Akrep Burcu | Dekorasyon ve Akrep Burcu

dfot

Akrep Burcu :

Akrep Burcu zodyak’ın  “SU” elementi ve “SABİT” nitelikteki burcudur. Yani hem yengeç gibi duygusal hem de boğa gibi sabit’tir. Su burçları gizemli, duygusal, sezgisel burçlardır. Maneviyat daha önemli ve daha yoğundur. Sabit nitelikte bir Su burcu olan Akrep burcu için duygular yoğun ve derin ayrıca sabittir; yani tutku boyutundadır. Hayatında mantıktan çok duygular ön plandadır.

Sakin ve duygularını belli etmeden yaşayan Akrep burçları için sonbaharın karanlığı ve sessizliğini, yağmur ve rüzgarın birlikteliğini içinde barındırdığını söyleyebiliriz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları karşısındaki kişinin duygularını hissedebilen, gücünü ve enerjisini doğru kullandığı takdirde iyileştirici bir ruha sahiptir. Gizemli ve mistik yapısı ile herkesten ve her şeyden şüphelenen ya da tutkularına kapılıp giden bir yanı da olabilir. Gündelik hayatta bu yönlerini ortaya koymasalar da evlerinin dekorasyonu, tarzları bunu yansıtacaktır.

Pluto ve Mars tarafından yönetilen Akrep Burcu insanı hem yaşam için gerekli enerjiyi hem de kendini dönüştürebilme gücü ve yetisini bu gezegenlerden alır. Sezgisel ve iç güdüseldir. İnceler ve analiz yaparak karşısındakini anlamaya çalışır. Mistik ve karanlık her konu ilgisini çekebilecektir.

Akrep Burcu ve Dekorasyon:

Su Grubu ve Sabit bir burç olan Akrep Burcu için tasarım ve dekorasyon doğal bir süreçtir. Ruhunu ve duygularını evinde yaşamak ve yansıtmak isteyecektir. Kendi gizemli yapısını evinde gizemli köşeler yaratarak ortaya koyar. Tutkularla yönetilen bu burç insanları için öncelikle yatak odası, su grubu etkisi ile banyo ve gizliliği-saklılığı yaşayabilecekleri bodrum-tavan arası ya da gizli saklı köşeler önemlidir.

Suyun sabit halini “BUZ” gibi yansıtabilen Akrep Burçları için en önemli renkler duygularında olduğu gibi siyah ve beyazdır. Bu renklere bordo, kırmızı, turuncu eşlik edecektir. Suyun etkisini banyoda siyah karo, beyaz mermer ve akan su yatakları yaratarak vurgulayabilirler. Kutupları banyoda hissedebilirsiniz.

Daha ziyade karanlık alanlardan hoşlanan Akrep Burçları için duvar kağıtları, perdeler, drapeler, ışıklandırmanın loş ve gizemli bir hava yaratması önem taşıyacaktır. Mistik havayı küçük ama özel aksesuarlar ile yaratabilirler. Gizli saklı bir bahçe, salonda bir köşe yaratmak keyif verecektir. Minimalist hiç bir şey keyif vermeyebilir. Antikalar özel bir zevk verecektir.

Kendilerini rahat ve huzurlu hissedebilmeleri için evlerinde kendi içlerinde yaşadıkları farklı dünyayı yansıtabilmek Akrep Burçları için önem taşır. Gizem ve gizliliği sevdikleri için her şey yerli yerinde düzenli dolaplarında duracak ve ortada özel hayatını yansıtan bir şey olmadığından emin olacaktır.

 

Yatak Odası:

Kendi içinde tutkusunu yaşayan bu burç mensupları özel, güçlü, seksi bir tasarımdan hoşlanacaktır. Teatral bir ortam için egzotik objeler, kadife, ipek, deri, saten gibi dokuların kullanımı önemlidir. Lüks, karanlık ama renkli, tutkuyu yansıtan bir dekorasyon tarzı Akrep Burcunun yatak odasını tanımlayabilir. Yatak için özel mesai harcandığını odanın kapısından hissedebilirsiniz. Bu kişinin ağırlığı, duygularının yoğunluğu yatak odası duvarlarına, mobilyasına, yatağına yansıyacaktır.

 

Salon:

Akrep Burcu insanının yaşam alanlarında mistik ve egzotik havayı, gizemi yansıtan metal, köşeli objeler, mobilyalar ve barok stilinde bir tasarımla karşılaşabilirsiniz. Salonun bir köşesinin perde, paravan, kütüphane ya da çiçek ile ayrıldığı gizli bir köşe olabilir. Şamdanlar, avizeler özel önem taşır. Işık tüm ev genelinde olduğu gibi loş olmalıdır. Kadife, deri, kürk gibi seksi kumaşlarla döşenmiş ağır mobilyalar bir sahne ortamı yaratabilirler. Ayna önemli bir parça olabileceği gibi sehpa vb kaplaması olarak da kullanılabilir.

 

Akrep Burcu Çocuklarının Odaları Nasıl Tasarlanmalı?

Akrep Burcu çocukları için “durgun” , “sakin”, “ağır başlı” kelimeleri sık sık kullanılsa da kendi içlerinde çok farklı duygular yaşamaktadırlar. Dışa vurmadıkları için neyi sevip neyi sevmediklerini çoğu zaman anlayamayabilirsiniz. Tutkulu, yoğun duyguları olan, kendini adamış, sevgi dolu ve obsesif olabilirler. Duygularının tamamını açabilmek için sizin onu gerçekten anladığınızdan emin olmak ve sonrasında sizi kendi özel dünyalarına almak isterler.

 

Tutkularını ve arzularını yerine getirmek için içsel motivasyonlarını doğru yönlendirmekte ebeveynlerine büyük bir görev düşer. Onlar için gizli bir oyun alanı yaratmak, odalarında kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacaktır. Bordo, lacivert gibi renklerin kullanımı önemlidir. Yaşları itibari ile kendi zevklerini anlatabilecek bir yaş ise fikirlerini almak, fikirlerini aldığınızda da mutlaka uygulamak onlara kendilerini rahat hissettirecektir.

Oyuncaklarını saklayacakları kilitli bir dolap ya da kutu onları kendi hazinelerini korumaları ve gizliliğini saklamaları için rahat hissettirecektir. Onun güvenini kazanan kişilerin kendi dünyasına girmesine olanak sağlayacak bir tarz yaratmalısınız.

AKREP:       

Nitelik:                        Sabit

Element:                     Su

Özellikler:                   Dişi, (-)

Yönetici Gezegen:      Mars, (Pluto)

Madeni:                      Bakır

Uygun Taşı:               Topaz, hemati