alldesign

dfot

 

Tasarım dünyası, 21-22 Şubat tarihlerinde üçüncüsü düzenlenecek olan alldesign 2014’te bir araya gelecek! 

alldesign 2014 tasarım konferansları için Türkiye’ye gelecek olan konuşmacılar arasında dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid; dünyanın önde gelen mimarlarından Mario Botta; ilhamını doğadan alan yeni bir mimari akım olan “biomimicry” üzerine çalışan mimar Michael Pawlyn; ünlü grafik tasarımcı, reklamcı ve art direktör Stephan Bundi de yer alıyor. Odağında tasarım olan tüm firmaları aynı çatı altında sektörle ve tasarım meraklılarıyla buluşturan alldesign Yaratıcı Endüstriler Fuarı’na ise kayıtlar devam ediyor Allevents tarafından 21-22 Şubat 2014 tarihlerinde Hilton Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecek olan alldesign Uluslararası Tasarım Konferansları ve  Yaratıcı Endüstriler Fuarı, tasarım dünyasını üçüncü kez bir araya getirecek.

Dünyaca ünlü yabancı ve Türk tasarımcıları İstanbul’da 2 gün sürecek olan tasarım buluşmasında ağırlayacak olan alldesign,  üçüncü yılında da büyük ses getirecek bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor!  Hayatımızın her alanına yön veren tasarımın ele alınacağı alldesign 2014’te kendi dalının uzmanları tasarıma bakış açılarını ve dünyaca ödüllü işlerini izleyicilerle paylaşacak. Geçtiğimiz yıl ünlü mimar Ron Arad, Black Swan’ın Oscar adaylı yönetmeni Darren Aronofsky, Mad Men dizisine ilham olan efsane reklamcı George W, Grammy ödüllü grafik tasarımcı Stefan Sagmeister gibi 42 önemli yabancı ve Türk tasarım dehasını ağırlayan alldesign, üçüncü yılında da tasarıma yön veren çok sayıda sürpriz isime ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü endüstriyel tasarımcı Karim Rashid, dünyanın önde gelen mimarlarından Mario Botta, doğadan ilham alan, onu taklit eden yeni bir mimari akım olan “biomimicry”  üzerine çalışan ünlü mimar Michael Pawlyn ve ünlü grafik tasarımcı, reklamcı, art direktör Stephan Bundi bu yılın yabancı konuşmacılarından sadece birkaçı.

Hilton Kongre ve Sergi Merkezi’nde  2000 metrekarelik alanda gerçekleşecek olan alldesign 2014, tasarım konferanslarının yanı sıra Yaratıcı Endüstriler Fuarı’na da ev sahipliği yapacak. Tasarımın Türkiye’deki ilk sektörel platformu olan alldesign Yaratıcı Endüstriler Fuarı’nda tasarım dünyasındaki en son yenilikler kullanıcılarına ulaşacak, katılımcılar yeni iş birliktelikleri kuracak. Geçtiğimiz yıl aralarında Derin Design, Bien Seramik, Armaggan, Tuna Ofis, Arzum, Mercedes Benz, Geberit, Arketipo Design, Ron Mobilya, gibi firmaların bulunduğu çok sayıda katılımcı firmayı ağırlayan fuar alanını yaklaşık 6000 kişi gezdi. alldesign 2014’te de ziyaretçilerle fuarda alanında farklı sektörlerden olmak üzere  tasarım odaklı zengin bir ürün yelpazesi ile buluşacak. İç mimari, yapı ve dekorasyon ürünleri, endüstriyel tasarım ürünleri, elektronik ve teknolojik ürünler, aydınlatma ürünleri ve aksesuarları, kumaş, duvar, halı ve diğer yer kaplamaları fuarda yr alacak ürün grupları arasında yer alıyor. Fuarda ayrıca mimari proje ofisleri, dijital tasarımcılar ve STK’lar da ziyaretçilerle buluşacak.

Yolu tasarımdan geçen herkesin ziyaret edeceği alldesign 2014 Yaratıcı Endüstriler Fuarı’nda siz de yerinizi alın!“Aklın gözüyle görmek” mottosuyla yola çıkan alldesign’ın ana amacı,  tasarımın yarattığı farkların, pazarlama, markalaşma, ergonomi gibi birçok alanda kullanımının irdelenmesi, günümüz ve geleceğin tasarımcılarına farklı bir bakış açısı kazandırması. alldesign, iki gün boyunca dünyaca ünlü yabancı ve Türk tasarımcıları farklı sektörlerden üretici ve oyuncularla bir araya getirerek yeni tasarımlara, yeni objelere ve yeni fikirlere ilham vermekle kalmayacak; fuar alanında gerek tasarım şirketlerine, gerekse üreticilere yepyeni iş birliktelikleri sunacak. alldesign satış ve pazarlama direktörü Ali Bilge:  “Üretimin dünya üzerinde hızla yer değiştirdiği günümüz ekonomisinde, farklılaşma ve karlılığın odağına tasarımı koyan markaların son 5-10 sene gibi kısa bir sürede günlük hayatımızda daha fazla yer aldığını görüyoruz. alldesign, önemli konuşmacılar ve bir araya getirdiği yaratıcı endüstriler aracılığıyla, ziyaretçilerine bunu başaranlardan

ilham alma ve yeni bağlantılar kurma imkanı sunuyor. ” diyor.