablet ve klavye arasında yakaladığı uyum, Microsoft’un çok ilerisinde. Özellikle çift yönlü güç verebilme ve yine çift yönlü veri alışverişi sağlayan Apple Smart Keyboard, iPad Pro’nuzu daha kolay kullanmanızı sağlıyor. Tam boyutlu bir klavye olan Apple Smart Keyboard tasarım olarakta birçok yeniliği barındırıyor, özellikle malzeme kalitesi oldukça iddialı ve hoşunuza gidecek. Kasım ayında ülkemizde satışa sunulacak olan iPad Pro’yu alacak okurlarımız Bast Home’u çok daha keyifli okuyacak.