Akgün Akdil | Dramatik Dekorlar

Dramatik Dekorlar

İtalyan evi Borgo Delle Tovaglie, Paris’teki ilk mağazasını şehrin prestijli “Haut Marais” bölgesinde açtı. Tasarımcı  Valentina Muggia ve eşi Guiliano Di Paolo’nun imzasını taşıyan Borgo Delle Tovaglie aydınlatma, sofra aksesuarları, mutfak malzemeleri ve dekorasyon objelerinden oluşan geniş koleksiyonu ve davetkar dekoruyla Paris’te uğramanız gereken adreslerden biri.  

 

YAZI: AKGÜN AKDİL 

Borgo Delle Tovaglie, Bologno’da 1996 yılında geçmişte tekstil çalışanlarının bulunduğu “Via Tovaglie” caddesinde kuruldu. 2005 yılında Valentina Muggia ve eşi Guiliano Di Paolo markalarını yeniden canlandırmak istediler. Geleneksel bilgi birikimine ve değerlere bağlı kalan tasarımcı çift, mobilya ve dekorasyon malzemelerinden oluşan çağdaş bir koleksiyon ortaya çıkardılar. Bu yeni stil Bologna’da yeni bir açılışla anlamını buldu. Marka evrilerek güncel, çağdaş bir dünyaya açıldı.

Markanın sanat yönetmeni olan Valentina Muggia her tasarımla, her gün büyük bir tutkuyla tek tek ilgileniyor. Borgo Delle Tovaglie’nin stili sabit kurallara bağlı değil ama her zaman farklı ve ayırt edilebilir. Eklektik ve kişiye özel bir stil. Eve dair bu özgün yorum bir espresso ve içten gelen bu stille açığa çıkıyor. Spontan ve güçlü karakterli evler için, kendini genişleten bir yaratıcılıkla (sadece mefruşat değil, odalarına varıncaya kadar eşine zor rastlanacak aksesuar ve mobilyalarla) tüm bir yaşam ortamını kapsayacak şekilde birbirine eklemlenmiş bir bütünlüğe erişiliyor.

Borgo Delle Tovaglie imzasını taşıyan kreasyon, İtalya’da tasarlanan ve elde üretilen özgün bir kimlik taşıyor.

 

İtalyan evi Borgo Delle Tovaglie yurtdışında açacağı ilk konfor mağazası için Paris’i seçti. Marka Paris’in seçkin “Haut Marais” bölgesinde sınırları zorlayarak eski bir kauçuk dükkanına yatırım yaptı. Tasarımcıları Valentina Muggia ve Guiliano Di Paolo’nun sofra aksesuarları, mutfak malzemeleri, aydınlatma ve dekorasyon objelerinden oluşan koleksiyonlarının tümü burada sergileniyor.

Valentina Muggia ve Guiliano Di Paolo klişeden uzak bu baştan çıkarıcı düzenlemeyle İtalya’daki mağazalarının çizgisinden uzaklaşmadan özel bir atmosfer yaratmak istemişler. Geleneksel ve çağdaş yaratıcılığın buluştuğu bu otantik atmosferde vurgulanan fikir ev aksesuarları, aydınlatma ve mobilyalardan oluşan bir koleksiyonu ham ve endüstriyel bir dekorla bağdaştırarak sergilemekti.

Borgo Delle Tovaglie, yüksek kalite standartlarını korumaya özen göstererek sunduğu kişiye özel hizmetle herkese kendini eşsiz bir evde hissettiriyor. Borgo Delle Tovaglie tüm dünyada en prestijli tasarım mağazalarında koleksiyonları satılan bir marka haline geldi.

Ayrıca Borgo Delle Tovaglie, Paris’teki konsept mağazasına özel, tipik bir bistro tasarladı. En iyi İtalyan şarapları ve gıda seçiminden oluşan bu şık mekan sıcak ve sıradışı dekoruyla büyülüyor. Paris seyahatinizde, Rue du Grand Prieuré yer alan Borgo Delle Tovaglie’ye ve şirin bistrosuna uğramadan dönmeyin.

 

Akgün Akdil